УНГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

УНГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ

Мнениеот Kira » 15 Авг 2007, 22:13

Е, колеги, покажете се!
Всяка филология си има тема- само за унгарския не намерих нищо в целия форум.

Защо записахте унгарски- на първо желание ли ви беше тази специалност или балът не ви достигна за по-предна?
Как сте се запалили по културата и/или езика на Унгария?

Ще се радвам и ако от по-горен курс споделят как са преподавателите- преподават ли разбираемо, какви са като характери? Отдава ли ви се езикът (макар да е много труден и несвързан с романското езиково семейство), как е базата (книги, видео и аудио материали), лекциите? Къде се провеждат лекциите? Има ли някой, заминал на езикова специализация в Унгария? Отзиви?
Какви са позитивите/ негативите на унгарската филология според вас?

Споделете всичко интересно :)
Kira
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kira » 16 Авг 2007, 12:26

Ехооооооооооооооо, къде се криете?
Само аз ли съм унгарски, по ангелите?
Така като я гледам тая тема накрая ще има само един човек на лекциите- моя милост :)

К'во правят тея в унгарска филология- да не би да не ползват компютър или всички са се изнесли на почивка? Някой от по-горен курс няма ли да осветли малко за к'во става въпрос в тая специалност?

Голяма мистерия е унгарският :shock:
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот katia_kateto » 16 Авг 2007, 18:22

Яка специалност, а никой не пише.Странно.... :roll: На мен иначе ми беше на едно от първите места, но бройките май са запълнени вече :( Иначе успех на всички приети там :D
Аватар
katia_kateto
В началото бе словото

Мнениеот Circle Line » 16 Авг 2007, 18:39

Една моя бивша съученичка ще ви е колежка, ама тя май не влиза в този форум. Иначе поздрави за избора на специалността, не отстъпва по нищо на японистика, кореистика, китаистика, скандинавистка и т.н. :lol: :lol:
Аватар
Circle Line
Постоянно присъствие

Мнениеот Kira » 16 Авг 2007, 19:31

Еее, браво- значи поне двама човека ще се съберем! :lol:
Благодаря за успеха- същото към всички новобранци в СУ :)
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот Circle Line » 16 Авг 2007, 19:34

абе в такива филологии се събират много интересни хора, така че ще ви е хубаво със сигурност :wink: :wink: :wink:
Аватар
Circle Line
Постоянно присъствие

Мнениеот Kira » 16 Авг 2007, 19:37

То навсякъде се събират хубави хора, ама въпросът е да се активизират малко новоприетите, за да може да си "фърлим по едно очо" преди да сме започнали официално :D А не на първия ден да се гледаме като.....зайци! :wink:
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот Circle Line » 16 Авг 2007, 19:39

Спокойно, ще си фъфлите цели 4 години, а сигурно и много дълго след това.. ние миналата година много не бяхме активни с моите колеги преди започването на учебната година, ама сега да ни видиш колко сме си близки
Аватар
Circle Line
Постоянно присъствие

Мнениеот Kira » 16 Авг 2007, 19:45

Че видях ви :) Нали оплаках кореистиката актвино в темата :) Халал да ви е езика :)

Приятно лято на тея, дето ще си почиват, пък от другата седмица и ний официалнише сме студенти :wink: Браво, народе, преминахме на ниво даскало 2.0 :D

П.П. Чезвам от форума, че го обърнах на ЛС :) Ама така е като другите унгарци си мълчат... няма да ги черпя бира на 10.09! Само бира ще има 8)
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот Kira » 16 Авг 2007, 19:45

Ама сериозно ли никой няма да напише нещо за унгарския? Толкова ли няма хора, дето го учат тоя език.... :?
Започвам да се чувствам като в някое психиатрично заведение- говоря си сама, понякога получавам един-два отговора, но всъщност стената (главният обект на моя монолог) не ми отговаря :roll:
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот Kira » 22 Авг 2007, 21:33

Йей! Днес се записааааах! :albino: Радвам се, че съм в тази специалност :flower: Разбрах докато се записвах, че всъщност ще сме 15-16 човека в специалността- направо не знам как ще изчакам започването... А пък господинът, който се намъкна в стаята малко след мен дори ми рецитира монологът на Хамлет на унгарски- грам не схванах, но се изкефих, че се записвам такъв готин и рядък език.

П.П. Да попитам заисалите се унгарски (ако някой си направи труда да пише в тази забравена тема), кога и къде ви казаха да си проверите за настаняването в общежитията? И искате ли да се чакаме малко преди началото на 10.09, за да се лутаме заедно из университета докато си открием залата :?:

Някой да знае нещо за учебници- дали ще трябва да си търсим за 10ти и какви? А след започването?
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот phoebe » 22 Авг 2007, 21:35

Другите работи не ги знам, но за учебниците ще споделя това, което знам от мойта специалност:
На първия ден, когато започвате, преподавателите ви казват какви са ви учебниците и тогава ги търсите.
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Мнениеот Kira » 22 Авг 2007, 21:40

Аха, мерси.
Тогава да започвамеееее!!!! :study: :book:

П.П. Малък ентусиаст- дано за по-дългичко :lol:
Kira
От дъжд на вятър

Мнениеот ballbi » 23 Авг 2007, 20:22

Аз пък мислех че изобщо няма да има такава тема (на мен не ми се занимаваше да правя) но сега с радост забелязвам че има! Еми Kira приятно ми е да се запоснаем неофициално аз записах още на 1 во и не бях поглеждал форума от тогава! А btw май сме 4 момчета и 16 момичета ма то тва не е толкова важно! С 2 думи ше се виим на 10ти :wav: :occasion5: :downtown: :nike: :thumbright: :thumbleft: :rr: :rr: :rr:
Ya know when you just get your report card n' you have all F-s on it.....you just wanna take it back to your teacher n' say: "Throw some D-s on that bitch!"
Аватар
ballbi
В началото бе словото

Мнениеот Kira » 23 Авг 2007, 20:30

Епааааааааааааааааааа, задавих се от радост.... с айрян (или се пише айран :? :))

ballbi, и аз бях приета на 1во класиране, но се записах чак на 3то :) Ахаххаха, относно колко сме- в моят клас от 5 момчета постоянно присъстващите бяха 3 така че на мен ми е проблем колко са :lol: На тях сам да не им е проблем колко сме ние :wink:

П.П. Пусни един скайп на личните- та да си полафим- тоооолкова се радвам, че ке си бъбря с колежка :) Отивам си глътна дозата валериан, че мноо ентусиазъм, много нещо :)
Kira
От дъжд на вятър

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФКНФ