Варварският обичай тричане на куче

Модератор: Lord

Акт на варварство ли е тричането на кучета?

Да, това наистина е варварско и не трябва да се допуска
12
48%
Не е съвсем редно, но какво пък толкова
5
20%
Нищо нередно не намирам в тричането на кучета
8
32%

Общо гласове : 25

Re: Варварският обичай тричане на куче

Мнениеот Mushmul » 07 Апр 2012, 16:22

fak написа: такова нещо като 'бързо и безболезнено колене' няма.

Напротив. Животното въобще не се мъчи. На някои дори директно им теглят куршума в главата. То нищо не разбира. Не изпитва страх, не изпитва болка, нито стрес, не се гърчи в агония. А и най-малко има някакъв смисъл - ти ще се нахраниш. А какъв е смисълът в тая гавра с кучетата? Некви селяни да се хилят и да се наливат с ракия докато животното изживява най-големия ужас в живота си.
fak написа:Оправдано ли е по тая логика да си отглеждам специално куче, за да го изям в последствие..

Ми да, ако го отглеждаш, за да си го изпапкаш и винаги си с нагласата, че това не е домашен любимец, а вечеря. Не става въпрос за това дали е куче или не. И теле да размятаха и давеха, мнението ми пак би било същото.
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот fak » 07 Апр 2012, 16:54

тричане на пилета
тричане на прасе
тричане на теле
тричане на овца

ше пусна на варварите от тва село процедурно предложение след акта на въртене на кучетата, да ги колят и да провеждат успоредно фестивал на Виетнамците в България, че да оползотворят месото :(

иначе.. препоръчвам на хората, които искат да останат със заблуждението, че коленето е безболезнено, да НЕ кликат на линковете с тричането по-горе.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Mushmul » 07 Апр 2012, 18:39

Изгледах само пилетата и прасето. И двете ги убиха за секунди. Никой не се гаври с тях.
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот alter ego » 09 Апр 2012, 08:36

Тричайте ги, ..... им... :twisted:
Почвам да си мисля за метъл фестивал - нещо като дет или траш с тричане.... Ще е доста тематично и яко! :scratch:
И всеки, който си мисли, че отношението към песовете трябва да е също както към хората, не е зле да бъде леко изтричан... :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот blz » 20 Апр 2012, 22:14

alter ego написа:Кристо ми даде идея - ще заведа племенника на едно тричане и съм абсолютно сигрен, че ще се накефи на макс. Просто още е достатъчно малък, радва се на новото и не е облъчен с простотиите на "Криворазбраната цивилизация"...

Пази Боже да съм още в България когато племенника ти гради капитализма.
The true balance sheet of US Investment banks:
There are two sides of the balance sheet: the left side and the right side.
On the left side, there is nothing right.
And on the right side, there is nothing left.
Аватар
blz
homo economicus

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Kristo » 20 Апр 2012, 22:43

В наше село има пословица - "Който ходи да тричи, да не барне момичи"... то е източно село и затова е така меко...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот رویا‎ » 26 Апр 2012, 01:10

Българите са много интересни. Всъщност може би и други народи са така, но като българка имам най-големи впечатления от нас самите... Една голяма част от българите се прехласват и дивят на древните традиции на японци, китайци, индийци, италианци и какви ли не други народи. Лошо няма да се интересуваш от други народи. Обаче когато дойде ред да се спрат и да се вгледат в собствената си култура започват да говорят колко сме назадничави, диви, анти-хуманни и анти-природни, как сме били живели още в 19в. или някой друг отминал вече век, колко ни е лош манталитета и всякакви други зле звучащи определения. Казвам "зле звучащи" защото за мен те нямат никаква стойност. Традициите, във всяко едно отношение, на всеки един народ се градят в продължение на векове и хилядолетия, от момента на неговото образуване до настоящия момент и след него. Те се развиват според нуждите и начина на живот на хората. Ако има нещо, което съществува и с времето отмре то става по естествен път, а не с помощта на закони, медийна пропаганда и пищящи чужденци (голяма заслуга за врявата около тричането имат разни чужденци, които пишеха из интернет мнения какви варварски обичаи имаме и понеже българите в мнозинството си са комплексари на национално ниво се впрегнаха много жестоко). Ще дам за пример декрета на Папата от 17в. за премахване на обичая курбан сред католиците в Чипровци. Еми - очевидно не е пожънал успех. Така че при положение, че "варварските" ни обичаи съществуват, значи народът ни изпитва нужда да ги практикува и те по никакъв начин не пречат на живота на хората, които ги практикуват, а напротив. И кучета си тричим, и курбани си правим. Както се вижда и преди векове е имало хора дето са ни се чудили на обичаите и са се опитвали да се борят с тях и да налагат насилствено собствените си виждания. Със сигурност е имало и българи, които не са харесвали същността си и са вървели по гайдата на "европейците". Но българите са си българи - имаме си собствен манталитет, собствени традиции. И понеже нашата същност се е формирала хилядолетия наред, както споменах вече, не смятам че е редно да се срамуваме и да се борим със себе си. Време е българите да разберат, че да си българин не е нещо лошо и че няма нужда да гоним разни необясними идеали под формата на непрестанно повтаряни лозунги.
Аватар
رویا‎
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот Kristo » 27 Апр 2012, 02:16

По твоята логика, скоро време взимането на наркотици, проституцията и подкупите ще станат част от българските традиции, с които да се гордеем. Тези неща сега ги има в обществото, назадничави са, но болшинството българи си ги харесват и няма закон, който да ги спре. И също така колкото и някои хора да твърдят, че тези неща не са "европейски", ние си ги правим и не ни дреме, защото това ни е в природата и ни кефи.

Бих казал и друго - всеки човек избира дали да живее като човек или като животно. Когато цял народ избере второто е проблем, а не lifestyle избор...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот رویا‎ » 27 Апр 2012, 17:13

Тричането не вреди на никой, както казах, за това е оцеляло дълго време. Наркотиците, които не може да бъдат определени като традиция, нямат подобни шансове, тъй като те вредят и обществото доброволно се стреми към тяхното отхвърляне.
Аватар
رویا‎
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 28 Апр 2012, 12:54

Не съм чул някой наркодилър да се оплаква, че бизнесът му го прави нещастен или беден или се чувства зле постоянно. Каква по-голяма вреда имат наркотиците от тричането на куче? В първия случаи дилърите печелят, а зависимите се гърчат. Във втория хората се кефят, кучетата страдат. Къде е тука разликата?

Да не говорим, че българите дотолкова са привикнали на наркотици и проституция, че чак са ни традициии вече. Да, някой ще каже, че не го кефят, ама и мен не ме кефи тричането и кво от тва? Като ще сме нецивилизовани, да сме нецивилизовани докрай, а не само за определени неща...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот menina.do.mar » 28 Апр 2012, 13:14

Kristo написа:Не съм чул някой наркодилър да се оплаква, че бизнесът му го прави нещастен или беден или се чувства зле постоянно.
Само че аз съм чувала за дилърчета с отрязани ушички, пръстчета и други частички...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Kristo » 28 Апр 2012, 13:31

menina.do.mar написа:
Kristo написа:Не съм чул някой наркодилър да се оплаква, че бизнесът му го прави нещастен или беден или се чувства зле постоянно.
Само че аз съм чувала за дилърчета с отрязани ушички, пръстчета и други частички...

Ти май не си от бандата на Джаро, а? :lol:

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот رویا‎ » 28 Апр 2012, 19:22

Kristo написа: Каква по-голяма вреда имат наркотиците от тричането на куче?

:shock: :lol: Трябва ли да продължавам спора?
Аватар
رویا‎
В началото бе словото

Мнениеот fak » 28 Апр 2012, 19:46

Не, ти си новичко тука и не знаеш, че с тоя Христо не се спори.. загуба на време е. Игнорираш го и си свиркаш
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Kristo » 28 Апр 2012, 19:54

Така си е. Трудно се спори с човек, който е прав...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

ПредишнаСледваща

Назад към България