Вегетарианството

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Вегетарианството

Мнениеот Crippled Alice » 18 Юли 2013, 23:35

Най-вероятно животинките страдат известно време, докато ги убиват, но е крайно време хората /вегетарианците/ да приемат, че животът е такъв. И на зебричката предполагам не й е приятно някой по-едър хищник да я разкъсва и да я яде, докато й изтича кръвта и се гърчи от болка, обаче или хищникът трябва да умре, или зебричката или там което и да е невинно животно. Защо трябва да има едно непрекъснато убеждаване, че месоядните хора - демек както еволюцията те е направила - са лоши, безсърдечни, зли и ще съжаляват горчиво. Какво да направя, че имам нужда от храна, която да ме нахранва и чрез която да водя пълноценен живот? Сигурно е можело всички да се родим теленца или пиленца и да видим какво е да ти отсичат главата, обаче не сме и трябва да оцеляваме. Как човек оцелява на трева и фъстъци не ми е ясно, без да се тъпче постоянно.
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот invisible » 23 Юли 2013, 07:21

Crippled Alice написа:Как човек оцелява на трева и фъстъци не ми е ясно, без да се тъпче постоянно.

леко с фъстъците само, да не преядеш :lol: :mrgreen:

Ориентировъчно съдържание на вещества в 100 гр. сурова храна:

Продукт...................... вода в %......... ккал.... белт. /гр.......... мазн. /гр
Свински котлет, каре......65 ..................210......20.2................ 13.6
Свинско филе.............. 73.5.................135......20.5................ 5.4
Плешка ......................65...................215......19................... 15

Фъстъци "Вирджиния"... 7%.................. 563...... 25.2................ 48.8
Фъстъци "Валенсия"......4.5%............... 570...... 25.1................ 47.6

Ся ако ти се яде месо яж си .. аз също съм месояден ;)

Crippled Alice написа:Какво да направя, че имам нужда от храна, която да ме нахранва и чрез която да водя пълноценен живот?

.. но ако не знаеш как /от къде /да си набавиш хранителни вещества от не животински произход тва не е еволюция .. тва е неинформираност

мисълта ми е, на когото му се яде месо да си хапва, и да казва че обича и че му е по лесно да хапне мръвка, отколкото да чете с какво да я замести. А не да разправя че видиш ли еволюцията му го налага :lol: .. напротив, точно еолюцията ни е докарала до такова ниво и познания, че да можем да направим избор ако пожелаем и да си живеем напълно пълноценно на зеленчуци :wink:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 23 Юли 2013, 13:08

Съгласен съм с теб,ама това с фъстъците беше глупав ход. Една шепа фъстъци може да даде същите продукти на тялото ми,колкото половин кило свински котлет,ама разликата е,че второто ще ме нахрани. :lol:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот camel » 23 Юли 2013, 13:41

Snow-White написа:
camel написа:Както си седя тук в офиса и се чудя къде ще ходя през следващите дни от отпуската се сетих за вечната тема за вегетарианството и дали човек е хищник по придода или не. Дали е всеяден или е тревопасен. Ама гледайки постовете тук според мен най-доброто заключение е, че човекът по-скоро сам си се определя или греша... :P :roll:

Анатомично и физиологично човекът е всеядно животно. Оттам нататък всеки си преценява. :D

Устройството на тялото на човек е много по-близко до това на тревопасното - като се има предвид вида слюнка, разположението на зъбите, дължината на червата и т.н.
Инстинктите обаче на човека (още от дивашко време, когато хората са ловували) винаги са били на хищник. Според мен всяко крайно залитане - вегенство или пък всекидневно преяждане с месо е вредно. Точният баланс е важен. :D
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот invisible » 23 Юли 2013, 22:45

Надежден Случай написа:Съгласен съм с теб,ама това с фъстъците беше глупав ход. Една шепа фъстъци може да даде същите продукти на тялото ми,колкото половин кило свински котлет,ама разликата е,че второто ще ме нахрани. :lol:

чувството за засищане е много субективно нещо и подлежи на лесен контрол. Давам се за средностатистически пример. Преди 2г имах период в който в продължение на няколко месеца съм "хапвал" по 6+ пъти на ден - 3000+ калории и то не от шоколад. В началото ми идваше бая нагорно .. след месец си ми беше нещо нормално. Последните няколко месеца се опитвам да премахна последиците от споменатия период та малко диета подхванах .. първия месец беше егаси глада след втория не ми беше проблем да изкарам деня с 2 яденета ... сега /даже днес понеже имах едни работи да върша / съм изкарал деня с доза протеин след обяд и не съм усещал глад. И това без да съм правил някакви чудеса от храброст.. така че това че в момента не можеш да се наядеш с шепа фъстъци не значи че след известно време това не може да се промени ..
вегетарианците до колкото знам не стават някой ден с мисълта от днес само салат .. тая мисъл се избистря в продължение на седмици и месеци през които си променят хранителните навици .. което като съдя по себе си не е кой знае колко трудно нещо :salute:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Snow-White » 25 Юли 2013, 13:28

camel написа:
Устройството на тялото на човек е много по-близко до това на тревопасното - като се има предвид вида слюнка, разположението на зъбите, дължината на червата и т.н.
Инстинктите обаче на човека (още от дивашко време, когато хората са ловували) винаги са били на хищник. Според мен всяко крайно залитане - вегенство или пък всекидневно преяждане с месо е вредно. Точният баланс е важен. :D

Устройството на тялото на човек е еднакво далеч както от котката, така и от кравата. Зъбите на кравата дори бегло не напомнят тези на човека. Единствената им обща черта е, че не са остри :lol: . За дължината на червата и за четирите стомаха да не говорим... Котката също си има цяла купчина белези, които при нас липсват. Най-близо като устройство сме до един вид шимпанзета, а те са всеядни. Иначе и аз съм на мнение, че всеки сам си решава, както и че крайните залитания са вредни, особено пък ако са в името на модата.

