Олимпиада по английски език

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Олимпиада по английски език

Мнениеот Loli » 13 Окт 2008, 13:49

Някой ще се явява ли на олимпиадата тази година? С какво се подготвяте? Аз правя книжките от СУ, които са за изпита, мисля че формата на олимпиадата е сходен. Смятате ли,че ще успеете да влезете с оценката от олимпиадата, без изпит? И изобщо, каквото друго се сетите :)
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Олимпиада по английски език

Мнениеот macharok » 13 Окт 2008, 21:30

За подготовката: има и книжки на издателство Летера с олимпиадите от последните години. До новата олимпиада може да излезе и книжката с тази от 2008.
Аватар
macharok
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Clandestine » 14 Окт 2008, 21:04

Loli написа:Някой ще се явява ли на олимпиадата тази година? С какво се подготвяте? Аз правя книжките от СУ, които са за изпита, мисля че формата на олимпиадата е сходен. Смятате ли,че ще успеете да влезете с оценката от олимпиадата, без изпит? И изобщо, каквото друго се сетите :)

Само дето олимпиадата е доооста по-тежичка.
Поне втория кръг. Имах 78 от нужните 90 точки за трети кръг и честно казано - искам да се запозная с някой, изкарал над 90.

Имах и жесток махмурлук на сутринта на втори кръг, но това не си го приемам за сериозно оправдание. :lol:
Come, my raven, it could be a lark.
Аватар
Clandestine

Мнениеот Loli » 17 Окт 2008, 15:17

Ами не знам, аз съм била само в 10 клас на олимпиада. Тогава не ми достигнаха 2-3 точки за 3ти кръг, обаче предполагам е доста по-лесна от тази за 12 клас.
А изобщо чували ли сте за някой, който да е приет с олимпиада по английски? :?
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Arsena » 20 Окт 2008, 22:34

И аз в 11 клас имах 78 точки на 2 кръг, а до трети никога не съм стигала. И според мен олимпиадите и изпитите са със сходни формати, но ми се струва че на изпита се залага повече на граматиката, а на олимпиадата повече на лексиката. Догодина ще видим какво ще направя на олимпиадата, но не вярвам да ме приемат с нея. :)
Аватар
Arsena
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 15 пъти.

Мнениеот Loli » 31 Окт 2008, 14:48

А някой да знае сайт или книжка, в която да има примерни тестове от олимпиади само за 12 клас? Защото аз намирам единствено такива, в които има от 8ми до 12ти :?
Последна промяна Loli на 31 Окт 2008, 22:42, променена общо 1 път
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Arsena » 31 Окт 2008, 21:14

Loli написа:А някой да знае сайт или книжка, в която да има примерни матури само за 12 клас? Защото аз намирам единствено такива, в които има от 8ми до 12ти :?

Освен учебниците и тези книжки, които ти спомена май няма други само за 12 клас. А и има разлика между 12 клас в ОУ и в езикова гимназия :)
Аватар
Arsena
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 15 пъти.

Мнениеот Loli » 31 Окт 2008, 22:43

Arsena написа:
Loli написа:А някой да знае сайт или книжка, в която да има примерни матури само за 12 клас? Защото аз намирам единствено такива, в които има от 8ми до 12ти :?

Освен учебниците и тези книжки, които ти спомена май няма други само за 12 клас. А и има разлика между 12 клас в ОУ и в езикова гимназия :)

Хаха ами аз всъщност имах предвид олимпиади, но си мислех за матури и стана малко объркване :рр
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Loli » 11 Фев 2009, 19:10

Тъй като олимпиадата ще е в събота искам да ви попитам дали някой от тук е решил да се явява? Пък ако и след това решите да пишете как сте се справили ще е чудесно ;) :D
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Brizeida » 11 Фев 2009, 20:07

Loli написа:Тъй като олимпиадата ще е в събота искам да ви попитам дали някой от тук е решил да се явява? Пък ако и след това решите да пишете как сте се справили ще е чудесно ;) :D

Лоли, виж темите за кандидат-психолозите, писах там, а видях, че и ти искаш да учиш това!:) Просто виж ми профила и ако искаш ме добави в Скайп! Ще се радвам.
А по темата- за първи път чувам, че може да се влезе с оценката от олимпиада? Ако ще отида, то ще отида със сегашните си знания, не виждам какво толкова мога да подготвям. Каквото в езиковата съм научила (и преди това ;) )
Аватар
Brizeida
Да живей словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Brizeida » 11 Фев 2009, 20:08

Brizeida написа:
Loli написа:Тъй като олимпиадата ще е в събота искам да ви попитам дали някой от тук е решил да се явява? Пък ако и след това решите да пишете как сте се справили ще е чудесно ;) :D

Лоли, виж темите за кандидат-психолозите, писах там, а видях, че и ти искаш да учиш това!:) Просто виж ми профила и ако искаш ме добави в Скайп! Ще се радвам.
А по темата- за първи път чувам, че може да се влезе с оценката от олимпиада? Ако ще отида, то ще отида със сегашните си знания, не виждам какво толкова мога да подготвям. Каквото в езиковата съм научила (и преди това ;) )

Опс, чак сега видях, че е в събота.
Еми, от Варна съм, няма да се явявам :D :rr:
Аватар
Brizeida
Да живей словото

Мнениеот Loli » 11 Фев 2009, 20:45

Ами и аз живея във Варна в момента, обаче първият кръг е по училищата ;) Т.е. трябва да питаш учителката ти по английски ако решиш, че искаш да се явяваш.
Аватар
Loli
Пишете, о, братя

Мнениеот Brizeida » 11 Фев 2009, 21:43

О, ясно, Лоли :) Мерси.
Ще видим... :D От днес за събота... уау. :D
Аватар
Brizeida
Да живей словото

Мнениеот nox » 17 Фев 2009, 18:36

Бум.
При нас първият кръг мина и стана ясно, че ще ме пращат и на втори.
Но най-глупавият момент в цялото шоу е това, че на една и съща дата съвпадат областните кръгове на две олимпиади(философия и английски), което УЖ се води, че няма как да се случи.

А иначе, аз за тази олимпиада, общо взето, съм абониран всяка година и на няколко пъти все се получава така, че за 1-2 точки да не отида на трети кръг, така че малко или повече се примирих с идеята, че с олимпиада няма да вляза никъде, ако ще и земята да се отвори.
Но пък е добър начин да се свикне с типа изпит. Изключвайки факта, че времето е доста повече на олимпиада, отколкото на изпита, което може да бъде супер стресиращо, ако не си си отишъл с идеята да работиш на скорост.
Други олимпийци има ли?
ослепях от много думи, оглушах от тъмнина
Аватар
nox
And all that jazz

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Ariel » 18 Фев 2009, 19:59

И аз минавам на втори кръг по Философия и АЕ, но доколкото разбрах олимпиадите трябва да се проведат до ,а не на 7 Март
Аватар
Ariel
В началото бе словото

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Олимпиади