Окупирай... СУ?

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Окупирай... СУ?

Мнениеот Mablung » 26 Яну 2014, 15:41

Crippled Alice написа:За какво е тая драма с тая сесия? Като не се проведат в ректората, изпитите ще се проведат в някой от другите факултети. Ако има желание, унивеститетът може да организира такова нещо.
Пък който, каквото иска да си окупира. Светът няма да свърши с една провалена сесия. Улици може да се затварят, хора могат да се бият, обаче за безценното уни никой не дава дума да се каже!

Вероятно така ще се получи, но сигурно това ще бъде свързано с разместване на датите за изпитите. Едва ли ще бъде благоприятно. Не разбирам на какво друго основание освен насрещното нахалство сме длъжни да се съобразяваме. Ще се надявам да ги разкарат до началото на сесията.

Отделно, по моя лична субективна преценка изпитната сесия ми е малко по-важна от това дали някакви улици са затворени и дали полицаите разнасят разни вкопчили се здраво за пейки хорица („Грабвайте пейките!“ – някой си изкряска и правителството подаде оставката завчаска). Какво да се прави – разни хора, разни идеали. Аз имам жестока и егоистична душа.
Аватар
Mablung
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Kristo » 26 Яну 2014, 17:07

Ха, има една приказка, че образованието не е цел, а средство. Т.е. не може да е по-важно от реалните ценности в живота. Поставянето му над тях за какво говори? Разни хора, разни идеали indeed.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 26 Яну 2014, 17:14

То същото важи и за оставката и изборите.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Mablung » 26 Яну 2014, 18:31

Според мен би било по-точно да се каже, че образованието е цел до момента на нейното осъществяване, едва след което се превръща в средство.

PS От правилото за противното основание излиза... че според теб образованието не е реална ценност в живота? Интересно съждение. Имам чувството, че именно заради това (не знам дали наистина го имаш предвид) се дължи до известна степен и сегашното състояние на образователната система. Не е единствената причина, разбира се, но една от съществените.
Аватар
Mablung
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 26 Яну 2014, 20:29

Интелигетността е ценност, образованието - осигурено от държавата, самостоятелно или в течение на работен опит - това е средството за постигането.

Държавата има интерес от повече такива постигнати цели - повече интелигетни граждани. Политическите партии обаче нямат такъв интерес и образователната система е техния отговор. Те ни развалят средството за да не допуснат повече от нас да постигнат целта си/ценността си.

Но който иска да придобие интелект и да се развива, не бива образованието да го спира, както и не бива да се осланя само на него. Не всичко се учи в училище, както и не всичко научено там е полезно в реалния живот. Затова издигането в култ на едно такова образование е ненужно.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Libra » 26 Яну 2014, 20:55

Оф ни моа просто! Тая окупация ще ме довърши. Не съм чела досегашните мнения за новата окупация. Ако искате ме наречете каквата си искате ОБАЧЕТИЯШИБАНИСКАПАНИТЪПУНГЕРИСДЪРВЕНИГЛАВИДАНИСЕМАХАТОТУНИВЕРСИТЕТАВЕДНАГА! Какво по дяволите си мислят?!?!?!
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Judas » 26 Яну 2014, 20:59

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: (*@$)(@&$)(&$)(@&$)(@*$_)@$_@($_(@*$@_*$)_@_ !!!!!!! ИСКАМЕЕДАУЧИМЕЕЕБЕЕЕМНОГООО
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот slighter » 26 Яну 2014, 22:18

Какъв е проблемът хората нормално да си отдат на лекции или изпити в ректората? Вратата била затворена... чудо голямо, все едно няма откъде другаде да се влезе.. пфф
Даже ако задействате някоя СОТ аларма ще дойдат и подрепления :P
Не сериозно, не виждам какъв е проблема - кеф ти библиотека - кеф ти свободни зали и т.н. тва че някви там си парадират с нещо - ми не им обръщайте внимание... влизате си и си вършите каквато работа ви трябва. Тва че може да ви се навложи да не минете точно през главния вход.. еми пък да не сме на по 100 години... раздвижете се малко.
И преди и сега винаги е могло да се влезе в ректората при по-голямо желание... не е нужно да се биете или да се прибягва до каквото и да е насилие. Просто си влизате малко по-напористо - аз така бих направил.
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Judas » 27 Яну 2014, 00:11

Нали преди това човек трябва да си вдигне задника от стола? :lol: Това е сложна задача за индивиди, някои от които разбраха, че са студенти покрай окупацията. Никой от противниците на "ранобудните" няма да си направи труда да отиде до Ректората и тропне два пъти. Те са мнозинство само в нета и в анкетите. Ако цялата работа им беше толкова неудобна, за един ден щяха да се съберат 500 човека пред Университета и тези, които са вътре, нямаше да имат друг избор, освен да ги пуснат.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Mablung » 27 Яну 2014, 11:20

1. Образованието е ценност.
2. Интелигентността е качество (или състояние), което може да е налично и без да имаш образование (т.нар. „природна интелигентност“).
Следователно, образованието служи за „ошлайфане“ на интелигентността, а не за изначалното ѝ придобиване.

Може би не бях прав по-горе. Това, че образованието не се възприема като ценност, е навярно универсалният проблем, чието решаване може да изправи нещата. Ако в цялото общество, на всички нива – ученици, студенти и родители, учители и професори, директори и ректори, министър и министър-председател, МС и НС –образованието бъде възприето по еднакъв начин (т.е. ако се получи „ценностен консенсус“), тогава може би образователната система ще потръгне.

Не разбрах сега: тези нови окупатори добри окупатори ли са или са лоши окупатори? Впрочем, събирам доброволци след като падне тази окупация ние да се нанесем и да обявим независимост. Може да изготвим и проект за органически закон и да го гласуваме.
Аватар
Mablung
В началото бе словото

Мнениеот Scarface » 27 Яну 2014, 13:25

Мен лично започват да ме дразнят. А тоя, Глистев ли, къв беше, според мен си го пЕри съчмата здраво :oops:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Kristo » 27 Яну 2014, 16:05

Вие се шегувате, но аз наистина планирам някой ден да откъсна о-в Св Анастасия и да го превърна в тропическа бананова република. Ще е офшорен рай. Ще подслоняваме политически бегълци и избягали диктатори срещу щедри дарения. Футболния ни отбор ще играе в Регионална Лига Бургас. Стадионът ни ще е някъде другаде, де... карай...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Scarface » 28 Яну 2014, 10:19

Kristo написа:Вие се шегувате, но аз наистина планирам някой ден да откъсна о-в Св Анастасия и да го превърна в тропическа бананова република. Ще е офшорен рай. Ще подслоняваме политически бегълци и избягали диктатори срещу щедри дарения. Футболния ни отбор ще играе в Регионална Лига Бургас. Стадионът ни ще е някъде другаде, де... карай...

IN :mrgreen:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 28 Яну 2014, 10:23

Айде, окупацията падна, кротвайте се вече. Много шум за нищо...
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Mablung » 28 Яну 2014, 11:28

Интересно само как ректорът този път реагира.
Аватар
Mablung
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения