Арабистика 4

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

Re: Арабистика 4

Мнениеот streetdog » 10 Окт 2009, 21:09

От други филологии могат ли да ходят на този курс ?
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот gothwolf » 10 Окт 2009, 22:02

streetdog написа:От други филологии могат ли да ходят на този курс ?

Могат. Аз лично съм унгарска и ме записаха без проблем. 8)
Тованакт сунсэгум, сунсэгум и сунсим ат пойтэгум – ам такем эруптэгум, таса латдыл лавуӈкве ат вермегум.
Аватар
gothwolf
В началото бе словото

Мнениеот streetdog » 10 Окт 2009, 22:07

Дай малко повече инфо, мисля да се запиша
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот gothwolf » 10 Окт 2009, 22:11

То и аз не съм много запознат, но навсякъде из ректората са залепени обяви за лекторати по суахили, организирани от специалността Арабистика. За да се сформира група ни трябват 5-6 човека. Безплатно е, ходи се два пъти седмично (две лекции на седмица) (общо 240 часа за двата семестъра), а записването става в ЦИЕК, при катедра Арабистика, като крайният срок е до 16-и октомври. Ако се сформира група, тогава се уточняваме кои дни ще се ходи. Води се факултативно мисля, следователно оценката не влиза в балообразуване или нещо подобно. Нещо ако съм пропуснал, питай! :bounce:
Тованакт сунсэгум, сунсэгум и сунсим ат пойтэгум – ам такем эруптэгум, таса латдыл лавуӈкве ат вермегум.
Аватар
gothwolf
В началото бе словото

Мнениеот streetdog » 10 Окт 2009, 22:24

Тия обяви нещо не съм ги видял или не са стигнали до гълъбарника ;)
Знаеш ли в коя стая се записва ?
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот gothwolf » 10 Окт 2009, 22:30

streetdog написа:Тия обяви нещо не съм ги видял или не са стигнали до гълъбарника ;)
Знаеш ли в коя стая се записва ?

Да не гооврим за блоковете на четвърти километър. :P
Ами, влизаш в ЦИЕК, качваш се на втория етаж и търиш една врата, на която е написано с големи букви АРАБИСТИКА. Ако не ме лъже паметта това се пада малко надясно от стълбите. Ще ти искат само имена, факултетен номер и телефон за връзка.
Това значи ли, че ще се запишеш?!?
Аватар
gothwolf
В началото бе словото

Мнениеот streetdog » 10 Окт 2009, 22:42

Да :)
Понеделник или срядя още
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот gothwolf » 10 Окт 2009, 22:43

Ухуууууу.... :cheers: :bounce: :cheers: :bounce: :cheers: :bounce:
Аватар
gothwolf
В началото бе словото

Мнениеот streetdog » 12 Окт 2009, 23:26

Записах се!
За сега сме 4-ма
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот ericsson » 16 Юни 2010, 18:17

Здравейте,
искам да помоля, ако може да питате, дали мога да присъствам свободно на уводния курс по арабски при д-р Салим (така прочетох ,или който там го води),или ако не Ви се занимава да ми кажете как да намеря този преподавател и сам да го питам.При нас медиците има араби и особено много турско говорящи,та така или иначе си имам native speaker в моята група от Сирия, реших да науча арабския.Той ще ми преподава ,но преди това реших ако е възможно, и ми разрешат да посещавам вашите лекции да мина основните неща при вас,ако не ще се задоволя колегата да ми обяснява встъпителните неща на езика.Много ще съм БЛАГОДАРЕН за съдействието ,също така и да ми препоръчате какви материали да си взема (напр. вашите учебници за началния курс) за да се запозная,щото колегата ще ми донесе учебници за първи клас от Сирия ,но няма обяснения на бг.
И последен въпрос - къде се намира това ЦИЕК?
Do to others as you would have them do to you.
Оmnia ergo quaecumque vultis ut faciant vobis homines et vos facite eis haec est enim lex et prophetae.
Аватар
ericsson
BELIEVER

