So you think you can translate?

/// UNDER CONSTRUCTION ///
Welcome to Sofia University’s online message boards! This forum is for everyone who doesn’t speak Bulgarian, so come, join us and have fun!

Re: So you think you can translate?

Мнениеот Boromir » 02 Мар 2009, 12:38

"Мейкинг тингз ъп" из нот уот Ай бейсикли ду, испешъли уен токинг ту пийпъл ъв йоър илк.
Ду беър ин майнд дат Ай хев абайдид дъ соу-колд "рулз" ъв дис секшън уич ин търн санкшън "иксепшънс" фром дъ юсидж ъв ди Инглиш лангуидж. Афтър ол, синс деър ар абсолутли ноу форин стюдънтс райтинг ор рийдинг хиър, Ай файнд дис "лет-ъс-шоу-хау-куул-ауър-Инглиш-из" шърейд лафабъл, ноу пън интендид.

Сий, Ай хав риттън евритинг ин Инглиш. Хапи нау?
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Лорд Носферату » 02 Мар 2009, 12:40

Boromir ftw! :)
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 02 Мар 2009, 13:15

You could have at least written it correctly... :roll:
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Boromir » 02 Мар 2009, 13:44

:laughing3: :connie_mini_rofl: :crigon_01: :KidRock_05: :tatice_03: :whatever_01: :sun:s
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Joker » 02 Мар 2009, 19:01

:mrgreen: За пръв път виждам толкова дълъг пасаж на анти-шльокавица! :P Боромире, много кефиш! :salute:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Don Horhe » 02 Мар 2009, 21:09

Boromir написа::laughing3: :connie_mini_rofl: :crigon_01: :KidRock_05: :tatice_03: :whatever_01: :sun:s

Still doesn't change the fact that it's wrong...
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Boromir » 03 Мар 2009, 03:16

Не си просто забавен. Ставаш трагикомичен. Безсмислеността на на този раздел в момента и на модераторската ти функция като следствие не ти дават право да се държиш като настъпана госпожица в трамвая. Смехотворните ти опити да не изглеждаш смешен не ти правят чест, но пък със сигурност носят веселие не само на мене. Тъй че продължавай си, не ми пречиш. :mrgreen:

Сега, преди да вземеш да се разпениш заради факта, че не съм писал на ингилизки - предпочитам да пиша на родния си език и на родната азбука винаги, когато мога. Тук чужденци няма, а и да имаше, едва ли щяха да приритват от желание да знаят какво се реди тук. Пък и аз не говоря на тях ениуей. И понеже в това, дето си снесъл вместо правила, си пише черно на бяло как "иксепшънс кан би мейд" и как "уи" нямало да носят "ени риспонсъбилити" за "нон-Инглиш поустс", аз бързам да потвърдя снемането на споменатата отговорност от крехките ти и явно претоварени с доста ненужен товар плещи. Да, аз поемам пълната отговорност за този пост и за кирилизирания английски горе, дето толкова нарани чувствата ти. Както и за онзи преди него.

Сега и нататък, драги, е редно според мене да покажеш малко възпитание и жал към собствената си публична личност (щото е ясно, че към моята няма да покажеш, но за да ти спестя усилия ще ти кажа, че дребнавостта ти към шегичката ми има смущаващата стойност на мравка върху кравешка задна половина).

Цялата дандания почна от неуважителния ти тон към един превод на книга, който аз (и далеч не само аз) намирам за перфектен. И след като така или иначе беше съгласен с извода за книгата и превода й, за чий трафопост ти трябваше да ми се правиш на другарката Андреева от деЦката ми градина и да ми размахваш модераторски пръстчета, че и забележки да ми каканижеш? М? Детска му работа.

Оу, станало време да тръгвам за университета, аарргх. Айде, пийс енд лав, ноу хард фийлингс. :connie_5:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Boromir » 03 Мар 2009, 12:40

Лични съобщения не се публикуват без съгласието на автора им. Не си спомням нито да си ме питал дали може, нито да съм ти разрешавал.

Don Horhe

Такова правило няма. Това за добрата воля явно си го асимилирал, добре. :rabbit:

Don Horhe написа:
А кажи сега ти на свой ред, драги, къде в поста ми видя неуважение към превода или преводача? Това, че превеждането на имена не ми харесва (по принцип, не само във ,,Властелина на пръстените") не е проява на неуважение, а изразяване на мнение. Но не, ти трябваше да се направиш на интересен, като междувременно показа и пропуските си по английски. А за тона ти нямам коментар... Никой не се ,,пени" и не е тръгнал, а пишем нормално (поне аз, за теб не знам). После ти ще говориш за възпитание и уважение...

Но както и да е, пийс енд лав и на теб.

Предвидим си като прогноза за дъжд в Черапунджи. Понеже видя, че не получаваш ничие одобрение с мяукането си, взе, че мина на лични. Я да видим дали тази брилянтна маневра ще успее. Тцъ. Няма да успее. Аз нямам интерес да пазя в тайна нищо от тази смехотворна караница, дето се мъчиш да ме натикаш, нито пък безсилният ти гняв ме засяга.
Когато пораснеш, ще разбереш какво значение имат стилът и възпитанието в общуването. Както и колко далеч си и от двете.

Сравняването на творчески преводи на имена с "Георги Храстов" е смехотворно и ясно показва твоите способности в сферата. Ако беше и за момент работил като преводач, щеше да имаш поне бегла представа от пермутациите, които превръщането на художествено слово от един език в друг изисква. Ала нейсе, и за това не си роден, ноу проблем. Но и в това не е въпросът - толкоз си ме и разбрал. Аз нито за момент не оспорих личното ти мнение. Всъщност, аз дори мислех да не ти пиша на първо време, щото знаех какво щеше да последва. :mrgreen: Така или иначе, под моето достойнство е да се занимавам да ти обяснявам неща, дето явно няма да разбереш.

Но ето, сега ще те осветля по един въпрос. Аз мисля, че знам какво те е смутило в моя английски - ми той е набран на кирилица, бре!!! :cyclopsani: :cyclopsani:
Не ми благодари, убеден съм, че ти е било на върха на езика да го кажеш, само ей толкова мъничко не ти достигна. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: А ако три поста държат мъжествеността ти изправена заради факта, че не съм написал "абайдид бай", то нека така да бъде, бъди щастлив - не исках да го променям, че това ще значи още 10 поста да дърдориш колко "ронг" било и как подло съм го махнал.

Темата е приключена. Затвърди и циментира мнението ми по някои въпроси, за което съм ти почти благодарен. По-нататъшно циклене върху проблема вероятно би престанало да ме разсмива, а аз не обичам вечно да трия носа на другите в собствените им изпр... Well, you know the rest. :cherry: :cherry:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот pora_e_priqtel » 27 Май 2009, 21:13

Сори, че се бъркам, ама what does "шърейд" stand for? :geek:
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Joker » 01 Юни 2009, 21:41

It`s like a parade, but with a bit of a shit at it`s head, I suppose... :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Joker » 30 Юли 2009, 14:54

Nope! Just the funny pal. 8)
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Joker » 31 Юли 2009, 06:26

Not any more. :joker:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Joker » 01 Авг 2009, 08:46

So, you belong there as I supposed... :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот pora_e_priqtel » 04 Фев 2010, 17:06

Ай сий мисинг поустс. Екчуъли ай сий дат ай кан'т сий дъ мисинг поустс. Мейби ит'с бикоус дей ар мисинг? :drunken:
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Monkey D. Luffy » 04 Фев 2010, 17:21

Иу аре дрънкен алот ман ! :mrgreen: :mrgreen:
It has been said something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world. - Chaos Theory

Изображение
Аватар
Monkey D. Luffy
Pirate King

Благодарил (а): 6 пъти.

Предишна

Назад към Worldwide Students Community