Матури 2011 - Резултати

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: Матури 2011 - Резултати

Мнениеот Румяна » 06 Юни 2011, 08:14

apasho написа:БЕЛ-87 точки, Отличен 5.78, защото случайно просто не ми се занимаваше да си съдирам задника от писане на теми и зубрене на откровени глупости, пък вие, с 6.00 си признайте как си ги изкарахте...

Хахахаха :) Споко. Аз съм сред тези зубрачи, а ден преди матурата се притеснявах дали в условието на 41-ви въпрос ще са дадени и авторът, и производението, за да няма epic fail. :)
Аватар
Румяна
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот apasho » 06 Юни 2011, 09:13

Хахахахахах, ще ме уморите от забавление... Много ясно, че теста бе невероятно лесен, в това няма спор, но извинете, да се опитвате да ме убедите, че от обща култура сте взели поне 25 точки на 41 въпрос :cyclopsani:
apasho
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Румяна » 06 Юни 2011, 09:26

За да създадеш 2-3-4 страници свързан текст, не ти е необходима дори обща култура. Сори.
Аватар
Румяна
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Георги Герасимов » 06 Юни 2011, 10:04

За 25 точки на 41 въпрос - познаваш основните твърдения за всеки автор; направленията, в които пишат и толкова... После чрез самият текст започвате да разтягате локуми, като ако вървите по текста и вкарвате някакво рамкиране "в първата строфа, в стихът..." с цитатче даже започва да изглежда интелигентно :wink: Не бях чел Далчев изобщо преди матурата :mrgreen: (имам предвид по-специално да съм ги преговарял авторите)
Георги Герасимов
Пишеща машина

Благодарил (а): 30 пъти.

Мнениеот abrr » 06 Юни 2011, 10:33

apasho написа:Хахахахахах, ще ме уморите от забавление... Много ясно, че теста бе невероятно лесен, в това няма спор, но извинете, да се опитвате да ме убедите, че от обща култура сте взели поне 25 точки на 41 въпрос :cyclopsani:

Някои сме били на кандидатстудентски изпит по литература, тъй че - да, матурата беше лесна и нямаше нужда от специално учене за нея. :o Напълно достатъчно беше да не си тъп и да имаш обща представа от това как да навържеш няколко абзаца глупости, които проверяващият да помисли за задълбочен анализ.
Аватар
abrr
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Christopher » 06 Юни 2011, 12:32

Ей , хора , не може да ме убедите , че от обща култура ще изкарате 25 точки на 41 въпрос..НЕВЪЗМОЖНО Е ! За 25 точки трябва да познаваш много добре особеностите на авторовата поетика, да умееш да разчиташ тропите и фигурите, да си "в крак" с нормите на СБКЕ и още други и други..пътят до 25 точки е дълъг : ) .. тъй че спестете си "общата култура" .. : ))
Public relations and Advertising..
Аватар
Christopher
Ярост

Благодарил (а): 34 пъти.

Мнениеот Noctis » 06 Юни 2011, 13:00

Съществуват различни възприятия за обща култура ... за едни това е да знаеш текста на новата песен на Гъзена ..
за други да знаеш 16-та цифра на числото "пи" :wink:
Ho scritto una storia d'amore senza inizio e senza fine...per scriverla con te
Аватар
Noctis
Senza di te la mia vita non ha senso

Благодарил (а): 64 пъти.

Мнениеот Christopher » 06 Юни 2011, 15:19

Noctis написа:Съществуват различни възприятия за обща култура ... за едни това е да знаеш текста на новата песен на Гъзена ..
за други да знаеш 16-та цифра на числото "пи" :wink:

Съвсем прав си,но тук идва едно голямо НО ..за да се целиш към 25 точки на 41 въпрос , трябва да имаш богата литературна култура.. а не богата чалга култура : ).Тук вече понятието "обща култура" не е относително , а много точно премерено ! : ) Поправи ме, ако греша..
Аватар
Christopher
Ярост

Мнениеот Noctis » 06 Юни 2011, 15:37

Горе долу е същотото ... някой има повече познания по география, друг по история, трети по литература - зависи кой с какво се е сблъскал в живота.. колкото повече категории толкова по-богата обща култура... ама като си само чалга професор ... няма как да изкараш 25 точки на въпрос, който изисква някакви мисловни процеси :D
Ho scritto una storia d'amore senza inizio e senza fine...per scriverla con te
Аватар
Noctis
Senza di te la mia vita non ha senso

Благодарил (а): 64 пъти.

