Инфо за кандидатстването и специалностите?! :)

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Инфо за кандидатстването и специалностите?! :)

Мнениеот vanincheto » 18 Май 2011, 17:13

Здравейте,
разгледах форума, но не намерих отг на моите въпроси и за да не губя време, реших да направя тема :) Извинявам се, ако се повтарям с въпросите си!
Матурата по БЕЛ мина добре, но за мое съжаление не отлично...Утрешната матура ще ми е по италиански и съм сигурна че ще се справя отлично...
Казаха ми, че в университета може да се влезе и само с матура, но ако не съм карала изпит в су нямам право да сменям специалността си. Това истина ли е?
Поради тази причина се записах на изпит по журналистика и италиански...
Насочила съм се към следните специалности ( ще се радвам, вие като по- вещи в тази сфера, ме посъветвате как да подредя специалности и къде бих има по-голям шанс да ме приемат... къде има "недостиг" на студенти :D )
-Предучилищна педагогика и чужд език ( вс видове педагодики: Начална училищна педагогика с чужд език; Социална педагогика; Педагогика)
-Журналистика; Връзки с обществеността
-Туризъм; Регионално развитие и политика
-Културология
-Италианска филология
-Психология
Сигурно ви звучи смешно, но тези неща са нови за мен и съм много притеснена и объркана... :)
Аватар
vanincheto
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Инфо за кандидатстването и специалностите?! :)

Мнениеот thegirl » 18 Май 2011, 17:19

Може и само с матурата да кандидатстваш, но шансът ти е по-малък, тъй като коефициентът за балообразуване за повечето специалностите е по-нисък и ти намалява бала.
А за подредбата на специалностите сама трябва да решиш кое искаш най-много и да започнеш с него списъка.
За повече информация за специалностите разгледай форума, повечето имат отделни теми. А ако тук не намираш виж и архива.
Може да използваш търсачката в десния горен ъгъл на форума, за да търсиш това, което ти трябва :wink:

П.П. Темата ти не е за подраздел Матури, а си е за КСК-то :roll:
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Назад към Матури