Съществува ли истинско приятелство между момиче и момче?

Най-романтичните места и заведения в града

Модератори: FloWersOfEviL, Мила, Търговецът на кристал

Съществува ли истинско приятелство между момиче и момче?

Мнениеот fuksia » 24 Яну 2008, 09:56

Възможно ли е? Или винаги единият има чувства към другия? :roll:
A smile is free.
ВНИМАНИЕ! Няма резервни части за вашето тяло.
Аватар
fuksia
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Съществува ли истинско приятелство между момиче и момче?

Мнениеот Търговецът на кристал » 24 Яну 2008, 10:11

Знам, че много хора ще се изредят да казват, че не е възможно - затова искам аз да съм първата.
ДА! Възможно е. Много е възможно и аз имам това изключително щастие. Да, изпитвам чувства към това момче, по-дълбоки, отколкото към която и да е от "любовите" ми и го обичам изключително много... като приятел. Обратното също е в сила. Вече... Боже, 8 години... :)
Скоро ще разказвам за него в блога... всъщност, вече съм говорила. И някой ден пак ще говоря.
И пожелавам по едно такова приятелство на всеки.

* Забележка - скоро му обяснявах, че като се зажени, трябва да ме накара да седна на един стол, да ме върже ако трябва и да ме принуди да изгледам "Сватбата на най-добрия ми приятел", за да не ми минат грешни мисли в главата. :mrgreen: Много се надявам да не го е възприел само като шега.
** Позволявам си да се самоцитирам по тоя повод: "Приятелство между момче и момиче... Като Умната Блондинка или Дядо Коледа. Не съществува, викате, а?
Е, съществува. Независимо дали ви се вярва, или не. Такова едно, по мъжки обсъждащо, по женски разбиращо... човешко и хубаво, и топло, и истинско...
Онова лице, което ти се иска да видиш, когато се прибираш у дома след половин година на сумати хиляди километри от него. Онзи човек, когото искаш да гушнеш - да го прегръщаш, докато не му изкараш въздуха (или, по-скоро, той - твоя). Същият, който ще те замъкне да пиете бира още същата вечер, направо от летището, и с когото ще продължите разговора, сякаш не сте се виждали от сутринта. И докато вървите, ще те хваща за ръка, сякаш за да се увери, че ти наистина си там, а когато, пресекли улицата, пусне ръката ти, ти ще улавяш неговата. Ей така, просто защото ти е хубаво.
И нищо повече. И всичко повече. Някой ден ще ви разкажа още за това единствено приятелство - сега мога само да ви пожелая да имате и вие такъв един човек до себе си, дори когато, всъщност, той не е до вас."

Простете за дългия пост.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 235 пъти.

Мнениеот ^PrincessA^ » 24 Яну 2008, 11:09

Принципно аз смятам, че съществува. Имам страшно много приятели от противоположния пол, разбираме се страхотно. Но тук въпросът, както предполагам, е за онези, много близките, много специални приятелства /отговарящи на описанието на Ели/...За тях също ми се ще да вярвам, че съществуват, но като цяло имам негативен опит от такова... :?
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Ice_Spirit » 24 Яну 2008, 12:38

съществува,но след като мине достатъчно време :roll:
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Tripio » 24 Яну 2008, 12:48

във всяко истинско приятелство, дори и между хора от един пол, винаги има чувства - иначе не е приятелство, ами просто.. де да знам, тогава сте просто познати :) а когато приятелството е между момче и момиче, много хора бъркат смисъла на чувствата (те са си много подобни де). и да, ако с дадено момиче съм приятел и тя е готина, съвсем в реда на нещата е да искам да я из.. таковам :) it's a man thing ;)
AVATEK - Студио за разработка и поддръжка на уебсайтове
Уеб студио на програмист на свободна практика. Създаване и поддръжка на уебсайтовe, интернет магазини, каталози и много други. Лично отношение към клиента.

http://avatek.bg
Аватар
Tripio
Легендарен флуудър

Мнениеот hypnosssa » 24 Яну 2008, 12:57

По мое мнение:
Приятелство-да
истинско-не.
Точно сходността на силните чувства и склонността им да преминават едно в друго прави приятелствата между половете много..хм..размити.Почти винаги от един момент нататък за единия човек чувствата реинкарнират и приятелското прераства в "приятелско и нещо много особено..в стомаха"
Последна промяна hypnosssa на 24 Яну 2008, 14:01, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hypnosssa
Плиний Стари

Мнениеот Faith » 24 Яну 2008, 13:13

Възможно е :) Точно както Търговецът го описа :)
И именно понеже има чувства, много по-трайни от поредното влюбване, не си заслужава от " best friends" да се минава на "friends with benefits".
Изображение
Аватар
Faith
In Place Of Hope

Мнениеот Jamesmagno » 24 Яну 2008, 13:18

...бе... май има... :roll:
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1462 пъти.

