За или против декриминализацията на марихуаната?

Модератор: Lord

За или против декриминализацията на марихуаната

ЗА
67
47%
ПРОТИВ
77
53%

Общо гласове : 144

Re: За или против декриминализацията на марихуаната?

Мнениеот dismisstorka » 09 Май 2013, 13:55

Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот ники » 09 Май 2013, 14:05

Марихуаната може да се използва за медицински цели, а индустриалният коноп е добра алтернатива за земеделие в Източните Родопи например," обясни Сандов

Малко се е изхвърлил господинът :lol:
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 09 Май 2013, 14:08

От коментарите под статията:

Синко, едно птиченце ми каза, че пушиш трева.
Мамо, ти сигурно си на нещо по-силно щом птичките ти говорят.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот elleM » 10 Май 2013, 10:22

За декриминализацията на марихуаната!
Аватар
elleM
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Туида » 10 Сеп 2013, 23:50

За марихуаната!

Не ползвам, усещала съм я само по пътищата, разминавайки се с някой, който пуши в колата си и винаги ми олеква на белите дробове.

Между другото, скункса като пръсне с жлезите си, има подобна миризма, но е задушаваща, а марихуаната е освобождаваща.
Туида
В началото бе словото

Мнениеот Туида » 10 Сеп 2013, 23:52

ники написа:
Марихуаната може да се използва за медицински цели, а индустриалният коноп е добра алтернатива за земеделие в Източните Родопи например," обясни Сандов

Малко се е изхвърлил господинът :lol:

Изобщо не се е изхвърлил човека, напротив, вярно е!
Туида
В началото бе словото

Мнениеот ники » 11 Сеп 2013, 20:14

Да, индустриален коноп в Източните Родопи ;) Може и макови полета в Северна България, мани тая рапица.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Kristo » 11 Сеп 2013, 20:32

А Розовата долина може да е плантация за кока, а в Химическия факултет да готвят метамфетамини...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 12 Сеп 2013, 17:25

Туида написа:За марихуаната!

Не ползвам, усещала съм я само по пътищата, разминавайки се с някой, който пуши в колата си и винаги ми олеква на белите дробове.

Между другото, скункса като пръсне с жлезите си, има подобна миризма, но е задушаваща, а марихуаната е освобождаваща.

Наистина? :shock: На мен ми смърди на канализация, да се изразя по-меко.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот Scarface » 25 Окт 2013, 09:15

Против. И изобщо не разбирам доводите от сорта на "Еми, то тя се използва и с медицински цели", честно.
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 28 Окт 2013, 10:36

Бая иронично е,че алкохолът се разпространява свободно за сметка на райграса,при положение че първото е по-смъртоносно и по-пристрастяващо.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот WeeDichou » 12 Ное 2013, 09:37

Scarface написа:Против. И изобщо не разбирам доводите от сорта на "Еми, то тя се използва и с медицински цели", честно.

Тъпи доводи са, факт.
Дори да беше най-отровното нещо на света, НЕ Е ТВОЯ РАБОТА дали, кога и по колко си взимам от него. :rr:
...както не е ничия работа да ти брои чашките вечер, пържолите на обяд и с представител на какъв пол си лягаш.
:JC_spliff:
Аватар
WeeDichou
4:20

Благодарил (а): 14 пъти.

Мнениеот Kristo » 13 Ное 2013, 18:41

Съгласен съм с горното, но искам да добавя едно уточнение:

Можеш да ползваш/взимаш квото ти душа иска. Обществения интерес е да не вредиш на другите, правейки това. Т.е. да не налиташ на бой, да не правиш престъпления или ако имаш деца, да харчиш парите първо за тях, после за твойте нужди. Ако нямаш такива проблеми с обществото, тогава свободата на ползване е 100%. Но все пак човек трябва да се съобрази.

Друг въпрос е, че пафкайки трева едва ли вредиш на хората чак толкова колкото ако всеки ден се наливаш с алкохоли. И тук имам предвид хората "около теб", а не некви случайни лелки по спирките. Макар че що да не... хммм
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот WeeDichou » 14 Ное 2013, 16:50

1) "Общественият интерес" е фикция, с която държавата/бюрократите/мнозинството оправдават разни действия, с които нарушават индивидуалните свободи.
2) "налитането на бой" и останалите соу колд drug related crimes са си извън закона така и иначе. Нека делим хората на "налитащи на бой" и "неналитащи на бой", независимо дали са друсали/друсащо или не. Има перфектно трезви люде, които налитат на бой... аргументът е невалиден
3) Идеята in general е, че дори да съм единствения човек на планетата, който е ОК с нещо, което правя със собственото си тяло (без да нарушавам свободата на околните да правят същото) - никой няма право да ми ограничава свободата да го правя. По моите виждания е неморално, сорка.

Етатистите и социалистите мислят инак, но си представете ако максимизираме техните разбирания за света какво ни чака - полиция, която следи колко пържоли ядеш, холестеролен данък, криминализация на чийзкейка и т.н.
:JC_spliff:
Аватар
WeeDichou
4:20

Благодарил (а): 14 пъти.

Мнениеот Kristo » 14 Ное 2013, 18:03

WeeDichou написа:1) "Общественият интерес" е фикция, с която държавата/бюрократите/мнозинството оправдават разни действия, с които нарушават индивидуалните свободи.
2) "налитането на бой" и останалите соу колд drug related crimes са си извън закона така и иначе. Нека делим хората на "налитащи на бой" и "неналитащи на бой", независимо дали са друсали/друсащо или не. Има перфектно трезви люде, които налитат на бой... аргументът е невалиден
3) Идеята in general е, че дори да съм единствения човек на планетата, който е ОК с нещо, което правя със собственото си тяло (без да нарушавам свободата на околните да правят същото) - никой няма право да ми ограничава свободата да го правя. По моите виждания е неморално, сорка.

1/ Така работи обществото по принцип - всички членове се съгласяват всеки да си намали индивидуалните свободи в полза на общото благо. За различните общества има различни критерии за членство. Например в някои държави можеш да убиеш изневерила половинка до 3 дни от научаването, т.е. не си се отказал от правото на мъст за изневяра в полза на обществото. В България нямаш тази свобода. Ако човек не е съгласен с нормите на дадено общество - може или да ги обори, или да го напусне или да ги нарушава колкото си иска, но с 1 на ум, че ще го накажат.

2/ Причините за агресия могат да са десетки. Ако даден индивид не става агресивен по вина на причината Х, то тогава тя не е опасна за него и той може да си я ползва/влиза в нея/преживява колкото иска. Тази причина може да е обида, алкохол, наркотици, изневяра като от горния пример и т.н. Ако дадена причина не е опасна и това важи не само за конкретни индивиди, а за цялото общество, тогава тя е безвредна и следва да се разреши. Например не съм чул за агресия в следствие на ядене на пуканки. Ерго - не е забранено да ядеш пуканки. Тук медиците могат да се заемат да кажат кои субстанции как влият на хората.

Мисълта ми е, че не бива да създаваме нови и нови причини за насилие, при положение, че и сегашните са си доста. Ако марихуаната не вреди по този начин на обществото, няма причина да я забраняваме. Това ми е простата логика - ако нещо не вреди на другите, значи трябва да е позволено.

3/ Личната свобода е хубаво нещо, но както се изразих някакси по-нагоре - тя не трябва да е за сметка на обществото като цяло. Човек има право да прави със себе си, каквото поиска - факт. Мисълта ми е как това му право влияе на останалите. Ще го обясня с футболен пример. Лична свобода е да риташ топката само с петичка. Но ако си във футболен отбор това може да вреди на целия колектив. Може да изглежда яко, може да е приятно за окото и да стане модерно. Но в крайна сметка отборът ще изрита този играч защото им пречи. Т.е. целите на тима стоят над желанието на въпросния играч. Същото важи за всеки член на обществото - всеки си има стил на живот, воля, желания, вкусове, права, свободи... но всичко е ограничено до общото благо, което в либералните държави е минималните общи идеи на всички (например марихуаната и проституцията са легални в Холандия), а в консервативните - максимално затруднено ползването на тези лични права (например саудитските жени нямат право да карат коли и да говорят с мъже извън семейството си).

При всичко това казано, аз лично не мога да се сетя за ситуация в която пушенето на трева да вреди на някого, вкл. на ползващия. Тук предполагам противниците на легализацията могат да излязат и да кажат техните доводи. Аз нямам мои. Нека се ръководят от принципа не "какво вреди на пушещия", а "какво вреди на хората около него". Мога да направя паралел с алкохолизма - когато си пиеш е яко, но когато под въздействието на алкохола правиш неморални неща, тогава проблемът не е само за личния черен дроб, а за околните в частност и за обществото като цяло.

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

ПредишнаСледваща

Назад към България