Мнениеот Christopher » 06 Юни 2011, 16:00

Noctis написа:Горе долу е същотото ... някой има повече познания по география, друг по история, трети по литература - зависи кой с какво се е сблъскал в живота.. колкото повече категории толкова по-богата обща култура... ама като си само чалга професор ... няма как да изкараш 25 точки на въпрос, който изисква някакви мисловни процеси :D

Аплаузи !!
Аватар
Christopher
Ярост

Мнениеот apasho » 06 Юни 2011, 17:25

Упсс, намерих ключа от палатката, днес разгледах проверената си писмена работа и...шок. В крайна сметка ако проверяването не е било тенденциозно, то аз оставам безмълвен-например при номерирането на смисловите части на текста (задачата с резюмето) римските цифри, които съм ползвал, са отчетени за грешка, ноо изненада на следващата писмена работа например НЕ СА... Също така изписванията"лирически аз, азът" са счетени за грешки и е последвала корекция в която става "лирически Аз, Азът"... Еми съжалявам, но на това аз му викам субективна оценка, в която до голяма степен взема участие и това, кой проверява, а това не води до реална оценка :!:
apasho
В началото бе словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот stasinka » 06 Юни 2011, 17:31

Наистина тъпо, но нали все пак се проверява от 2ма човека...
Пътищата на хората се разделят, защото всеки счита своя за единствено прав. (В. Хочински)
Изображение
Аватар
stasinka
Insomniac

Благодарил (а): 70 пъти.

Мнениеот Christopher » 06 Юни 2011, 19:52

Ха , голяма изненада с този "аз"..Прието е да се изписва както с главна буква,така и с малка.. както е с бог/господ/..Отново са се поизложили.. : )
Аватар
Christopher
Ярост

Мнениеот andi.borisova » 08 Юни 2011, 20:39

apasho написа:Упсс, намерих ключа от палатката, днес разгледах проверената си писмена работа и...шок. В крайна сметка ако проверяването не е било тенденциозно, то аз оставам безмълвен-например при номерирането на смисловите части на текста (задачата с резюмето) римските цифри, които съм ползвал, са отчетени за грешка, ноо изненада на следващата писмена работа например НЕ СА... Също така изписванията"лирически аз, азът" са счетени за грешки и е последвала корекция в която става "лирически Аз, Азът"... Еми съжалявам, но на това аз му викам субективна оценка, в която до голяма степен взема участие и това, кой проверява, а това не води до реална оценка :!:

Къде си видя писмената работа :)
"Life isn't about finding yourself.
Life is about creating yourself" - George Bernard Shaw
Аватар
andi.borisova
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот HorusEye » 08 Юни 2011, 21:13

И аз видях моята. За темите на смисловите части са ми написали 1,2,3, че аз не го направих. А за съчинението нещо не ми стана ясно как са проверявали. Първо един и после другия допълва ли? Защото при мен май са се наговаряли да си делят грешките. Само на едно място имам объркано членуване(ама много тъпа грешка, въобще не съм обърнал внимание и при проверката). Написал съм "като екзистенциализмът на ...... и предметният реализъм на....". Едната е поправила само първото, другата второто. Малко запетаи съм изял(и пак интересно 50/50 червено/зелено) и за стилистично са подчертавали, като за някои неща не съм съгласен. Написал съм "прекарал времето" и "прекарал" го подчертали.

И много интересно. На две мои съученички на матурите им по биология въобще не е поправяно или отбелязвано нищо. Те искаха да си видят грешките, ама друг път. Чисто. Сигурно на ум са смятали точките.
Аватар
HorusEye
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Матури