Семинари и други интересни събития

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Семинари и други интересни събития

Мнениеот la_cazadora » 29 Окт 2007, 13:23

Въпреки че на пръв поглед сме заляти от информация, много често студентите така и не разбират за много полезни за тях събития. Затова реших да пусна една такава тема, в която да се публикува бюлетин за всякакви мероприятия с обществена насоченост, които могат да са ни в помощ. :wink: Та, ето какво ми хвана окото за м.Октомври:

29 октомври (понеделник), 19.00 ч.
Червената къща
Червена зала
Френски институт - София, Център за либерални стратегии, Център за
култура и дебат "Червената къща" и Радио Франс Интернасионал
представят в рамките на цикъла "Европа - тук и сега":
Европейският съюз и световното икономическо управление
открита лекция на Жан Пизани-Фери, Директор на BRUEGEL
С участието на: Светла Костадинова, Изпълнителен директор на Института
за пазарна икономика
Модератор: Тони Николов, главен редактор на РФИ, България
На френски език, с превод на български.
Вход свободен

...........................................................................­

Авторитарни режими в бивш СССР
30.10.2007 г., 18.00-19.30 часа
НБУ, Библиотека - Заседателна зала
департамент "Антропология"
Център за социални практики
в рамките на семинар ,,На изток от София"

Лектор:
проф. д-р Евгений ДАЙНОВ

Водещ:
доц. д-р Васил ГАРНИЗОВ
........................................................................

20 години програма "Еразъм" в Европа
Център за развитие на човешките ресурси организира дни на програма
"Еразъм" в България в периода 5 - 7 ноември 2007г. Събитието ще се
проведе в Шератон. Програмата можете да видите на страницата на ЦРЧР.
http://www.hrdc.bg/news.php#

Допълвайте натам. :wink:
Ако искате, кажете и кой къде смята да ходи. :D Аз май ще ходя на всичките. :)
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 29 Окт 2007, 13:37

Имам щастието да бъда студент на проф. Дайнов. Разбира се, че ще присъствам :D
Всъщност това е първата от серия лекции в рамките на семинарта, който, доколкото знам, ще продължи бая време :) С интерес ще го следя :)
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Joker » 29 Окт 2007, 20:26

:shock: "проф. Дайнов"? :shock: Съвсем наскоро ми казаха, че са го отхвърлили като доцент. Той така ли се представя пред вас? :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Jamesmagno » 30 Окт 2007, 00:52

Къде ги чувате тия работи, не мога да разбера... :?

"Евгений Дайнов е роден на 11 май 1958 г. Пловдив. Родителите му са живели в София, но след като "мама се скарала с тати" родителката се върнала в Пловдив и Евгений се родил там. После пак се прибрала обратно в София. Той завършва колеж в Оксфорд. Последният българин преди него се е дипломирал там в далечната 1937 г. Евгений се появява в Оксфорд през 1976 г. Известно време след това преподава - пак в Оксфорд. В момента е професор в НБУ. Разведен. Има син на 27 г. "

Професор. Доктор.

Инфото е от няква тъпня - не гарантирам за достоверност. :wink:
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 30 Окт 2007, 16:42

F U C K!!! Мислех, че 30-ти е утре! ААААААААА!!!!! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Methuselah » 30 Окт 2007, 16:45

Xaxaxax jerk... :lol:
Бeтон написа:Нормалните хора сме малко.
Аватар
Methuselah
Cthulhu fhtagn

Мнениеот la_cazadora » 30 Окт 2007, 16:50

В НБУ е професор, в СУ може да е нещо друго. До колкото знам и двете са административни титли, които отразяват позицията на преподавателя в конкретния университет. Следователно в зависимост от контекста, преподавателят използва едната или другата титла. Текстът, който съм цитирала, е от сайт-а на НБУ, така че е естествено Дайнов да фигурира там именно като професор. :wink:

Jamesmagno, и на мен ми преподава проф. Дайнов. Води ми Увод в политическото мислене. Това, което мога да кажа е само едно: Дайнов рулз!!! 8) 8) 8) :D :D :D Супер нестандартен и винаги влиза в диалог със студентите. Студентите, които черпят от опита му, само могат да спечелят! :) Супер много може да се говори за него.
Тъй че ще се видим в НБУ-то. :) 8)
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Мнениеот la_cazadora » 30 Окт 2007, 16:51

Jamesmagno написа:F U C K!!! Мислех, че 30-ти е утре! ААААААААА!!!!! :evil: :evil: :evil:

Нищо, още имаш време да стигнеш!
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Мнениеот Joker » 30 Окт 2007, 16:57

la_cazadora написа:В НБУ е професор, в СУ може да е нещо друго.

На това му казват "частен професор" - само за нуждите на съответния университет, но не и извън неговите сгради... Иначе той си е главен асистент.... :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Jamesmagno » 30 Окт 2007, 17:00

Сега точно се прибрах... Нямам време :) Ще чета Робърт Дал и Георги Янев за Джон Стюард Мил. :wink:

И на мен това ми преподава! :) Дай снимка :) Какво учиш? :) Айде ЛС, че на спам го ударихме :)
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Jamesmagno » 30 Окт 2007, 17:07

Joker написа:
la_cazadora написа:В НБУ е професор, в СУ може да е нещо друго.

На това му казват "частен професор" - само за нуждите на съответния университет, но не и извън неговите сгради... Иначе той си е главен асистент.... :wink:

Частен професор няма. Това е научно звание. За да стане професор или старши научен сътрудник I ст., трябва да мине през доцент или старши научен сътрудник II ст. За да стане доцент, трябва да стане главен асистент. За да стане главен асистент, трябва да стане старши асистент, а преди това асистент. Що пишете глупости? :?
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот la_cazadora » 30 Окт 2007, 21:20

Така, във връзка с титлите и званията, ето какво знам:
Има точно 2 научни титли след магистратурата, за които пишеш трудове: доктор и доктор на науките. Веднъж взел ли си ги, те ти остава до живот, където и да работиш.
Всичко останало като названия си е растене в колегията на съответния университет. Университетът ти дава титлата в зависимост от това колко допринасяш за него и по редица други критерии. jamesmagno е написал схемата.
Това го знам от бившата даскалка по история, която беше доктор. Това за титлите. :wink:

А аз току що се върнах от семинара. Лелеее, тия семинари поставят повече въпроси, отколкото дават отговори. :shock: :) Присъстваха Дайнов, Александър Божков и още един човек от Центъра за социални практики. Дайнов си представи новата книга: Тримата тирани или нещо такова. Анализира Лушков, Путин и още един от бившето съветско пространство. Тезите му бяха наистина супер дръзки - за Иван Грозни, за централизацията в Русия и т.н. и Божков и другия човек се включваха на всяка крачка и изказваха противоположни тези - в тона на добронамерения диспут, разбира се. :) Беше такава мозъчна атака, защото 3 различни гледни точки всеки със своите аргументи си опонираха и ние (студентите) бяхме по средата. Наистина размърдва мозъка. :) :wink:
Напомням ви, че предстоят още събития от цикъла за бившето СССР. Информация винаги излиза на сайт-а на НБУ. :)

Някой друг ог форума беше ли днес там?
Изображение
Аватар
la_cazadora
Драскач

Мнениеот Amellie » 23 Ное 2007, 20:49

"Не съм от тях".Канонът на различието -Конференция в чест на 70-годишнината на проф. д-р Никола Георгиев и 60 години Катедра по Теория на литературата
Очертава се изключително интересно литературно събитие, имайки предвид професионалния авторитет на участниците- преподаватели, критици, теоретици и историци на литературата. Лично аз го очаквам с нетърпение. Ще се проведе на 29 и 30 ноември в СУ. За подробности пускам линк, че ще стане прекалено дълъг пост-
http://ebulletin.liternet.bg/news.php?p ... 4933&sid=5
Не вийте, псета, аз не съм видение,
кръвта във жилите ми дреме
като в затоплени легла,
ала от сън ме дигна месеца
и рече ми: „Ела”.
Аватар
Amellie
Лунатичка

Мнениеот Jamesmagno » 23 Ное 2007, 21:22

Amellie написа:"Не съм от тях".Канонът на различието -Конференция в чест на 70-годишнината на проф. д-р Никола Георгиев и 60 години Катедра по Теория на литературата
Очертава се изключително интересно литературно събитие, имайки предвид професионалния авторитет на участниците- преподаватели, критици, теоретици и историци на литературата. Лично аз го очаквам с нетърпение. Ще се проведе на 29 и 30 ноември в СУ. За подробности пускам линк, че ще стане прекалено дълъг пост-
http://ebulletin.liternet.bg/news.php?p ... 4933&sid=5

Ооо - и двата дни са привлекателни. Хайде да се органайзнем и да отидем :P Аз бих попрекарал някой друг час там... :wink:
Аватар
Jamesmagno

Мнениеот Amellie » 23 Ное 2007, 22:05

Jamesmagno написа:Ооо - и двата дни са привлекателни. Хайде да се органайзнем и да отидем :P Аз бих попрекарал някой друг час там... :wink:

Много се радвам, че проявяваш интерес- със сигурност си заслужава.
Не вийте, псета, аз не съм видение,
кръвта във жилите ми дреме
като в затоплени легла,
ала от сън ме дигна месеца
и рече ми: „Ела”.
Аватар
Amellie
Лунатичка

Следваща

• Similar topics
    Отговори