Скандинавистика

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

Скандинавистика

Мнениеот bugaboo » 13 Окт 2006, 12:41

Забелязвам,ч е това е една от специалностите с най-висок бал, а даже май и с най-висок от факултетите по филолиогия. Интересува ме какви са перспективите за реализация?
Аватар
bugaboo
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Joker » 13 Окт 2006, 14:20

:lol: Най-различни - ако искаш, можеш да емигрираш в някоя от тези страни, може да те назначат за техен почетен консул в България или да се бракуваш за член на някое от кралските семейства. 8) Може да има и други възможности, но в момента не се сещам.... :? :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот fruit_of_love » 13 Окт 2006, 20:08

Една моя позната учи скандинавистика. Втора година е май. Доколкото знам, още в първи курс посочват в коя страна искат да се реализират. Имам и познати, които са завършили, но вече не поддържаме връзка, защото са далече и въобще не се сещат да си идват :) Доколкото разбирам е доста добра специалността. Неслучайно е с толкова висок бал :wink:
Успех! :)
TO ME YOU ARE PERFECT!
Аватар
fruit_of_love
От дъжд на вятър

Мнениеот Heimdall » 14 Окт 2006, 15:43

:D
Последна промяна Heimdall на 31 Юли 2008, 18:08, променена общо 1 път
"The road of excess leads to the palace of wisdom." William Blake, Proverbs of Hell
Аватар
Heimdall
В началото бе словото

Мнениеот Joker » 14 Окт 2006, 16:17

:lol: Свръхбрутално! :twisted:
:P Но пък ще научиш какво е Grungir, колко крака има Sleipnir и как умира Jormungand! :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Heimdall » 14 Окт 2006, 21:31

8) А ти знаеш ли колко крака има Слейпнир? За награда получаваш една виртуална Brísingamen :lol:

Иначе има много причини човек да учи тъкмо това. Уви, те са малко по-идеалистични от общоприетото днес. Най-баналната е, че опознаваш цял един свят, което ти дава и стабилна опорна точка сред извратената обстановка в България.
Всъщност каквото и да учиш е важно да го правиш с желание, за да имаш успех, а положените усилия винаги се възнаграждават. Със скандинавистика (и филология изобщо) можеш да се занимаваш с един куп неща, някой от които даже доходоносни. Номерът е да не се оставяш някой да те "тегли", а да се дърпаш сам. Забелязвам, че доста хора чакат да им падне нещо наготово. Ами не става, трябва да си непрекъснато нащрек, иначе каквото и да учиш, все няма да си доволен.
"The road of excess leads to the palace of wisdom." William Blake, Proverbs of Hell
Аватар
Heimdall
В началото бе словото

Мнениеот Joker » 14 Окт 2006, 21:35

Heimdall написа:8) А ти знаеш ли колко крака има Слейпнир? За награда получаваш една виртуална Brísingamen :lol:

Както го видях, трябва да са осем, за да е два пъти по-бърз от обикновените коне. А кво получавам?
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Brainless Pirate » 18 Окт 2006, 13:42

Heimdall написа:8) А ти знаеш ли колко крака има Слейпнир? За награда получаваш една виртуална Brísingamen :lol:

Иначе има много причини човек да учи тъкмо това. Уви, те са малко по-идеалистични от общоприетото днес. Най-баналната е, че опознаваш цял един свят, което ти дава и стабилна опорна точка сред извратената обстановка в България.
Всъщност каквото и да учиш е важно да го правиш с желание, за да имаш успех, а положените усилия винаги се възнаграждават. Със скандинавистика (и филология изобщо) можеш да се занимаваш с един куп неща, някой от които даже доходоносни. Номерът е да не се оставяш някой да те "тегли", а да се дърпаш сам. Забелязвам, че доста хора чакат да им падне нещо наготово. Ами не става, трябва да си непрекъснато нащрек, иначе каквото и да учиш, все няма да си доволен.

Именно ;)

@Joker - Как го видя бре, като е толкова бърз :lol:
Аватар
Brainless Pirate
Гутенберг

Бъдеще

Мнениеот чичо Кольо » 05 Дек 2006, 09:30

Чака ви блестящо бъдеще в тази специалност. Всеки месец в библиотеката идват представители на Гренландски компании, лидери в млеконадой на тъмни тюлени майки и си търсят квалифицирани кадри, като им предоставят двустайна шатра в нуук и харем от млади ескимоски. Но уловката е там, че трябва да сте стигнали до четвърти курс. Иначе ще работите в някое посолство и след две години като секретарка на заместника на управителя на стола в посолството, неизбежно ще преподавате основи на шведската граматика на чедата на амбицирани родители, в някоя частна школа. Иначе това изречение ми хареса <"Доколкото знам, още в първи курс посочват в коя страна искат да се реализират">. Щот мен ме питаха още като си подaвах документи за кандидатстване.

Farbror
чичо Кольо
В началото бе словото

Мнениеот lisichora » 23 Сеп 2007, 17:12

Опа, още една тема, която ме влече...Я кажете за тази скандинавистика...Аз ще я посочвам първо желание с английски. Реших да е тя, защото се учат езици, които са много редки, разбира се, и трудни. Някой, който е приет скандинавистика ще ми каже ли горе долу как е и дали се търсят подобни специалисти...Наистина...
Аватар
lisichora
Драскач

Мнениеот Nivea » 23 Сеп 2007, 19:53

еми виж ся скандинавистиката е супер дава ти възможност да посетиш много страни тъй като се предполага че ще научиш мн добре езици като датски шведски и т н ...можеш да продължиш да учиш в някоя от страните в който се говорят тези езици..скандинавистиката- добър избор е! :)
можеш да станеш преводач екскурзовод и т н
Колкото по-горчиво е миналото,толкова по-сладко е бъдещето.
...
http://www.fun-6.com/cenni-misli-prikazka-du6a.htm
Аватар
Nivea
Постоянно присъствие

Мнениеот lisichora » 23 Сеп 2007, 20:50

Благодаря ти Nivea. Дано да успея, защото балът е доста висок...Ако не стане с това, на второ мисля да пиша английска филология....
Аватар
lisichora
Драскач

Мнениеот Nivea » 23 Сеп 2007, 21:06

lisichora за нищо .хайде успех :)
Колкото по-горчиво е миналото,толкова по-сладко е бъдещето.
...
http://www.fun-6.com/cenni-misli-prikazka-du6a.htm
Аватар
Nivea
Постоянно присъствие

Мнениеот Crematory » 23 Сеп 2007, 23:20

Ох, как и мен ме сърби да се изкажа по принцип за преспективите на ФКНФ...Ама щом Пиратката не се е изкала, няма да се меся :lol:
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот д-р_Хауз » 24 Сеп 2007, 12:05

lisichora, не се стряскай излишно, не е особено трудно влизането за момчета! Вече излизането, предполагам, е доста тежка работа, защото два езика за 4 г. без преди това да си ги учил е непосилна задача за повечето. Успех!!
д-р_Хауз
От дъжд на вятър

Следваща

Назад към ФКНФ