Видео на "Ранобудните": Пияни професори в СУ

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Видео на "Ранобудните": Пияни професори в СУ

Мнениеот fak » 29 Ное 2013, 17:52

в бяла държава тия хора щяха да си посипят главите с пепел и да се оттеглят (ако погледнем извън забавността на случилото се)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Monita » 29 Ное 2013, 22:14

щяха, ама това не е новина - Драганов се напива и запива от край време къде ли не, вкл. го дават и по новините. Тея да ми го играят жълт вестник - еми смешно е. Особено като си се знаем във факултета. Ама айде, дано шумът им вдигне малко акциите.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 29 Ное 2013, 22:36

Monita написа:Особено като си се знаем във факултета.

Ама то това е проблемът. Че си се знаем във факултета. Знаем си се и в целия университет. И понеже си се знаем, не виждаме причина да вдигаме шум. Не виждаме смисъл да причиним известно неудобство, да изискаме по-добри условия.

И после защо студентите след втората си година (най-късно) в СУ се молят само да се махнат от там и никога повече да не се върнат. Тази институция към настоящия момент е неадекватна. Преподаватели си позволяват да не допускат студенти до изпити, за които те са си платили и за които са включени в протокол. Позволяват си да пушат безразборно в кабинетите и да обгазяват студентите си по време на устни изпити. Позволяват си да провеждат писмени изпити по купчинната система. Позволяват си да се появяват пияни на занятия. Или изобщо да не се появяват. Позволяват си самата дейност по напиването да я извършват в университета. Да, в кафенето при музея бира се продава, от време на време се организира по някое официално събитие с чаша (пенливо) вино, но да се отрежеш като мотика си е доста близко до дъното.

Подобно поведение от страна на уважаван преподавател НЕ трябва да бъде оправдавано и толерирано. Колкото и критики, хули и обиди да се изсипят по отношение на окупаторите, това по никакъв начин няма да изчисти репутацията на двамата професори, нито ще направи постъпката им по-приемлива.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот ники » 30 Ное 2013, 00:10

Това вече е прекалено. Някой да си позволи да каже нещо срещу протестите и заслужава да му се очерни името пред всички. Компромати да има и после да се питаме КОЙ.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Monita » 30 Ное 2013, 00:53

Не съм адвокат на Драганов, нито защитавам възприетите практики в СУ. Просто обяснявам, че видеото им не дава решение на проблемите, а си е лична злобна нападка във връзка с това, че бяха остро критикувани точно от тях (в ИФ е много силно разцеплението, защото сума народ от баш-окупаторите се навъдиха от там). Тези проблеми отдавна ги и има и се знаят и едно смешно видео, на което пияндетата, дето всеки 8-ми декември ги гледам как падат по стълбите в ИФ, се репчат на едно също толкова голямо пиянде, изглежда абсурдно. Не знам къде виждате смисъл в това. Или морал. В дъното на чашата.
И Динев е готин, ама правят тъпотии и нищо реално не вършат, освен да злословят кой като не ги подкрепял какъв бил. Брат, що ли не снимах като бях в аулата! Ма не ми идва политиката отвътре.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Мнениеот Kristo » 30 Ное 2013, 03:35

Аз съм сигурен, че за 90% от преподавателите могат да се намерят какви ли не компромати, дори по-тежки от тия... Не че проф. Х (не тоя от Х-мен, просто давам пример с тази буква, уф сакън да не каже нещо човек) трябва да е морален пример, а проф. У трябва да е порядъчен гражданин - не са ни възпитатели или някакви морални колони на обществото, а и не е редно да съдиш хората за техен навик, който не е престъпен...

... казано това, трябва да вкарам едно голямо НО:

Ако аз съм професор (по философия в Лесотехническия... хъ-хъ-хъ шегичка...знам тъпа стана) - най-малкото ще ми стане съвестно да ме покажат така. Едно, че ще се пазя изобщо да не ставам за обсъждане на работното ми място (към работещите форонци - ако цъфнете 10-20 пъти пияни на работа, кво ще ви направят?) - въпрос на морал и чест е да си добър работник, без значение и професията, а пиянство си е направо за срам и уволнявка. Това едно на ръка, може би някой ще го чувства различно (например професионален дегустатор на вина) - съвсем друго положение идва ако си професор по важен предмет във важен университет и имаш нужния имидж пред обществото и студентите си. Ако бях в такава ситуация сигурно щях да потъна в земята от срам - как щях да погледна други преподаватели? Как щях да водя лекции или да се вясна в СУ изобщо? Направо подавам оставка и се скривам докато забравят хората... Най-много да се покажа да си взема Златния скункс. Самата ми позиция ще направи падението по-тежко и ще ми е кофти на мен самия, без изобщо да се вкарвам в мисли за политика и окупации - личното ми достойство ще е пострадало. От това по-кофти накъде?

