Окупирай... СУ?

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Окупирай... СУ?

Мнениеот slighter » 28 Яну 2014, 12:36

как да е реагирал? реагираш спрямо тва дето е срещу теб - винаги е така.

Четохте ли му изказване от интервюто:
"Софийският университет имаше много по-добра охрана преди Симеон Дянков да ни намали бюджета с 35 процента"

Охраната и Дянков са му виновни... Що не си иска от Чобанов обратно 35-те процента, м, м? На кривата ракета... то с пари и баба знае
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот вечен студент » 28 Яну 2014, 18:36

MidwinterSun написа:Много шум за нищо...

Е, не е честно! Тъкмо влязах, за да напиша: "Много шум за нищо" и Мидуинтър ме е изпреварила!
Mablung написа:Това, че образованието не се възприема като ценност, е навярно универсалният проблем, чието решаване може да изправи нещата. Ако в цялото общество, на всички нива – ученици, студенти и родители, учители и професори, директори и ректори, министър и министър-председател, МС и НС –образованието бъде възприето по еднакъв начин (т.е. ако се получи „ценностен консенсус“), тогава може би образователната система ще потръгне.

Проблемите с образованието или по-точно - с образоваността, не са проблеми само на образователната система. Българският народ има потресаващо ниска политическа култура, което също е функция на неговата необразованост. Докато това не се промени, този народ ще продължи да избира откровени мошеници и евтини популисти, хора, свързани с тоталитарното минало на страната или необразовани мутроморфи, които не могат да съставят едно правилно изречение. Средностатистическата електорална единици я брига какво е писал проф. Х в списание "Култура", колкото за това, че Маджарско няма излаз на море.
Scarface написа: А тоя, Глистев ли, къв беше, според мен си го пЕри съчмата здраво

Бъркаш, колега, бъркаш! Много си е добре момчето. Иска да влиза в политиката. В нашата държава това е най-правиланата стратегия за оцеляване. Така че, от дарвинистка гледна точка, момчето си е напълно ОК!
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 28 Яну 2014, 18:44

Ректорът иска да намаже проценти от взетите заеми за милиарди, много ясно. И аз да бях - и аз щях да играя така. Не случайно е професор човека - знае как да действа в такива ситуации, когато са замесени власт и финансови активи.

Без срам бих споделил, че и аз ще реагирам така и ще действам по този начин. Не че ми е мечта да ставам ректор, но ако недай си боже опра до там да ръководя вуз, ще знам кое, как и къде. Ако някой от форома стане политик и студентите го нещат, моля да ми пише ЛС да поема контрола! Мерси предварително, ще почерпя.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Предишна

Назад към Мнения