Скандинавистика

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

Re: Скандинавистика

Мнениеот tsvetaonceagain » 22 Юни 2014, 19:30

Обмислям сериозно първото ми желание да е Скандинавистика. Доколкото знам обаче, балът е доста висок. Резултатите от изпита по английски още не са излезли. Какво ще кажете, когато след няколко дни всеки си разбере оценката, да ги споделим тук? Целта е т.нар. "сверяване на часовниците". :Д
tsvetaonceagain
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот tucoz » 28 Юни 2014, 12:19

tsvetaonceagain написа:Обмислям сериозно първото ми желание да е Скандинавистика. Доколкото знам обаче, балът е доста висок. Резултатите от изпита по английски още не са излезли. Какво ще кажете, когато след няколко дни всеки си разбере оценката, да ги споделим тук? Целта е т.нар. "сверяване на часовниците". :Д

5.84 (мъжко). П.С. Поздрави на Иван :D :D :D
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот tucoz » 29 Юни 2014, 13:25

Искам да попитам учещите ... трудно ли се учи скандинавистиката като специалност? Балът ми е 23.43 (момче) и предполагам че ще ми стигне, затова искам да знам дали бих могъл да оцелея в подобна специалност, при положение че ученето на език не ми се отдава кой знае колко (английския случайно го научих още като бебе :D ) Та дали е някаква непосилна задача изучаването на скандинавските езици от някой който няма да е много запален по предмета ? Също така се интересувам и от шансовете за реализация после (патриот съм, не ми се живее извън БГ => неща от сорта на, "премести се на север" няма да станат :D )
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Мнениеот tsvetaonceagain » 29 Юни 2014, 19:53

Явно сами ще си умрем в този форум. Къде сте бе, хора??? Толкова ли не ви пука на кой колко му е балът и какви са ви шансовете за влизане?
tsvetaonceagain
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ashvalkyrie » 30 Юни 2014, 14:48

tucoz написа:Искам да попитам учещите ... трудно ли се учи скандинавистиката като специалност? Балът ми е 23.43 (момче) и предполагам че ще ми стигне, затова искам да знам дали бих могъл да оцелея в подобна специалност, при положение че ученето на език не ми се отдава кой знае колко (английския случайно го научих още като бебе :D ) Та дали е някаква непосилна задача изучаването на скандинавските езици от някой който няма да е много запален по предмета ? Също така се интересувам и от шансовете за реализация после (патриот съм, не ми се живее извън БГ => неща от сорта на, "премести се на север" няма да станат :D )

е мойче
зависи колко ти вървят езиците и колко зор ше си дадеш
не е непосилно, ма не става и (само) с клатене на краката
wunderlicher Alter, soll ich mit dir geh'n ?
willst zu meinen Liedern deine Leier dreh'n ?
Аватар
ashvalkyrie
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот tucoz » 30 Юни 2014, 19:25

ashvalkyrie написа:
tucoz написа:Искам да попитам учещите ... трудно ли се учи скандинавистиката като специалност? Балът ми е 23.43 (момче) и предполагам че ще ми стигне, затова искам да знам дали бих могъл да оцелея в подобна специалност, при положение че ученето на език не ми се отдава кой знае колко (английския случайно го научих още като бебе :D ) Та дали е някаква непосилна задача изучаването на скандинавските езици от някой който няма да е много запален по предмета ? Също така се интересувам и от шансовете за реализация после (патриот съм, не ми се живее извън БГ => неща от сорта на, "премести се на север" няма да станат :D )

е мойче
зависи колко ти вървят езиците и колко зор ше си дадеш
не е непосилно, ма не става и (само) с клатене на краката

пич ... ако исках да си вея оная работа и да не ми пука за нищо, изобщо нямаше да се насочвам към СУ :D
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Мнениеот ashvalkyrie » 30 Юни 2014, 21:31

ми мятай се, тогава
явно все някакъв интерес имаш, щом го обмисляш
специалността не е кофти.. as good as anything
Аватар
ashvalkyrie
От дъжд на вятър

Мнениеот tucoz » 02 Юли 2014, 11:44

Абе, има ли някаква определена бройка хора които приемат само с изпита по английски и съответно по немски? Знам че са общо 24 тая година (10 момчета и 14 момичета), но има ли някакъв лимит на хора които приемат с изпита по английски?
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Мнениеот ashvalkyrie » 02 Юли 2014, 14:30

има, ама не знам колко
поне аз като кандидатствах имаше, де
Аватар
ashvalkyrie
От дъжд на вятър

Мнениеот tucoz » 15 Юли 2014, 22:15

Бе 20.60 момци осрахте се и си губим позицията вече като най-елитната специалност в СУ с тоя бал :D Има ли колеги?
Аватар
tucoz
В началото бе словото

Мнениеот Das Erste » 28 Сеп 2015, 21:09

много е умряла тази тема, да не би да са се изчерпали кандидатите за скандинавистика? тъй де, на мен най-сетне ми дойде времето да кандидатствам и ще се пробвам тук и при унгарската филология? има ли други, които се ориентират? :lol:
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот Симона A. » 23 Окт 2015, 09:01

Вивдам ,че темата е малко старичка ,но вместо да създавам друга ще попитам тук.Нова съм и се порових доста,та се извинявам, ако вече тези въпроси са задавани :wink: . И моето първо желание е Скандинавистика ,а второто Арабистика.Искам да попитам за приема.(и за двете специалности) става ли с матурата по БЕЛ и Английски и ако държа кандидат-студентски изпити по какво ще бъдат те ,защото знам ,че ако държа кандидат-студентски шансът ми е по-голям . Благодаря предварително
Симона A.
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Das Erste » 23 Окт 2015, 10:50

Приемът става по два начина, от които ти си избираш единия: 1. Оценка от матура по английски (или немски) + оценка от дипломата по езика. 2. Оценка от изпит по английски (или немски) + отново диплома по езика. Това е за Скандинавистиката. За Арабистика имаш за избираш между повече езици, съответно английски, немски, руски, френски, италиански, испански.

За повече инфо тук и тук
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Предишна