Не че като си професор трябва да си безгрешен. Далеч съм от мисълта, че има такива преподаватели дето не пият, не шмъркат, не ходят по мъже/жени/циганчета на жп гарата срещу 10лв/партийни събрания. Както и не съм убеден, че тези хора трябва да са за пример като поведение и да показват на студентите определен начин на живот. Не това е проблема. Мисълта ми е - ако паднеш, трябва да приемеш падението си като житейски провал, като удар по егото и достойството ти. Ако приемаш тази професия като високоморална и високоинтелектуална (все пак не всички професори са умни) и се имаш за голямата работа, това още повече утежнява положението. Аз ако съм професор няма да се имам де. Но пак ще ми е гузно, че съм се провалил като човек с дадена позиция в обществото. Въпросът е принципен. Някои хора биха свили рамене "Е кво, хванаха ме да къркам, чудо голямо" или "То всички пият, друсат, секс правят, аз тука си сипах 1 вермутче, кво толкова". Техен проблем, имат си право на мнение. Не ги съдя. Но лесно можеш да познаеш що за човек е индивид - по реакцията му в такива скандални ситуации. Да видиш дали първо мисли за парите си или за честта си.

Па после нека си говорим за тези хубави думи - морал, чест, достойство, дълг, пример... Коя колко струва и какъв вкус има... За себе си знам, че дори и да чистя кенефи не бих го правил с чаша винце в ръка. Нищо, че го обичам. Винцето де, не кенефите...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот fak » 30 Ное 2013, 10:49

От блога ми.

Това, че сте свикнали да наблюдавате пияни преподаватели, не прави подобни изцепки нормални, още по-малко правилни. Не мога да преценя дали защитаването на тия пороци е породено от комплекси или от нездрава представа за морал.

Вероятно студентите също пият в университета. Но няма място за сравнения между двете групи - несъпоставими са по научна степен най-малкото. С титлата идва и една задължителност за санитарен минимум достойнство и морал, която задължителност не позволява да позориш университета си, правейки си алкохолни запои в сградата на ректората.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Monita » 30 Ное 2013, 12:16

Никой не защитава изцепките им, къде четете не знам.
Това не прави клипчето морално обаче, нито пък конструктивно, нито пък променящо ситуацията. То е направено и служи просто за дребно заяждане. Щото не това е начинът. Толкова е просто.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Мнениеот ники » 30 Ное 2013, 12:23

И аз не виждам някой да ги защитава, което не значи че трябва да ги разпънем на кръст, защото са дръзнали да изразят различна позиция. Това гнусно използване на компромати за унизяването достойноството на противника уж е едно от нещата, срещу които да се борим.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот вечен студент » 30 Ное 2013, 18:52

Когато някой в Университета придобие нова научна степен ("доктор", "доктор на науки") или нова академична длъжност ("доцент", "професор"), той(тя) трябва да почерпи колегите си. Това е неписан закон, който (най-вероятно) води началото си още от първите университети през Средновековието. Но, не! Понеже вие изобщо, ама изобщо не се наливате с алкохол по стаите в СГ и по чалготеките, затова сега леете помия върху проф. Драганов и лъжете нагло, че го правите, защото се бил напил, а не защото е бивш депутат от БСП. Ама, били пили в Ректората. Ами, колегата, които е станал професор, вероятно не е имал излишни 1000 лв. за банкет в хубав ресторант и затова карат на водка в пластмасови чаши. Ако вземаше 5000 Е заплата, вероятно щяха да го направят в "Скай плаза"-та на НДК, ама на... Признавам, че изобщо не му отива на Драганов, а и на който и да е учен и преподавател от неговия ранг, така да преплита крака по коридорите на Ректората, но не ми харесва и наглото и неуважително поведение на "окупаторите".
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот fak » 30 Ное 2013, 19:14

"Тук пиянстващите професори се крият зад агресивно-язвителните оправдания на колегите си и настояват да не им навлизаме в личния живот."

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

иначе естествено - като му е "благо", ше пий. Като няма пари за скай плаза, ше си ги кани у тях си. Цивилизовано ми се струва.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Lord » 30 Ное 2013, 19:26

сега леете помия върху проф. Драганов и лъжете нагло, че го правите, защото се бил напил, а не защото е бивш депутат от БСП.

Второто си е самостоятелно снование за леене на помия, без значение дали, колко и къде е пил човекът. Както върви лафът: "По-добре на хероин отколкото от БСП".

Но някак го разбирам човека. Ако аз бях бивш депутат от БСП, щях да пробвам всякакви субстанции, с надеждата да измия срама от падението.
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот Kristo » 30 Ное 2013, 19:34

вечен студент написа:Когато някой в Университета придобие нова научна степен ("доктор", "доктор на науки") или нова академична длъжност ("доцент", "професор"), той(тя) трябва да почерпи колегите си. Това е неписан закон, който (най-вероятно) води началото си още от първите университети през Средновековието. Но, не! Понеже вие изобщо, ама изобщо не се наливате с алкохол по стаите в СГ и по чалготеките, затова сега леете помия върху проф. Драганов и лъжете нагло, че го правите, защото се бил напил, а не защото е бивш депутат от БСП. Ама, били пили в Ректората. Ами, колегата, които е станал професор, вероятно не е имал излишни 1000 лв. за банкет в хубав ресторант и затова карат на водка в пластмасови чаши. Ако вземаше 5000 Е заплата, вероятно щяха да го направят в "Скай плаза"-та на НДК, ама на... Признавам, че изобщо не му отива на Драганов, а и на който и да е учен и преподавател от неговия ранг, така да преплита крака по коридорите на Ректората, но не ми харесва и наглото и неуважително поведение на "окупаторите".

Хахахахах, сериозен ли си или се бъзикаш с нас?
Ако искаш да почерпиш, но нямаш пари за ресторант, и една кутия бонбони би свършила работа. Защо трябва да е алкохол? И защо трябва да е в количество, което да те направи неадекватен? И това ли е неписан закон?

Или какво беше "аз бонбони не пия" - тъй ли беше лафа? Имаше една американска певачка, която пееше, че "сутрин си мия зъбите с бутилка Джак" - да не е някаква българска студентка на бригада там? Май тъй ще излезе...

Недей да сравняваш напиване в стая в Студ град на студент - с напиване на преподавател в залите на СУ. Ако не виждаш разлика, не е наш проблем.

Нека не забравяме, че конкретно тази персона е загубил книжката си по такава причина - управление в нетрезво състояние. Което говори за наличен проблем, който трябва да предизвика намеса - може би изпращане в център за лечение? Психиатрична помощ? По-ранно пенсиониране? Не може да се дава лош пример с неуволняването на служител, който системно се напива. Какво говори това за университета?

По-горе говорих за чест и достойнство и колко струват за всеки човек. Нека всеки сам пред себе си - с ръка на сърце да си каже, дали ако му се случи това на него, ще си признае греха и ще се оттегли или ще търси да се оправдае и да се спаси. Дали тази чест струва 1 заплата или 1 титла? Аз лично не бих искал толкова "евтини" хора да ми преподават. Вие ако искате и имате интерес от подмазването - ей го форума, давайте... Микрофонът е ваш...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот вечен студент » 30 Ное 2013, 19:39

@ Кристо, не ти чета мненията, защото откритата ти политическа агитация не ме интересува.

@Lord. Ами, нека тогава, вместо да ангажират вниманието на обществото с разни среднощни циркове, да се борят срещу истинските проблеми. Нека да излязат и да кажат: "Професорите X, Y и Z преди 89-та година са влезли в академичните среди по Партийна линия и са станали доценти на по трийсет години, защото са били агенти на ДС. Нека такива бъдат лустрирани, остракизирани и пр.". Ако "окупаторите" кажат такова нещо, аз първи ще ги подкрепя. Вместо това обаче, ни занимават с евтини провокации.
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 30 Ное 2013, 19:44

Как знаеш, че е открита полит агитация, ако не си го чел?

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения