МАТУРИ 2010 - РЕЗУЛТАТИ

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: МАТУРИ 2010 - РЕЗУЛТАТИ

Мнениеот eelche » 08 Юли 2010, 11:44

мале аз къде съм тръгнал...вие имате егати високите оценки аз по бел 4,53 а по история 5.23
eelche
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Sunshiiine » 08 Юли 2010, 13:14

Така е, но винаги съм смятала, че всичко това произлиза не само от училището. То е и до възпитание, донякъде и желание у ученика, и средата в която расте детето и т.н. Има комплекс от фактори, определящи до голяма степен развитието и начина на мислене на даден човек. За съжаление в момента и голяма част от родителите не се интересуват толкова от децата си. Имам предвид за това какви оценки и знания имат, не се интересуват от способностите и желанията им още от малка възраст. Едва ли ще се намери лесно родител, който да кара детето си да прочита от време на време по някоя книжка, вместо да седи пред компютъра и да играе по цял ден или да му обяснява ползата от знанието на езици. Хората някак си преобърнаха представите за редно и нередно, контрола над децата се изгуби и ясно се забелязва тоталната деградация. Не нашия набор, ами още от преди това някъде по пътя се промениха коренно ценностите, мисленето и какво ли още не. Става все по-зле и по-зле. За съжаление, май няма да му се види скоро краят.
За своето положение хората винаги винят обстоятелствата. Онези, които успяват в живота, които вървят напред и нагоре, търсят желаните от тях обстоятелства. Ако не могат да ги намерят, ги създават.
Аватар
Sunshiiine
някъде отвъд дъгата :)

Благодарил (а): 65 пъти.

Мнениеот littlefairy » 08 Юли 2010, 18:49

5.84 Бел 5.72 Биология .
Аватар
littlefairy
В началото бе словото

Мнениеот abbie » 08 Юли 2010, 22:03

Sunshiiine написа:Така е, но винаги съм смятала, че всичко това произлиза не само от училището. То е и до възпитание, донякъде и желание у ученика, и средата в която расте детето и т.н. Има комплекс от фактори, определящи до голяма степен развитието и начина на мислене на даден човек.

Именно :) Държавата не знае всяко дете по отделно как се отглежда, но може да направи така, че да съществува необходимото не само обучение, но и възпитание в училищата. Май това е най-краткият начин да се каже хахах :lol:
Аватар
abbie
В началото бе словото

Мнениеот Deschain » 08 Юли 2010, 22:08

Положението в българските училища е трагично, трябва да се вземат спешни мерки, първата от която трябва да е уволняването на 80% от учителите и вдигането на заплатите им. Останалите 20% трябва да се направят старши учители, които да отговарят за работата на новите млади учители и да се заемат с непокорните ученици.
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 277 пъти.

Мнениеот Northern_Light » 09 Юли 2010, 11:40

Deschain написа:Положението в българските училища е трагично, трябва да се вземат спешни мерки, първата от която трябва да е уволняването на 80% от учителите и вдигането на заплатите им. Останалите 20% трябва да се направят старши учители, които да отговарят за работата на новите млади учители и да се заемат с непокорните ученици.

Това няма как да свърши работа, понеже и сега едва достигат преподаватели. Според мен трябва да се инвестира в образованието - училищата да се поддържат, да се осигурят консумативи, да се закупи оборудване за отделните кабинети, което да направи часовете по-интересни. Определено трябва да се повишат заплатите, защото просто не е честно хората, от които зависи обучението и възпитанието ни да са една ли не на дъното на социалната стълба. И трябва да се стимулира учителството като избор на професия... Говорила съм с доста чужденци и в техните страни да си преподавател си е престижно, направо привилегия... докато тук който не влезе нищо друго, влиза педагогика... Сещам се и за още неща, но да не ви отегчавам... :oops:
Ensilumi satoi kahdesti
Maalasi sieluni taulun...
Аватар
Northern_Light
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот The_Vicodin_Timelord » 09 Юли 2010, 21:03

От даскал до даскал има разлика :wink: Някои заслужават наистина повече пари, но има една немалка част, които нищо полезно не правят и са си сбъркали професията. Необходимо е по-добро диференциране в заплащането. Иначе в белите страни е престижно да си университетски преподавател, т.е. да имаш докторантура и да публикуваш в реномирани списания, да пишеш ревюта. Не е особено високо платено(спрямо местния им стандарт) това да си даскал в гимназия примерно.
Аватар
The_Vicodin_Timelord
От дъжд на вятър

Мнениеот darslayer » 10 Юли 2010, 10:02

5.41 бел и 6.00 биология.
Вярно е даскали всякакви,аз като си спомня нашата каквъв звяр беше,на едно контролно от клас 26 човека 18 имаха двойки...
Аватар
darslayer
В началото бе словото

Мнениеот la crema y la nata » 10 Юли 2010, 17:22

Като сте заговорили за матури- мен ме изумяват хора, които си мислят, че матурата едва ли не е "Вечната стена- с глава я не разбих" (малко Яворов за вдъхновение). Образование, учители, родители и други фактори, но матурата се прави с презумция, че трябва да бъде успешно изкарана от деца, които почти понятие си нямат от нищо. А и все пак това беше едва третата година откакто я въведоха наново, така че има време за адаптация на учители и на ученици. Определено до момента не са показали да е супер трудна...Моите оценки са 6.00 БЕЛ и 5.98 по Испански език.
la crema y la nata
В началото бе словото

Мнениеот bereal » 31 Авг 2010, 11:03

Няма ли кой да се похвали с оценка под 4.00 ...? :shock: :scratch:
bereal
В началото бе словото

Мнениеот Angel_N » 31 Авг 2010, 11:04

5,86 по бел и 5,75 по френски
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Матури