Медицински факултет - прием + изпити

Архив от КСК 2007-08. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Медицински факултет - прием + изпити

Мнениеот Atlantida » 15 Яну 2007, 23:33

Някой може ли да ми даде информация за приема в този факултет? Колко души ще бъдат приети, с какъв изпит ще се кандидатства-само биология или и химия? Всякаква информация ще е полезна.

П.П. Този път би трябвало да е в точния раздел темата :roll: :wink:

добавено от Симо

СУ ще приеме 55 студенти по медицина
"Дневник", Симион ПАТЕЕВ
13 февруари

Софийският университет "Св. Климент охридски" търси преподаватели по медицина за новия си факултет, съобщи в сряда ректорът проф. Боян Биолчев. Той е поискал от просветното министерство да отпусне 55 места за обучението, което ще започне през тази година.

Приемният изпит вероятно ще е като в Медицинския университет в София, каза Биолчев. Факултетът ще има временен декан, докато се събере необходимият брой щатни преподаватели, които да изберат ръководство. Новото звено на СУ е разположено в Правителствената болница "Лозенец". През 2003 г. идеята за откриването на медицински факултет изправи на нокти ръководствата на Софийския и на Медицинския университет. "Нямаме за цел да накърним интересите на никого", обясни Биолчев.

Той се обяви против идеята към университетите да бъдат създадени настоятелства или финансови бордове с участието на представители на бизнеса и браншови организации. "Първо, дават ни пари, които за нищо не стигат. Какво ще прави този борд? Познавайки новата ни история, това означава да се ограби и малкото, което, евентуално, случайно ни се даде. Това не е управление на пари, а опит за преподчинение", заяви ректорът. По думите му трябва да се сложи край на спекулациите, че ректорите не са добри мениджъри.

Биолчев каза още, че не се притеснява от засиления интерес на чуждестранни университети към българските студенти. Според него това е проблем, който ще засегне основно частните университети у нас и не засяга държавните. Преди ден министърът на образованието Даниел Вълчев съобщи, че след няколко години университетите ще са пред криза за студенти заради демографския срив. Ректорът коментира, че противно на очакванията в Софийския университет броят на кандидатите се увеличава всяка година и демографията няма "да удари най-елитния университет в България". Относно проблема с липсата на студентското кредитиране Биолчев заяви, че това е личен избор на студента и грижа на банките, а не на университетите.

В същото време Даниел Вълчев каза пред студенти и преподаватели в Стопанската академия в Свищов, че през следващите години ще оцелеят само онези висши училища, които решително подобрят качеството. Министърът смята, че ще има промяна в начина на финансирането им и приемните изпити.

На 10 март премиерът Сергей Станишев, експерти и всички ректори ще обсъдят окончателния вариант на стратегията за висшето образование и ще я внесат в Министерския съвет.
Atlantida
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Starchild » 16 Яну 2007, 11:20

Ем, аз лично не виждам начин да не искат и химия. =)
За приема... Не съм особено сигурна... Нещо ми се мержелее още от миналата година като го откриха, че се говореше за 50 души. о.0 Ма не съм сигурна и предполагам, ще те излъжа.
And with a little pen-knife held in her hand
She plugged him through and through
And the wind did roar and the wind did moan
Аватар
Starchild
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

za med fakulteta..

Мнениеот Lucy » 19 Яну 2007, 22:53

sigurno ve4e si nasabrala dosta info,no za vs slu4ai 6te spodelq moeto:) da,logi4no e da ima himiq i biologiq..no za himiqta o6te ni6to ne e re6eno,az imam 4asove pri prepodavatel ot himi4eskiq fakultet na su i q popitahme otnosno izpita dali 6te e kakto biologiqta v edin den ili kak vaob6te i tq kaza,4e ni6to ne sa obsajdali o6te..a za biologiqta..izpita e edin i sa6t za med fakulteta i za biologi4eskiq..koeto na men li4no nikak ne mi haresva..za6toto kato gledah noviq konspekt temite ne sa koi znae kolko po-malko,no ima i materiala za 8mi klas..dr sedmica 6e znam pove4e.. :wink:
Do I sound mad? Well I guess I`m a little pissed Every action has a point, five points make a fist You close em`, you swing em`, it`s hurts when it hits And the truth can be a bitch...
Lucy
В началото бе словото

Мнениеот Joker » 19 Яну 2007, 23:01

:lol: Пиши на кирилица, сладурано, на КИРИЛИЦА! :evil:
Joker
Легендарен флуудър

к

Мнениеот Lucy » 20 Яну 2007, 01:59

ще гледам да използвам кирилицата... :wink:
Do I sound mad? Well I guess I`m a little pissed Every action has a point, five points make a fist You close em`, you swing em`, it`s hurts when it hits And the truth can be a bitch...
Lucy
В началото бе словото

:)

Мнениеот zmey » 20 Яну 2007, 12:35

А някой има ли представа къде ще се намира този медицински факултет в СУ? В коя сграда - на СУ или може би някъде в МУ, или някъде другаде?
zmey
Пишете, о, братя

Re: :)

Мнениеот B1Ology » 04 Фев 2007, 18:16

zmey написа:А някой има ли представа къде ще се намира този медицински факултет в СУ? В коя сграда - на СУ или може би някъде в МУ, или някъде другаде?

Значи,това което знам е следното. Студентите по медицина ще се обучават от преподаватели от Биологическия,Химическия и Физическия факултет. Мисля,че и нови преподаватели вече се търсят. Има и построена морга към Правителствена болница,където ще се провеждат упражненията по Анатомия(и производните там дисциплини) и като цяло Правителствена болница в "Лозенец" ще бъде базата на Медицинския факултет на СУ.
Аватар
B1Ology
В началото бе словото

Мнениеот Joker » 04 Фев 2007, 22:18

:? Нещо говорят и за Окръжна болница на Цариградско шосе, ама не съм съвсем сигурен... :?
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот aleksander » 05 Фев 2007, 15:25

LUCY ще можеж ли да постнеш малко от конспекта. Ако може само промените, защото не ми се чака след месец да излезната. Че май няма време наистина. Отстанаха вече около 5-6 месеца.
Умният излиза от трудни ситуации, но мъдрият не ги допуска.
Изображение
Аватар
aleksander
Пишете, о, братя

Мнениеот doctors » 13 Фев 2007, 16:00

Здравей Лъки!Видях темата за медицински Факултет във форума на Софийския Университет,понеже братовчед ми ще кандидатства медицина били постнал конспекта по Химия и Биология за Специалноста Медицина на Софийски Универстит във форума на университета.Видях че има и други желаещи да постнеш конспекта.Благодаря предварително!
doctors
В началото бе словото

Мнениеот Lucy » 15 Фев 2007, 21:38

ами в момента не е в мен,но мога да кажа каквото си спомням...а като ми го върнат,ще го постна...
темите от 9ти и 10ти клас са 34 или 35,като уж е облекчен,но отпадналите теми са малко,а просто са събрани 2 или 3 теми от стария конспект в една..което лично за мен не е никакво облекчение..
темата за водата,тези за екологичните фактори ии няколко от 10ти клас ги няма,обаче за тези от 10ти не си спомням кои точно...
въглехидрати+липиди е една тема...надмолекулни комплеки+вируси..прокариотна и еукариотна клетка.. хромозоми и рибозоми ги няма също в конспекта,което не значи,4е не трябва да се вкарат в друга тема...
за теста върху 8ми клас са дадени 15 теми,като някои са от един урок,но не само,обаче аз още не съм стигналА до там и не съм ги гледала...
сори,тва мога да кажа сега...

п.с.-за конспекта по химия-нищо нзм,нзм дали въобще има такъв ..
Lucy
В началото бе словото

Мнениеот alhimikat » 15 Фев 2007, 23:20

СУ ще приеме 55 студенти по медицина
"Дневник", Симион ПАТЕЕВ
13 февруари

Софийският университет "Св. Климент охридски" търси преподаватели по медицина за новия си факултет, съобщи в сряда ректорът проф. Боян Биолчев. Той е поискал от просветното министерство да отпусне 55 места за обучението, което ще започне през тази година.

Приемният изпит вероятно ще е като в Медицинския университет в София, каза Биолчев. Факултетът ще има временен декан, докато се събере необходимият брой щатни преподаватели, които да изберат ръководство. Новото звено на СУ е разположено в Правителствената болница "Лозенец". През 2003 г. идеята за откриването на медицински факултет изправи на нокти ръководствата на Софийския и на Медицинския университет. "Нямаме за цел да накърним интересите на никого", обясни Биолчев.

Той се обяви против идеята към университетите да бъдат създадени настоятелства или финансови бордове с участието на представители на бизнеса и браншови организации. "Първо, дават ни пари, които за нищо не стигат. Какво ще прави този борд? Познавайки новата ни история, това означава да се ограби и малкото, което, евентуално, случайно ни се даде. Това не е управление на пари, а опит за преподчинение", заяви ректорът. По думите му трябва да се сложи край на спекулациите, че ректорите не са добри мениджъри.

Биолчев каза още, че не се притеснява от засиления интерес на чуждестранни университети към българските студенти. Според него това е проблем, който ще засегне основно частните университети у нас и не засяга държавните. Преди ден министърът на образованието Даниел Вълчев съобщи, че след няколко години университетите ще са пред криза за студенти заради демографския срив. Ректорът коментира, че противно на очакванията в Софийския университет броят на кандидатите се увеличава всяка година и демографията няма "да удари най-елитния университет в България". Относно проблема с липсата на студентското кредитиране Биолчев заяви, че това е личен избор на студента и грижа на банките, а не на университетите.

В същото време Даниел Вълчев каза пред студенти и преподаватели в Стопанската академия в Свищов, че през следващите години ще оцелеят само онези висши училища, които решително подобрят качеството. Министърът смята, че ще има промяна в начина на финансирането им и приемните изпити.

На 10 март премиерът Сергей Станишев, експерти и всички ректори ще обсъдят окончателния вариант на стратегията за висшето образование и ще я внесат в Министерския съвет.
"Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never!"
Аватар
alhimikat
Летящите Пръсти

Мнениеот aleksander » 16 Фев 2007, 16:35

:!: ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ КОНСПЕКТА :!:
Умният излиза от трудни ситуации, но мъдрият не ги допуска.
Изображение
Аватар
aleksander
Пишете, о, братя

Мнениеот Atlantida » 20 Фев 2007, 15:27

Уфф......ама че бъркотия :x Никой нищо не знае сигурно....А тези от екологията уроци за Биологическия факултет ще влизат ли? .......Дано има повече инфо на канд.-студентската борса...
Atlantida
От дъжд на вятър

темите от екологията

Мнениеот Lucy » 21 Фев 2007, 15:55

от екологията са само 7 теми - среди на живот,популации,екосистеми(2) ии не помня другите...сори:)

п.с.изпита по биология за биологическия и медицинския факултет е един и същ,за това са всичките промени...
Lucy
В началото бе словото

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към КСК 2007-08