Кандидатстване след 12 клас.. въпрос.

Архив от КСК 2007-08. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Кандидатстване след 12 клас.. въпрос.

Мнениеот xnrg_power » 25 Фев 2007, 12:46

11 клас съм. Искам да кандидатствам с литература и история. Проблема е, че не съм запознат изцяло с начина на приемане на студенти или по-точно изпитите. Как точно се оценява, под каква форма са те и има ли оценки от дипломата, които са балообразуващи? Също така ще ми е от ползва да разбера какъв материал обхващат самите изпити. Много съм объркан, защото ще карам и матури, а до колкото разбрах те ще са тестови въпроси. С евентуално успешно минаване на матурите, ще бъдат ли приемани студенти направо, без да полагат изпит по съответния предмет? Изникват много въпроси, а времето не е много... надявам се някой да ми помогне. Благодаря предварително!
xnrg_power
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот sedrik » 25 Фев 2007, 12:56

http://uni-sofia.bg/students+bg/admissi ... on+bg.html
Можеш да погледнеш този линк. Той е за КСК 2006, но не вярвам да се променят кой знае колко нещата през 2008.

Иначе относно матурите лично аз смятам, че СУ няма да приемат с тях. Само така си мисля обаче, нищо не се знае, има време до тогава.
And now, let us step into the night
and persue that flighty temptress, adventure.
Аватар
sedrik
Писаружяк

Мнениеот ^PrincessA^ » 26 Фев 2007, 23:30

Разгледай кандидатстудентския раздел- там ще преместя и темата ти. Както и можеш да си купиш КС-справочник, където ще откриеш цялото инфо :wink:
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Назад към КСК 2007-08