За матурите

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

За матурите

Мнениеот karamecanii » 23 Фев 2011, 11:29

Не е ли добре според вас да има статистика, може би на сайта на МОМН за унивесритетите и колежите, които приемат само с резултатите от матура и какви специалности приемат? Всеки знае, че има такива, но в момента е малко хаотично или поне аз не съм стигнал до структурирарана информация...
karamecanii
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: За матурите

Мнениеот Звездица » 22 Мар 2011, 15:03

Убедена съм, че бях попаднала на таблица с всички университети и специалности, в които се признава матура.
Предполагам, че съм я намерила в сайта на МОН. Просто трябва да се поразрови човек.

Най-малкото за СУ я има тази информация в сайта им, иначе в разните справочници, които вече се продават навсякъде също би трябвало да я има.
"Човек без правда е като трън в полето. Който и вятър да духне, все ще го отвее."
В. Петлешков
Аватар
Звездица
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 34 пъти.

Мнениеот karamecanii » 15 Юли 2011, 17:15

Звездица написа:Убедена съм, че бях попаднала на таблица с всички университети и специалности, в които се признава матура.
Предполагам, че съм я намерила в сайта на МОН. Просто трябва да се поразрови човек.

Най-малкото за СУ я има тази информация в сайта им, иначе в разните справочници, които вече се продават навсякъде също би трябвало да я има.

Ми не съм много убеден, че точно на сайта на МОМН ги има да ти кажа
karamecanii
В началото бе словото

Мнениеот Yoana.T » 15 Юли 2011, 18:38

Don't wanna be a Bulgarian idiot! : D
Аватар
Yoana.T
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот Звездица » 15 Юли 2011, 20:54

Да де, трябва да се поразрови човек. Браво, Йоана (:
"Човек без правда е като трън в полето. Който и вятър да духне, все ще го отвее."
В. Петлешков
Аватар
Звездица
Пишете, о, братя

Мнениеот sexystil » 13 Окт 2011, 18:03

А може ли някакъв линк да дадете
Football Betting tips
sexystil
В началото бе словото

Мнениеот Звездица » 13 Окт 2011, 19:35

Това е вече даденият линк. Таблицата е за 2011г, но би трябвало същите данни да важат и за 2012г.
В. Петлешков
Аватар
Звездица
Пишете, о, братя

Мнениеот ВРАГ » 10 Ное 2011, 16:21

Здравейте! Чух, че щяло да има нов вид матури за 2012 година. Едната част от теста по БЕЛ ще бъде под тестова форма, т.е. ще има 2 модула, единия, от които ще бъде тест, а 2-рия писане на тема. Ако си писал само в първия и имаш положителна оценка, вземаш си диплома, но нямаш право да продължиш във ВУЗ, но ако си писал във втората част и имаш добра оценка, можеш да продължиш. Доколкото разбрах от една моя учителка вече са качили по БЕЛ примерен тест, но аз не го открих. Някой, ако го види може ли да го постне и тук, за да достигне до повече хора и да го знаят от по-рано.
It’s your love that’s strong
It’s the only thing that keeps me holding on..
ВРАГ
В началото бе словото

Мнениеот Judas » 10 Ное 2011, 20:16

Ти недей да ги слушаш много-много даскалките. Тя и нашата много ни стряскаше, а накрая имаше хора, които не знаеха 5 стихотворения на Вазов, а имаха по 5.80 ... Следи си сайта на министерството просто
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот djenitoo » 20 Яну 2012, 21:28

То вече е ясно че ще има по Бел промени на задачите, но не ми се струват особено трудни, дори са елементарни.

Мисля втора матура да си пиша английски, но нещо директора ме изплаши, че очаква да има промени на задачите. Щяло да има диктовка, текст със слушане и към него задачи с отворен отговор и преразказване на слушането??? Търся в Гугъл информация за промени през тази година, но нищо!

Може ли някой да сподели дали слуховете са верни? И изобщо МОМН има ли право така да променя типовете задачи с толкова малко останало време? Остават 3 месеца до матурата, а диктовка и преразказване на слушано не съм правила от години, пък и вече имам проблеми със слуха. :( :?
djenitoo
В началото бе словото

Мнениеот KrayzieBone » 21 Яну 2012, 00:11

В сайта на МОМН пише единствено за промени в матурата по БЕЛ и в тази по география. Аз не знам да са казали нещо за възможна промяна в ДЗИ-то по английски и според мен, след като няма никаква официална информация за въвеждане на новости в изпита по този език, няма да има такива. Пък и е логично, ако имаха намерение да променят и формата на изпита по АЕ, да бяха обявили информацията заедно с тази за останалите два предмета, по които са съставили нови варианти.
"Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение."
Епикур

Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

"Никога не пропускайте шанса да млъкнете."
Аватар
KrayzieBone
В началото бе словото

Назад към Матури