Френска филология 3

Подфорум към Факултета по класически и нови филологии

Re: Френска филология 3

Мнениеот stawunibus » 06 Ное 2009, 19:44

Колеги , може ли някой от Вас да ми изпрати учебната програма за френска филология като втора специалност ?
stawunibus
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Apollinaire » 21 Ное 2009, 02:51

За какво ти е бе колега, учебната програма по френска филология. Да не си побъркал съвсем, че си се устремил към нашата специалност.
Апропо да знаеш няма отделна програма за втора специалност, същата си е като за първа, първи курс.
Il y a ici des moments de lumière absolue, accusant tout, polyvalente, et en même temps précise, s'acharnant sur un seul objet...
Аватар
Apollinaire
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот vivi.vivi » 22 Яну 2010, 16:24

Здравейте! Един библиотечен казус от мен. Взела съм от френската библиотека преди приблизително 120 години книги за изпитите по литература и по стечение на обстоятелствата още са при мен. Знаете ли дали има начин да ги върна без да ми се налага да ходя до София? Да ги пратя по куриер или нещо такова? А и ми се иска да избегна санкции. Съвестно ми е, че събират прах тук толкова време докато някой има нужда от тях. Благодаря ви!
vivi.vivi
В началото бе словото

Мнениеот Crematory » 22 Яну 2010, 17:49

:shock:
Ама как така?
Ти кой курс си?
Отказала си се от филологията ли?
По принцип това с куриера ми се струва много малко вероятно да е възможно.
Санкции няма, аз скоро върнах книги, които съм взимала преди 3 години, не ми направиха никаква забележка.
Веднъж са се обаждали вкъщи, но майка ми е казала, че още не съм си взела изпитите и те са казали, че няма проблем. Сега като ги върнах, никой нищо не ми каза.
По-скоро ги прати с куриер до някой приятел в София и той да ги върне от твое име.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот vivi.vivi » 24 Яну 2010, 12:56

Да, зарязах я. Не трябваше изобщо да я почвам.... Благодаря ви! Успешна и лека сесия! Отврат ме обзема само като сетя :pukeright:
vivi.vivi
В началото бе словото

Мнениеот forever_flame » 05 Фев 2010, 14:17

Здравейте, обръщам се с молба към тези, които вече са се явявали на държавен изпит, ако може да споделят какъв точно материал се включва, кои дисциплини и какво точно представлява изпитът. Все още нямаме никакъв конспект, а даже и форматът на изпита не е ясен :roll: Доколкото разбрах ще има преводи и commentaire compose, но само това :roll: Благодаря предварително :flower:
Аватар
forever_flame
В началото бе словото

Мнениеот Crematory » 06 Фев 2010, 18:43

Тест по морфосинтаксис първа част, който е копие на изпита, в смисъл - същия формат, лилавият учебник стига да се готвиш за него.
Литературата е този commentaire compose, дават ти листче с кратки напътствия. Опитвам се да се сетя избор ли ни дадоха между две теми или ни се падна една, а ни прочетоха каква беше другата, не знам. На нас ни се падна Yvain Le chevalier au lion. Нема такъв ужас :lol: Другата тема беше Бодлер. Склонна съм да мисля, че само са ни я прочели, защото ако имах избор, щях да избера Бодлер. Ще изложат списък на вратата кои произведения се включват, няма да е всичко досега.
По време на преводите можеш да ползваш речник.
Преводите са в един ден, литературата и морфосинтаксисът - на другия. На третия - устен. Устният според мен беше много лесен. Дават някакви супер общи теми от рода на семейството, работа, безработица, хоби-та. Май бяха 5. За всяка от тези 5 те изготвят по още 5 варианта и на изпита ти теглиш един от тях. Вариантът представлява 3-4 статии от мнения по дадения въпрос и ти трябва да си направиш устен синтез. Не си спомням колко време имаш да пишеш, може би около час, да минат двама човека пред теб. Те после ти задават въпроси върху синтеза. Не е трудно, аз бях при Руски и Илиев, държаха се много добре, много приятно. Не те стресират.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот forever_flame » 08 Фев 2010, 11:13

Благодаря ти много, Crematory, за изчерпателния отговор :P
Аватар
forever_flame
В началото бе словото

Мнениеот La_Contessa » 09 Фев 2010, 20:18

Някой може ли да ми прати e-mail на 1 курс Фр.филология ? :P

пп: намерих го!
" ...тая трагедия на естествения свят, която е трагедия само за ония, които умират в борбата. За онези, които оставаха живи, тя не беше трагедия, а тържество на осъщественото желание."
Аватар
La_Contessa
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 34 пъти.

Мнениеот Angel_N » 28 Фев 2012, 22:17

Привет. Искам да попитам дали има някой, който е бил на обмен за известно време в друг университет в друга държава (Франция, Белгия и т.н.) по обменните програми (еразъм), който мил човек да сподели някои подробности, свързани с процедурата по кандидатстването и някои общи съвети за хората, които биха искали да участват в такъв обмен? Благодаря предварително!
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Angel_N » 15 Юни 2013, 11:56

Пиша отново. Търси се някой от първи курс тази година за разяснение относно някои от изпитите. Моля, пишете ми на ЛС, ако сте първи курс и четете това.
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Sillveto » 18 Юли 2014, 21:30

За надомна работа в интернет се търси човек с писмен ФРЕНСКИ език.

Работата е за около 2,5 часа на ден /без почивни дни/, а заплащането е 200 лв. на месец с възможност след 3-я месец дохода да се увеличи в зависимост от вложения труд.

Изискват се добри компютърни умения и връзка с интернет. Не е необходим предишен опит с работа в мрежата, ние имаме грижата да Ви обучим.

Моля желаещите да се свързват с мен на мейл tzonevasv@mail.bg да се доуговорим!
Sillveto
В началото бе словото

Мнениеот bvz » 10 Авг 2014, 19:55

Здравейте, фирмата, в която работя, в момента се нуждае от сътрудници, владеещи френски език. Работата е в контактен център, но може да се съчетава и с посещение на лекции (има избор между 4, 6 или 8 часа дневна натовареност).
Ако проявявате интерес, ще се радвам да ми пишете лично съобщение!
Аватар
bvz
Пишете, о, братя

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФКНФ