Само определени Оценки от Диплома?

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Само определени Оценки от Диплома?

Мнениеот Калоян Пиринов Кънев » 06 Фев 2015, 19:04

Прощавайте че се натрапвам така, но тази година ще се надявам да се опитам да влезна в Английска Фиология. Обаче разбирам много добре че много много не разбирам от тези неща и разпитах родители, брат, учители и съученици за повече информация. И в това най-вероятно ми беше грешката:

Почти всички ми казаха различни неща. Поради това искам да питам тези който са преминали през това. Въпросът ми е, когато се опитвам да влезна, балат ми се формира от: Изпита (с Коефицент 3)/Матура (С Цоефицент 2) + Оценки от дипломата за средно образование (държавен зрелостен изпит или от задължителната подготовка). В моя случай, това е Чужд Език (Английски). Въпросът ми е, дали се брой само една от оценките на дипломата, или общата оценка на дипломата? И въобще, общата Дипломата зависи ли в това изчисление на бал?

Благодаря много на който може да ми отговори!
Калоян Пиринов Кънев
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: Само определени Оценки от Диплома?

Мнениеот clinical_dead » 06 Фев 2015, 21:08

Взима се общата оценка по език (в твоя случай) от 9-12 клас.
Ако си имала по английски 5,4,6,6 - средно 5.25.
1 вариант:
Караш матура по друг предмет
+ оценка от изпита по английски в СУ примерно 4.20 - умножаваме по 3 и имаме бал 17.85 от 24
2 вариант: без изпит
Изкарала си матура по английски примерно с 5.40, тя е с коефициент 2, така че имаме 10.8 +!!! НЕ ВЗИМАМЕ ОЦЕНКАТА ОТ ДИПЛОМАТА - , защото щом си държала матура по английски се взима тази оценка, а не средната стойност от 4-те години.( ти даже си го написал/а - ДЗИ или оценките от задължителната подготовка) , т.е. ползаме веднъж ДЗИ вместо средна стойност на оценките по език от 9-12клас и още два пъти (коефициент 2) за кандидатстване с матура 3х5.40=16.20 бал от 24.
Недостатъкът е, че максималния бал е 18.
3 вариант
Караш матура по английски и изпит в СУ
Взима се оценката от матурата 5.40 + 3х4.20=18 от 24.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Калоян Пиринов Кънев » 06 Фев 2015, 22:17

Ясно! Вие сте златна госпожо! Не можете да си представите колко ми помогнахте с това съобщение! Поради факта че имам перфектно 6 за всички години (Е, може и да оплескам тая година, ама поне първия срок е 6 :P), ще видя как се справям с Биологията ^^.

Благодаря отново за всичката помощ! ^^
Калоян Пиринов Кънев
В началото бе словото

Мнениеот clinical_dead » 06 Фев 2015, 22:33

Добър ход. Ако имаш шестици през годините не рискувай да изкараш 5.90 на матура, защото и с малко да е, ще ти свали бала. За хора, които са имали ниски оценки през годините това е добър вариант.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Калоян Пиринов Кънев » 07 Фев 2015, 13:51

Отново ви благодаря за всичката помощ! ^^
Калоян Пиринов Кънев
В началото бе словото