п.п.: Ти си вегетарианец/ка, нали? :P
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Bebsy » 25 Юли 2013, 21:41

Аз не ям месо от малка. Не че съм мислила тогава чак толкова за ужасният и мъчителен, нечестен начин по които бива прекратен един живот, не знам защо. Сега не консумирам месо поради изброеното в предното изречение. Не искам да съм съучастник в тези убийства!
"The place where you made your stand never mattered. Only that you were there... and still on your feet."
Stephen King
Аватар
Bebsy
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Kristo » 25 Юли 2013, 22:09

Познайте кво - дори и да не ядете месо - тия животни ще умрат - убити или от естествена смърт. Разбирам да бяха медузи, които са вечни и като ядеш медузка я лишаваш от живота и. Ама не, тия животни така или иначе са опитомени от нашите предци, за да ги тъпчем със растения, за да се тъпчем после ние с тях под формата на мръвки.

Ако се откажем от това, значи плюем в лицето на нашите предци, които са борили еволюцията с голи ръце и кремъчни оръжия, за да можем ние някой ден да ядем бургери и картофки. Това ли ви е уважението към тези космати прачовеци?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот camel » 26 Юли 2013, 08:11

Snow-White написа:
camel написа:

Устройството на тялото на човек е еднакво далеч както от котката, така и от кравата. Зъбите на кравата дори бегло не напомнят тези на човека. Единствената им обща черта е, че не са остри :lol: . За дължината на червата и за четирите стомаха да не говорим... Котката също си има цяла купчина белези, които при нас липсват. Най-близо като устройство сме до един вид шимпанзета, а те са всеядни. Иначе и аз съм на мнение, че всеки сам си решава, както и че крайните залитания са вредни, особено пък ако са в името на модата.

п.п.: Ти си вегетарианец/ка, нали? :P

Къде намеси кравите и котките, когато аз не съм сравнявал човешкия организъм с някое конкретно животно.
Добре, щом искаш да пиша грамадни постове - нямам против.

1. Хищниците имат остри нокти, с които да разкъсват плячката - хората и тревопасните нямат.
2. Хищниците имат къси черва - хората и тревопасните животни имат дълги.
3. Хищниците имат остри предни резци - хората и тревопасните нямат. (добро сравнение направи при кравите, че единственото, което имали общо с човешките е, че не са остри - БИНГО. Нали не мислиш, че ги сравнявам 1 към 1, защото реално погледнато много малко тревопасни имат 100 % едни и същи зъби. Тук обаче говорим за pattern, защото един хищник се нуждае от остри зъби.) :)
4. Хищниците имат силна солна киселина в стомаха, която помага за разяждането на костите - хората и тревопасните имат същата киселина, но в пъти по-слаба.
5. Хищниците имат киселинна слюнка, а хората и тревопасните - алкална.
6. Стомашният тракт при хищниците е къс, от този при тревопасните и хората - много по-дълъг.

И не - намери кого да наричаш вегетарианец. Не съм вегетарианец и обичам всякакъв вид месо. И много мразя вегетарианци да се опитват да ме убеждават да спра да ям месо, когато аз не убеждавам тях да започнат да го правят. (щото видиш ли, те се чувствали много по-добре, откакто не консумирали месо - ами аз се чувствам супер добре като си го консумирам, при все, че наистина понякога е хубаво да изчистиш организма си за 2-3 седмици и да спреш месото, но да го спреш изцяло - нем). :rabbit:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот fak » 26 Юли 2013, 09:23

camel написа:И много мразя вегетарианци да се опитват да ме убеждават да спра да ям месо, когато аз не убеждавам тях да започнат да го правят.

три пъти в годината се налага да се срещам с някви родниним (дядо и бяба), които ми бутат насила мръвка в чинията и поучително ми обясняват колко вкусно и полезно е. :( неприятно, щото винаги става спор на висок глас на масата.

НО, вие трябва да станете вегетаранчета!
:mrgreen:
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот camel » 26 Юли 2013, 10:21

Ами и аз ако съм ти дядо (примерно :P ) ще те убеждавам, я! Ти губиш от цялата работа. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

А сериозно - ама никакво месо ли не ядеш? Риба? :roll:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот fak » 26 Юли 2013, 11:28

мляко и яйца си ям. рибата никога не съм обичала.

от малка знам, че анатомично хората са подобни на свинете, демек всеядни. Но не ми се задълбава да в дебрите на биологията.

иначе мойта котка яде картофи и зелен фасул. a преди години имах котарак, който умираше за варена царевица :mrgreen:
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Kristo » 26 Юли 2013, 12:09

Значи ядеш пиленца в зародиш и кърма на животни, но не и плътта им? А хайвер ядеш ли?

Можеш ли да обясниш накратко - кога и при какви обстоятелства навремето си спряла месото и си станала веге?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот fak » 26 Юли 2013, 12:11

то, ако при кокошките няма петел не е никъв зародиш, а са си неоплодени яйцеклетки под формата на омлет.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Kristo » 26 Юли 2013, 12:46

fak написа:то, ако при кокошките няма петел не е никъв зародиш, а са си неоплодени яйцеклетки под формата на омлет.

Щом има днк от пиле, значи е пилешко. На мен ми е интересно - дали си родена вегетарианка или си станала в следствие на някакво събитие в живота.

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения