Курсове за матура по БЕЛ

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Курсове за матура по БЕЛ

Мнениеот marianna » 11 Сеп 2008, 14:31

Здравейте, тази година съм 12 клас и ще полагам задължителна матура по български език, което ме притеснява, защото уча в математическа гимназия и часовете ни по български език са твърде недостатъчни. Затова искам да попитам знаете ли някакви добри курсове в София, свързани с подготовката само за матурата по литература, но да не са кандидатстудентски, защото няма да кандидатствам с този предмет. Благодаря ви предварително!
marianna
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Курсове за матура по БЕЛ

Мнениеот Prudence » 11 Сеп 2008, 16:04

О, курсове за тази матура не ти трябват.
Аз лично решавах малко тестове "55 примерни теста за матура" от 11 и 12 клас.. и то 3 дена..
Имам 5.98
Ти реши :wink:
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот sweetness » 11 Сеп 2008, 16:04

Виж това http://www.studyinbg.com ..... или телефон 981 07 75 . Намира се в центъра близо до Попа, цените са приемливи, материалите са безплатни, а и има някакви намаления ако се запишеш с някой приятел например и някви други неща. Успех с кандидатстването... :) :albino:
Приятели ефектни - предатели перфектни
Аватар
sweetness
В началото бе словото

Мнениеот mariqq_vel » 16 Сеп 2008, 01:33

Мн успех ти желая :)
No one but me can save myself, but it's too late
Now I can't think, think why I should even try

Yesterday seems as though it never existed
Death greets me warm, now I will just say goodbye, *Goodbye*
Аватар
mariqq_vel
В началото бе словото

Мнениеот High Hopes » 17 Сеп 2008, 13:25

Здрасти!
Брат ми тази година кандидатства и също така се яви и на матурите. И той завърши математическа гимназия. На зрелостните изпити изкара 6.00 по математика и 5.88 по БЕЛ. Сега ще учи социология в СУ.
Той се готви в учебен център Елина (където и аз се готвих преди две години) и сме много доволни. Можеш да прегледаш сайта им http://elina-abv.hit.bg/
Желая ти много успехи!
High Hopes
В началото бе словото

Мнениеот marianna » 17 Сеп 2008, 14:11

Благодаря много за съветите :D Всички ми казват, че излишно се притеснявам, но искам все пак да се представя добре на матурите :) Засега реших да си порешавам сама малко тестове, а пък по-нататък да запиша и някой курс, за да запълня евентуалните си пропуски :? Успешна година и на вас :lol:
marianna
В началото бе словото

Мнениеот Angel » 17 Сеп 2008, 16:30

според мен няма смисъл от курс ;) аз изкарах около 5.50, а от край време съм си скарана с правилата по БЕЛ и с литературата :D Решението е едно единствено ... по БЕЛ научавате правилата, основните, не са толкова много, на мен ми излязоха около 5 листа иии по литература е достатъчно да си чел произведенията и да им помниш авторите и някоя друга разработката, другото, което се иска на самия изпит е ... концентрация и разпъване на локуми :mrgreen: поне на "Шибил" с тая "любов и красота" това правихме =)
A is for always thinking of others!
N is for numerous kind acts!
G is for going above and beyond!
E is for endless devotion!
L is for how much you are loved!
Аватар
Angel
"Форумен бастун" powered by quanchi xD

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот High Hopes » 01 Окт 2008, 21:13

Страшно се дразня на хора, които зубрят тайно, а след това ходят и се хвалят, че нищо не са учили, никъде не са се готвили, даже и от часове са бягали, и видиш ли, после са гениални и изкарват 6-тици. Визирам по-горния пост...
High Hopes
В началото бе словото

Мнениеот Serena » 01 Окт 2008, 21:17

High Hopes написа:Страшно се дразня на хора, които зубрят тайно, а след това ходят и се хвалят, че нищо не са учили, никъде не са се готвили, даже и от часове са бягали, и видиш ли, после са гениални и изкарват 6-тици. Визирам по-горния пост...

Споделям ти мнението :) Много е готино да кажеш как си скаран с предмета в първото изречение, а в следващите да обясниш как си зубрил правила и си научил само по няколко разработки на произведение :lol: :lol: Хора, поне бъдете последователни в потока на мисълта си :bom: Но какво пък, тя КСК причинява страшни неща понякога!
Изображение
Аватар
Serena
В началото бе словото

Мнениеот Angel » 04 Окт 2008, 14:50

High Hopes написа:Страшно се дразня на хора, които зубрят тайно, а след това ходят и се хвалят, че нищо не са учили, никъде не са се готвили, даже и от часове са бягали, и видиш ли, после са гениални и изкарват 6-тици. Визирам по-горния пост...

... ама хич не разбираш какво съм написала =) аз никога не съм зубрила! мразя зубрачите и ми е непосилно да седна и да назубря дори едно изречение, правилата ги научих като математически уравнения, или с някаква шантава логика :mrgreen: и естесвено, бях записала БЕЛ-ЗИП и там правихме само тестове и господина ни обясняваше как става всичко ...
малко сте сбъркали, кого да набеждавате, че е зубар ;) аз винаги си пилея времето и никога не го отделям само за учене, просто така съм свикнала, научавам всичко в училище и не отделям много време вкъщи =)

преди матурата по БЕЛ, дори не бях чела, "Железния светилник" и "Тютюн", а имах предостатъчно време вкъщи ;) и сега пак не съм ги чела ...
A is for always thinking of others!
N is for numerous kind acts!
G is for going above and beyond!
E is for endless devotion!
L is for how much you are loved!
Аватар
Angel
"Форумен бастун" powered by quanchi xD

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот High Hopes » 08 Окт 2008, 03:13

Ех, ти пък се хвана за думата- "зубренето" го употребих в преносен смисъл= "учене". Мисълта ми беше, че без учене не можеш да вземеш какъвто и да било изпит. Ако можеше, още утре се явявам на изпити в японистиката или в ядрената физика :lol:
High Hopes
В началото бе словото

Мнениеот Loli » 10 Окт 2008, 00:39

marianna за литературните въпроси мисля,че ще ти е достатъчно да прочетеш произведенията и да си вземеш двете части на 120 литературни разработки. Не се шашкай толкова за тая матура :wink:
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Scorpion » 11 Окт 2008, 12:08

Съветвам ви да не си давате парите за такива курсове. Достатъчно е да сте грамотни, да имате елементарна езикова и литературна култура и ще вземете матурата по БЕЛ, и то с достатъчно висока оценка :)
I won't waste myself on you! http://www.youtube.com/watch?v=7UZLUmx7a34
Аватар
Scorpion
Неодекадент

Благодарил (а): 71 пъти.

Мнениеот LubchoMz » 23 Ное 2008, 03:25

SERVER NA DIABLO 2 IP : 85.196.179.46 zone 0 name : antik's server za pove4e informaciq skype : thefashionboyy
LubchoMz
В началото бе словото

Мнениеот djindjurrr » 21 Фев 2009, 13:12

Аз не се притеснявам за матурата по БЕЛ. Имам вяра в себе си .. И даже не искам да почвам уроци по БЕЛ, не знам защо.. Дано се справя!!! Единствения ми проблем е при писането на теми.. правя много повторения :|
djindjurrr
В началото бе словото

Следваща

Назад към Матури