Мнениеот Sasko™ » 24 Яну 2008, 13:18

Ъъъ на Търговеца е много дълго, по ми е лесно за възприятие на Хипноската :arrow: кратко, ясно и точно :!: :!: :!:
What I've got you've got to give it to your mamma
What I've got you've got to give it to your pappa
What I've got you've got to give it to your daughter

Аватар
Sasko™
В началото бе словото

Мнениеот black_lady » 24 Яну 2008, 13:40

Преди време щях да споря с абсолютно всеки, че такова нещо наистина има. Имах си най-добър приятел с години и сега... ходя с него :lol: Е, явно е било малко повече от приятелство ;)

На мен ми се струва, че във всяко приятелство между момче или момиче поне единият от двамата рано или късно започва да си задава въпроса "Ами ако...?" и да му минават не толкова приятелски мисли през главата :twisted: Но от друга страна, трябва ли тези въпроси да значат, че това не е истинско приятелство :?: В последно време са много модерни вижданията, че между сингъл приятели (пък дори и да не са сингъл...) няма проблем да има и по-интимен тип отнишения. Разваля ли това приятелството, прави ли го по-слабо? :idea: Стават твърде много реторичните въпроси... :drunken: И все пак аз си мисля, че ако и двамата души са достатъчно точни, то сексът може дори да заздрави и подобри отношенията им :mrgreen:

П.П. Последното изречение го отнасям дори за отношения само между момичета :alien:
Последна промяна black_lady на 24 Яну 2008, 13:41, променена общо 2 пъти
Изображение

Never again will I taste in your passion
this vain call that dies. . .
Never across sacrifice will I lose my dark guide. . .
Dazed in my dark and ephemeral wail that rapes a cool light,
in a corpse-like, haunted nightmare I die. . .
Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Благодарил (а): 357 пъти.

Мнениеот Дъждът върху лицето » 24 Яну 2008, 13:41

Да има. Даже според мен мъжете са по-добри приятели от жените.
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот renesanz » 24 Яну 2008, 14:28

аз все си мисля,че има,все вярвам,обаче в един момент след години приятелство да ти кажат,че повече не може така....и се отчайвам :(
имам приятели момчета,но никога не мога да знам дали са ми истински приятели и дали в един подходящ момент няма да се окаже друго....защото все пак,за да бъдеш приятел с някого той/тя трябва да те привлича по някакъв начин,като характер,като човек.
и да,разбирам се по-добре с момчета,отколкото с момичета,и те биха ми помогнали за всичко,така че подкрепям Дъждът,че са по-добри приятели :)
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”

De tantos desejos aflitos...
Аватар
renesanz
sundancer

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Бавария » 24 Яну 2008, 14:34

hypnosssa написа:По мое мнение:
Приятелство-да
истинско-не.

х2
Don't look back, 'cause you know what you might see
Изображение
"И най-добре скроените мечти на мишките и хората
остават често неосъществени."
Of Mice and Men
Аватар
Бавария
Outta Time

Мнениеот fuksia » 24 Яну 2008, 14:49

Преди време едно момче ме имаше за близка (явно приятелка), споделяше за приятелката си и ми искаше съвети. А аз го харесвах и си представяте колко ми беше трудно да слушам за нея. Друг е въпросът, че приятелката по стечение на обстоятелствата е една от моите най-близки.
Сега пак съм изправена под подобна дилема. Казвам се, че това момче ми е по-ценен като приятел, отколкото като любовник за две нощи (имах такаква възможност). Сега отново слушам за друга и ми се къса сърцето. Ако му споделя чувствата си ме е страх да не го загубя поне като приятел.
ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ, МОЛЯ!
A smile is free.
ВНИМАНИЕ! Няма резервни части за вашето тяло.
Аватар
fuksia
От дъжд на вятър

Мнениеот black_lady » 24 Яну 2008, 15:36

Аз бях горе-долу в същата ситуация. При това не беше просто някакво си момче, а най-добрият ми приятел. Моят съвет е да му кажеш. Нищо не губиш ;) По-добре да опиташ и той да те отреже, отколкото по-късно вечно да си задаваш въпроса "Ами само ако бях имала куража...?" :idea: Човек се бори за щастието си тук, днес, сега. Аз съм на мнението, че именно от приятелите стават най-добрите гаджета/любовници или както искаш го наречи, тъй като двамата души се познават достатъчно добре, държат един на друг и много от гафовете, които стават при случайните забивки, ще бъдат избегнати. Най-добре е той да знае... :)
Изображение

Never again will I taste in your passion
this vain call that dies. . .
Never across sacrifice will I lose my dark guide. . .
Dazed in my dark and ephemeral wail that rapes a cool light,
in a corpse-like, haunted nightmare I die. . .
Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Благодарил (а): 357 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Любов, романтика...