Чужди езици - английска филология

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

Чужди езици - английска филология

Мнениеот Magenta » 17 Май 2012, 20:15

Здравейте, искам да попитам има ли някой, който е записал повече от един чужд език във втори курс? Инетерсува ме дали става прекалено тежка програмата и дали научаваш нещо...тъй като това са двете основни неща, които ме разубеждават...Става въпрос за езици, които никога не съм учила.
Аватар
Magenta
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: Чужди езици - английска филология

Мнениеот Crippled Alice » 20 Май 2012, 17:21

аз не съм твоята филология, но общо взето вторите езици не са особено силни в която и да е специалност. Имаш максимум 4 часа седмично, за които е невъзможно да научиш добре чужд език, тъй като се иска наслояване, а не назубряне. Много от езиците също искат и присъствие, и ако не ти харесат часовете, няма как да не ходиш. Отделно, че после ще трябва да държиш изпит по този предмет, което ти влияе на успеха. Ако не ти е задължително в програмата, по-добре не записвай 3ти език в СУ. Ако искаш да се занимаваш с някой език, по-добре отиди в някоя школа. Да, в СУ ще ти е безплатно, но идеята ти предполагам е да го научиш, а не да минеш между капките. Ако все пак си особено амбициозна, ще се справиш и с филологията, и с чуждите езици, но ще трябва сама да си даваш изключително много зор. Наистина са малко часовете :)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФКНФ