Туризъм

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Туризъм

Мнениеот yotedeseo » 07 Яну 2014, 20:38

Здравейте, искам да попитам с каква най-ниска оценка от матура по Английски мога да вляза Туризъм? Също и от къде трябва да уча за кандидат-студентския тест по География...някакви книжки с тестове ли?
yotedeseo
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Туризъм

Мнениеот kikiface » 07 Яну 2014, 22:17

За География, кандидат студентски книги. Препоръчвам ти на изд. Сиела с автор Христо Каракашев и Дончо Дончев- География на България за съответната година. Тази книга са включени всички теми за матурата по География, отделно по География поне оценка 5-6 за матура и изпитите там е гарантирано. За английския трябва оценка над 4.50, което трудно постижимо, защото изпита по Английски в СУ е много кошмарен от към време (ограничено за всеки компонент). Изпита по География е тест 100 въпроса 40 на света (9 клас) и 60 въпроса от България (10 клас и нагоре за езиковите паралелки. Учебник по ЗИП на предмета ако е изучаван през 12 клас също дава предимство)

Препоръчвам ти когато дойде време за записване и след това класиране да пишеш География. Аз така направих, скъсаха ме по Английски, не ме приеха Туризъм, но бала включвайки и матура и изпит (и двата) ме приеха География.

До колкото знам с География вече почнаха повече да взимат, освен за учител, може всичко, което изучава специалността човек да работи. Въпреки че не изучава език, повечето ми колеги са искали Туризъм, но като мен не са ги приели.
Аз съм Първи курс и съм минал по тоя трънлив път.

Успех на изпитите.
kikiface
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Назад към Матури