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот rachmaninoff » 27 Юни 2010, 00:35

Поздравления за ентусиазма :)
Обикновено в уводен курс има две групи. Едната започва със Салим, другата с Арам Наджарян.
Д-р Салим едва ли ще се съгласи, ако го попиташ. Дори не е ясно дали ще ти обърне внимание. Можеш просто да влезеш на курса, все едно че си редовен студент. И все пак Салим в уводен курс преподава само около седмица, когато студентите се учат на четмо и писмо. След това до края на уводния курс са с доц. Тодоров/доц. Дюлгеров респ. за другата група и така до 01.10.

При нас медиците има араби и особено много турско говорящи

Арабският и турският нямат нищо общо.

В СУ се изучава книжовният арабски език - езикът, който арабите НЕ използват в ежедневието. Твърде е вероятно този твой сирийски колега да няма добри познания по книжовен език. Мен ако питаш, по-изгодно ще ти е да те научи на сирийски диалект, така и така доколкото разбирам арабският ти трябва да устна комуникация :)

Иначе в първи курс се работи с този учебник: http://www.book.store.bg/p2783/arabski-ezik-osnoven-kurs-viktor-todorov-shaker-salim-hristina-chobanova-cvetomira-pashova-salim.html

И последен въпрос - къде се намира това ЦИЕК?

Хващаш метрото и слизаш на станция Опълченска. ЦИЕК е на ъгъла на ул. Опълченска и бул. Тодор Александров и представлява една прекрасно-жълта сграда: Изображение

Иначе успех в начинанието :)
إن أحلام الذين ينامون على الريش ليست أجمل من أحلام الذين ينامون على الأرض
Аватар
rachmaninoff
В началото бе словото

Мнениеот ericsson » 28 Юни 2010, 16:13

Благодаря много за информацията.Аз вече почнах да уча буквите и да ги пиша,и да питах колегата да ме учи на книжовния арабски,и той така предложи,иначе си гледа филми от Египет,Йордания,Сирия или Ливан и всичките казва ,че си ги разбира без проблем.Искам да питам дали го има учебника в библиотеката ви да го взема да го снимам,ако го няма ще го купя.Иначе през септември,ще пробвам да влезна в групата на Арам ,без да създавам проблеми разбира се.Пак благодаря много за съдействието,и за напред ще моля за помоща ви.
Оmnia ergo quaecumque vultis ut faciant vobis homines et vos facite eis haec est enim lex et prophetae.
Аватар
ericsson
BELIEVER

Мнениеот rachmaninoff » 28 Юни 2010, 16:46

Няма проблеми. Учебника би трябвало да го има в библиотеката, но не знам дали същата работи в момента (мисля, че би трябвало още да работи). Ще ти трябва читателска карта за СУ. Иначе можеш да поразпиташ дали някой от горните курсове или от отказалите се студенти не си го продава :)
Колкото до уводния курс, мога да попитам доц. В. Тодоров дали можеш да го посещаваш до 01.10.
Аватар
rachmaninoff
В началото бе словото

Мнениеот ericsson » 28 Юни 2010, 16:57

rachmaninoff написа:Няма проблеми. Учебника би трябвало да го има в библиотеката, но не знам дали същата работи в момента (мисля, че би трябвало още да работи). Ще ти трябва читателска карта за СУ. Иначе можеш да поразпиташ дали някой от горните курсове или от отказалите се студенти не си го продава :)
Колкото до уводния курс, мога да попитам доц. В. Тодоров дали можеш да го посещаваш до 01.10.

Много ама много ще съм ти благодарен ,ако го питаш за курса,иначе учебника ще си го намеря със сигурност.
Аватар
ericsson
BELIEVER

Мнениеот rachmaninoff » 28 Юни 2010, 21:55

В сряда имам изпит при него, ще го питам :)
Аватар
rachmaninoff
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към ФКНФ