Какви специалности мога да запиша с матура по БЕЛ?

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Какви специалности мога да запиша с матура по БЕЛ?

Мнениеот denicaaa » 16 Дек 2010, 22:56

Ако някои може да ми каже с какви специалности мога да кандидатствам с матурата по БЕЛ ?
denicaaa
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Какви специалности мога да запиша с матура по БЕЛ?

Мнениеот svetlio.varna » 16 Дек 2010, 23:05

Психология, Библиотечно-информационни науки, Педагогика, Социални дейности, Неформално образование, Румънска филология, Арменистика и кавказология, Предучилищна и начална училищна педагогика, Социална педагогика, Специална педагогика, Логопедия, Физическо възпитание и спорт.

:)
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Кристиян » 17 Дек 2010, 08:51

Начало на нова кандидатстудентска кампания и въпросите пак се задават. Проверявайте в темите, които са писани преди и ще намерите отговор! Гледайте също и в сайта на СУ, където има повече информация! :)
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот svetlio.varna » 17 Дек 2010, 09:45

Форумът е, за да се задават въпроси, Крис :wink:
Аватар
svetlio.varna

Мнениеот pifanita » 06 Мар 2011, 23:10

Психология с матура :? Не се ли попълват местата още на първо класиране с изпита по литература,до колкото аз знам бала не пада за хората с матура,това така ли е :? т.е влизат всички с добри оценки на изпита
аз знам че ФИЛОСОФИЯТА също е с матура : )
КАЗВАТ , ЧЕ НЕЩО ТОЛКОВА ДРЕБНО КАТО ПЪРХАНЕТО НА КРИЛОТО НА ПЕПЕРУДА МОЖЕ ДА ПРИЧИНИ ТАЙФУН В ДРУГАТА ПОЛОВИНА НА СВЕТА
Аватар
pifanita
В началото бе словото

Благодарил (а): 14 пъти.

Мнениеот Maeve » 06 Мар 2011, 23:22

Психология с матура е... да си го кажем - нереално...
Иначе миналата година имаше едно-две свободни места (след 'редовните' класирания), ако не се лъжа...
И още нещо -- освен с изпит по литература, за специалността може да се кандидатства и с изпит по език, където оценките са сравнително високи (може би по-високи от тези по литература). Т.е. по-голям процент от приетите са изкарали висока оценка на изпит по език...
Аватар
Maeve
ethereal

Благодарил (а): 1205 пъти.

Мнениеот ganeca » 03 Апр 2011, 20:32

Горните мнения ме поизплашиха и ме провокираха да си направя едно акаунтче... И така... Първият ми въпрос е кои минимални балове са достоверни (за психология, мъже) - тези или пък тези, или последните

Трудно ми е да повярвам, че 2 години минималният е 23, а последната е над 25 ?! твърде голяма е разликата..
Вместо да ме ориентират по-добре, тези балове ме объркаха! И защо да се запълват местата само с изпита в СУ, тези с матури не участват ли в първо класиране ?! Питам, защото на матурата ще ми е по-лесно да изкарам пълна 6ца, отколкото в СУ да добутам 5 .. и при пълно 6 балът ми ще е между 25 - 26 и ще трябва да уча като садран още 2 месеца, за да се подсигуря... което е твърде неприемливо... А представете си, когато погледна реално на нещата и бала ми с матурата се очертава да е 24...
ganeca
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Maeve » 03 Апр 2011, 21:38

Информацията за минималните балове и от трите КСК е вярна... Макар разликата да е голяма...

Питам, защото на матурата ще ми е по-лесно да изкарам пълна 6ца, отколкото в СУ да добутам 5 ..

Да, но ти сам си го написал - максималният бал, който би могъл да бъде образуван с матурата, няма как да е повече от 24... Което е доста под минималния от миналата година. От друга страна, има го факторът, че не е ясно с колко кандидати ще се бориш за място, не са ясни и оценките... Нищо не се знае, общо взето. Възможно е балът да падне до минималните за 2009... 2008... Иначе да, кандидатстващите с оценка от матура участват във всички класирания. Но заради коефициента... просто нямат шанс.
Аватар
Maeve
ethereal

Благодарил (а): 1205 пъти.

Мнениеот ganeca » 04 Апр 2011, 12:18

А от кога се влиза с матура ... да не би 2008 и 2009 от университета да не са ги зачитали и сложните изпити 8-10 стр. просто да са непосилни за кандидатите, а от последната година тези балове да са със зрелостния ?... Вярно е, че нищо не се знае, но въпреки, че е първо мое желание, психологията не си заслужава толкова усилия :)

Още нещо се сетих - има ли вариант да следвам друга специалност, в която първата година се изучават еднакви предмети с психологията и следващата да се преместя ?!?!
ganeca
В началото бе словото

Мнениеот thegirl » 04 Апр 2011, 17:37

Да :wink:, но не е 100% сигурно, че ще можеш, защото и за това си има изисквания.
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот ganeca » 04 Апр 2011, 19:11

ЩЕ бъдеш ли така любезна да кажеш как и в кои специалностти ?!?! :Р
ganeca
В началото бе словото

Мнениеот thegirl » 04 Апр 2011, 19:55

Не мога да ти кажа точно кои специалности и как точно става преместването, тъй като различните факултети имат различни изисквания. Няма да намериш специалност, в която има абсолютно същите предмети, все пак специалностите са различни, т.е. ще се различават с няколко предмета. И тук е уловката, че ако се местиш във втори курс трябва да си вземеш и предметите, които не си имал - освен изпитите за 2 курс трябва да си вземеш и тези от първи. Също така във втори може да имаш продължение на някой предмет, който не си изучавал в другата специалност и изпитите ти стават много и трудни.
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот ganeca » 05 Апр 2011, 12:14

А къде мога да отида да поразпитам ?
ganeca
В началото бе словото

Мнениеот svetlio.varna » 05 Апр 2011, 13:51

Ето условията за преместване на Философски факултет :arrow: http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/c ... _terms.pdf

Сайта на ФФ с учебните програми на различните специалности, можеш да сравниш кои са еднаквите предмети :arrow: http://www.phls.uni-sofia.bg/display.ph ... _2010_2013

Иначе можеш да разпиташ в отдел Студенти на ФФ (кажи им че си студент по Философия 1 курс и ги питай длаи можеш да се преместиш Психология - те ще ти обяснят най-добре.)

Трети вариант :arrow: питай тук: viewforum.php?f=60
Аватар
svetlio.varna

Мнениеот seduction » 21 Май 2011, 23:01

Тук може би не е мястото, но искам да попитам дали бих могла да се прехвърля в специалност право, от която и да е друга специалност при успех над 5.50. Ако е така дайте ми идеи какво мога да запиша с оценка от 5.13 по литература.
seduction
Да живей словото

Благодарил (а): 22 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Матури