Уличните кучета?

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Какво ги правим?

Смърт
50
35%
Кучкарник
49
34%
Кастрация само
44
31%

Общо гласове : 143

Re: Уличните кучета?

Мнениеот Maeve » 29 Мар 2010, 13:49

На някои явно проблем са им не уличните и безпризорните кучета...

http://bezdom.info/index.php?option=com ... &Itemid=26
:?

А такива като този... Какво ги правим? :roll:
Аватар
Maeve
ethereal

Благодарил (а): 1205 пъти.

Мнениеот dexteriti » 29 Мар 2010, 13:49

хах...кой идиот гласува смърт :scratch: кучкарници, но струват много пари. Темата е зададена като в днес.бг, през пръсти и с тон. Ясно ми е кво ти е мнението. Не се прави така, популистко ми детенце :lol:
dexteriti
Форумен Чикатило

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот allshallperish » 29 Мар 2010, 13:54

Ураган написа:Говори си с приятелчетата ти така, при мен може мн. неща да ти дойдат нанагорнина.
Иначе, много ясно, че е с тон и мнение...

Проблемите трябва да ги отстраняваме бързо.

Maeve,
много проблеми има, не знам какво се опитваш да кажеш?

Абе говори за оня психопат дето убива кучета по особено жесток начин, май.

Аз съм за кастрацията.

Ша Ва замоуа, ако няма какво да кажете, да си гледате работата, кво го обърнахте на заяждания.
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот dexteriti » 29 Мар 2010, 13:57

Много ми се блещите тука... Може и ти да ми станеш приятелче :lol:
Значи ако ти кажа смърт, ще напишеш "+1" и ще поспориш с кучезащитниците как хапят децата, как кучето е всъшност динозавър,а?
Такива като теб с бързи решения са като трън в задника за нормалните хора.
П.с. не видях, че ме молите :(
dexteriti
Форумен Чикатило

Мнениеот alter ego » 29 Мар 2010, 14:00

И аз гласувах! :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот alter ego » 29 Мар 2010, 14:04

Браво, ама не достига... :wink:
Аватар
alter ego

Мнениеот dexteriti » 29 Мар 2010, 14:06

е как кастрацията е по-добре от кучкарник?! :| Болести има, не е само хапещ паразит...
dexteriti
Форумен Чикатило

Мнениеот allshallperish » 29 Мар 2010, 14:06

Аре стига осирахте сериозната тема :evil: !

Като ги кастрират ги обезпаразитяват и т.н. Кучетата стават дебели и тромави и ... лентяи. Ако не сте виждали има ужасно мн кучета, които имат каишки, но са бездомни - т.е тия кучета са обезпаразитени и се грижат за тях (и са кастрирани).
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 29 Мар 2010, 14:09

Жадувам за деня, в който Ураган ще пусне тема, в която не задава отговор.

Гласувах за кастрация. Доколкото знам я прилагат и в кучкарниците, така че ако тях ги махнем, мярката трябва да излезе по-евтино.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот alter ego » 29 Мар 2010, 14:11

Кучкарникът смуче! Не съм съгласен с парите от моите данъци да се поддържа кучкарник вместо да се дават за детски домове, за инвалиди, абе въобще за хора. Който иска кучкарник, да си спретне едно дружество, да купи терен и да си построи. Е, общината може да отпусне безплатно терен на такова дружество...
Лесно е да искаш и да искаш... Като си такъв защитник на псетата, дай по-напред! :geek:
Аватар
alter ego

Мнениеот dexteriti » 29 Мар 2010, 14:16

allshallperish написа:Аре стига осирахте сериозната тема :evil: !

Като ги кастрират ги обезпаразитяват и т.н. Кучетата стават дебели и тромави и ... лентяи. Ако не сте виждали има ужасно мн кучета, които имат каишки, но са бездомни - т.е тия кучета са обезпаразитени и се грижат за тях (и са кастрирани).

кой се грижи за тях? И едно обезпаразитяване не е достатъчно, плюс, че никога не си сигурен дали е "минато"...

Кучкарникът смуче! Не съм съгласен с парите от моите данъци да се поддържа кучкарник вместо да се дават за детски домове, за инвалиди, абе въобще за хора. Който иска кучкарник, да си спретне едно дружество, да купи терен и да си построи. Е, общината може да отпусне безплатно терен на такова дружество...
Лесно е да искаш и да искаш... Като си такъв защитник на псетата, дай по-напред!

Чаааакай дарлинг, затова му направих забежка на вятърничевия (дано не се обиди :lol: ), че темата не е зададена коректно. Тук не става въпрос колко пари е. Естествено и аз не искам данъците ми да отиват там. И за образование не искам, но кой ме пита...и теб никой не те пита :lol: Ако търсим най-лесното решение, това е смърт. Кастрацията е да кажеш на черното сиво, решението е временно...
dexteriti
Форумен Чикатило

Мнениеот pora_e_priqtel » 29 Мар 2010, 14:19

Що да е временно - кастрацията решава проблема с агресивността на кучетата, а смъртта им така или иначе ще си настъпи по естествен, или по изкуствен път. Няма да се налага държавата да ги храни. Пък и не се сещам за случай някой да се е заразил с болест от бездомен пес (освен бяс и други болести, предавани при ухапване). Може и да има де.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот alter ego » 29 Мар 2010, 14:21

За образование искам, за кучкарници - не! И защо реши, че убийството на псетата е "черно", а не "бяло" решение!
Нямаше да става дума за пари, ако ги има, но не е така. Парите също влизат в сметката при оформяне на мнението! Няма идеално, а само по-добро решение.
В момента гледам как строителни работници гонят помияр, който се е качил на 3-и етаж на един строеж... :lol:
Аватар
alter ego

Мнениеот pora_e_priqtel » 29 Мар 2010, 14:22

Ураган написа:А то бяс е много хубаво и безобидно.

Е бясът се предава чрез ухапване, а кастрираните кучета ги мързи да дишат, пък камо ли да хапят :D
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот dexteriti » 29 Мар 2010, 14:26

pora_e_priqtel написа:Що да е временно - кастрацията решава проблема с агресивността на кучетата, а смъртта им така или иначе ще си настъпи по естествен, или по изкуствен път. Няма да се налага държавата да ги храни. Пък и не се сещам за случай някой да се е заразил с болест от бездомен пес (освен бяс и други болести, предавани при ухапване). Може и да има де.

Изображение

За образование искам, за кучкарници - не! И защо реши, че убийството на псетата е "черно", а не "бяло" решение!
Нямаше да става дума за пари, ако ги има, но не е така. Парите също влизат в сметката при оформяне на мнението! Няма идеално, а само по-добро решение.

От чисто хуманна гледна точка, кучето е бездомно заради човека. Ако няма човек, няма проблем. Те на нас ни пречат, не ние на тях. Оплетох се май :lol: Смърт е най-лесно, но не ми доказва, че е по-виновно от онзи идиот, който днес не ми спря на пешеходната пътека. Всъщност, промених си мнението, дай да ги трепем, щот има ухапани хора и децата ни са в опастност...даже това може да е аргумент да разрешат уръжието в родилния дом. Докато бебето суче родилката ще обстрелва кучето пред майчин дом...
dexteriti
Форумен Чикатило

Следваща

Назад към Мнения