Въпроси от съмнения..

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Въпроси от съмнения..

Мнениеот Godam » 30 Юни 2013, 02:35

Здравейте. : ))
1.
Бих искал да попитам аудиторията за лично мнение , защото прочетох и прегледах класиранията , но все пак имам своите съмнения:
- при матура по Български език ( 4.98 ),и оценки по Бел ( 4.75 ) и История ( 5.00 ) в дипломата , дали бих могъл да вляза да уча Българска Филология?
**Колкото и нагло да звучи , бих искал просто мнението на всеки един прочел това..

2.
"(Оценки от дипломата за средно образование (държавен зрелостен изпит или от задължителната подготовка)"
Въпросът ми е насочен за ^^ писания.. и ми е интересно, дали съм способен да взема като балообразуваща оценка, оценката от матурата по български , а не тази от дипломата , ако тя участва в балообразуването на дадена специалност?

.. Благодаря предварително, надявам се отговорите ви да ми харесат, защото ако не ми харесат ... фък , истината ме застига ;дд : ))
Godam
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: Въпроси от съмнения..

Мнениеот Aleksandrova » 30 Юни 2013, 09:39

Първо си сметни бала: http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/p ... filologiya
След това пишеш в чичко Гугъл "Минимални балове СУ 2012", цъкаш на първия линк и намираш Българска филология например. Виждаш минималния бал от миналата година и преценяваш сам шансовете си. Имай на предвид обаче, че тази година баловете може малко да се качат, но не съм много сигурна.

Второ: Да, можеш да вземеш оценката от матурата по БЕЛ и точно така трябва да направиш, защото няма вариант, в който оценката по БЕЛ от дипломата ти (при наличие на тази от матурата) да е балообразуваща за някоя специалност.

П.С.: Какво искаш да учиш? Българска филология?
Аватар
Aleksandrova
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Godam » 06 Юли 2013, 01:43

Умирам да уча Българска филология!
Кофтито обаче е , че в началните ми години от училище, тъпотията ме биеше доста и нямах възможност да осъзная , аджеба какво искам...
Все пак се надявам да бъда приет с толкова нисък бал , защото съм убеден , че това ще е моята специалност.

Бтл. благодаря ти за отговора , който като цяло не ми помогна, след като търсех мнение, а не указания за нещо , което бях направил вече дузина пъти... : ))
Godam
В началото бе словото

Мнениеот Aleksandrova » 06 Юли 2013, 15:55

Ами не ти помага, защото никой не може да ти каже със сигурност ДА или НЕ преди 16 юли. Всичко зависи от това какви ще са баловете тази година. Това, което ти обясних, е единственото, което ти и всички останали можем да направим за момента. :connie_mini_kilroy:
Аватар
Aleksandrova
В началото бе словото

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Godam » 06 Юли 2013, 17:56

Все пак съм благодарен за отделеното време , за отговор на въпрост толкова относителен като моя.
Надявам се да успея да вляза! : ))
Бтл. относно класиранията - следях резултатите и някакси се вмъквам само в 3то класиране.
Знам , че всичко зависи от баловете тази година , но бих кълнял за минутка: нека те,баловете са слаби!
Godam
В началото бе словото

Назад към Матури