Еднополовите бракове

Модератор: Lord

Re: Еднополовите бракове

Мнениеот Faith_no_more » 29 Апр 2013, 08:49

Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот Kristo » 29 Апр 2013, 17:05

Имаше едно от "Западното крило", което не може да не намери място и тук:

President Bartlet: Good. I like your show. I like how you call homosexuality an abomination.
Dr. Jenna Jacobs: I don’t say homosexuality is an abomination, Mr. President. The Bible does.
President Bartlet: Yes, it does. Leviticus.
Dr. Jenna Jacobs: 18:22.
President Bartlet: Chapter and verse. I wanted to ask you a couple of questions while I had you here. I’m interested in selling my youngest daughter into slavery as sanctioned in Exodus 21:7. She’s a Georgetown sophomore, speaks fluent Italian, always cleared the table when it was her turn. What would a good price for her be?

While thinking about that, can I ask another? My Chief of Staff Leo McGarry insists on working on the Sabbath. Exodus 35:2 clearly says he should be put to death. Am I morally obligated to kill him myself, or is it okay to call the police?

Here’s one that’s really important ’cause we’ve got a lot of sports fans in this town: Touching the skin of a dead pig makes one unclean. Leviticus 11:7. If they promise to wear gloves, can the Washington Redskins still play football? Can Notre Dame? Can West Point?

Does the whole town really have to be together to stone my brother John for planting different crops side by side?

Can I burn my mother in a small family gathering for wearing garments made from two different threads?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Bagatur » 29 Апр 2013, 21:32

Горното словоблудство не може да е аргумент, защото разчита изцяло на хорското незнание по отношение на християнството. Който действително иска да знае за какво иде реч в Левит и Изход и защо то не е меродавно днес, да види тук и по-точно частта от разговора на Св. Константин-Кирил Философ с хазарите:
http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=415& ... 55&Level=1

Никой не може да твърди подобни безумия, за да осмива християнската позиция по въпроса за гей браковете, освен ако не иска невежеството да е на собствената му съвест.
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот Kristo » 29 Апр 2013, 21:48

Ако това, че Левит и Изход не важат в наши дни, значи ли че 18:22 също отпада и Библията няма против сношенията мъж с мъж?

Важно е да се отбележи, че в САЩ няма как да са изучавали нещо свързано с ККФ и хазарите и изобщо източното православие.

Позицията за гей-браковете я има в Библията, която е обща за всички християни, но също има и продажбата в робство, третирането на жените като втора ръка същества/собственост, забраната да се яде свинско... все неща, които са отпаднали в нашето си българско общество и нашата култура. Значи логично е и забраната за гей-отношения да отпадне и тя...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот MidwinterSun » 29 Апр 2013, 21:49

Всъщност, въпросните безумия се твърдят не за да осмиват християнската позиция, а за да осмеят хора, които обосновават аргументите си голословно върху Библията, без да подлагат на критика написаното вътре.
Мисля, че се подразбира от видеоклипа.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Kristo » 29 Апр 2013, 22:01

Ти да видиш, аз се вкарах в грях:

Левит, глава 11

3. яжте всеки добитък, който има раздвоени копита и на копитата - дълбок разрез, и който преживя.
...
6. заека, защото преживя, но копитата му не са раздвоени; той е нечист за вас;
...
32. И всичко, връх каквото падне някое мъртво от тях, всеки дървен съд, или дреха, или кожа, или чувал, и всяка вещ, която се употребява в работа, да бъдат нечисти: те трябва да се турят във вода, и ще бъдат нечисти до вечерта, след това ще бъдат чисти

Т.е. всеки ден трябва да пера килима, защото заекът ми е стъпвал върху него и той е нечист и аз трябва да ЛЕВИТирам из стаята...

Или щом сега е паднал мрак, килима си е пак чист докато заекът не излезе навънка утре?

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Надежден Случай » 29 Апр 2013, 23:22

Добре,де,Библията само сношенията мъж - мъж ли забранява? Лесбийките с предимство ли са? :lol:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Kristo » 30 Апр 2013, 01:41

http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/lev.htm#18
Левит 18:22
22. Не лягай с мъж като с жена: това е мръсотия.

Забавен факт е, че тия заповеди са насочени към вярващите с идеята, че те са само мъже. Или поне повечето. Все пак посланието е до "синовете". Няма женския еквивалент "не лягай с жена, като с мъж". Значи Библията е ок с лесбийството.

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Bagatur » 30 Апр 2013, 09:54

Надежден Случай написа:Добре,де,Библията само сношенията мъж - мъж ли забранява? Лесбийките с предимство ли са? :lol:

Не, не са.

Послание на Св. Апостол Павел до римляните:
Глава 1
26. Затова Бог ги предаде на срамотни страсти: жените им замениха естественото употребление с противоестествено;
27. също и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разпалиха се с похоти един към други, и вършеха срамотии мъже на мъже, та получаваха в себе си отплата, каквато подобаваше на тяхната заблуда.
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Мнениеот Boleyn » 30 Апр 2013, 10:11

Изображение
Изображение
I'd spend
9 lives with you
Аватар
Boleyn
Beauvoir

Благодарил (а): 968 пъти.

Мнениеот alter ego » 06 Май 2013, 22:13

assault написа:Против, разбира се. Това е против природата.

Мнението е променено от модератор, защото нарушава добрия тон на дискусията и правилата на форума. М.

+1 :geek:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Ер Малка » 06 Май 2013, 23:22

Прочетох около три поста от цялата тема, а и си обещах да не се включвам повече, нооооооооооо.
По вашата логика хетеросексуалните хора, които не могат да имат деца, против природата ли са? И какво изобщо значи "против природата"? Автомобилите? Мобилните телефони? Лекарствата? Те не са ли неестествени? И като ще се позовавате на Библията, като едни добри, съвестни християни, кажете ми, колко от вас не си позволяват да носят дрехи от смесени тъкани? Колко от мъжките тук не си бръснат брадите, защото си спинкат с Библията под възглавницата? И защо изобщо си мислите, че вашите религиозни убеждения са работа на другите?
Въпросите ми са реторични и всъщност евентуалните ви отговори въобще не ме интересуват, просто имам чувството, че някои хора си говорят (пишат) ей така, наизуст, и реших, че и аз трябва да кажа нещо. ^^ Пък и лицемерната набожност ми е много неприятна като цяло, ама какво пък, хората обичат избирателно да чуват и виждат неща, които им изнасят и харесват. Както и да е, щом някой опре до това да се аргументира с религиозни текстове, това би трябвало да означава нещо...
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Мнениеот Bagatur » 07 Май 2013, 08:22

Ер Малка написа:Прочетох около три поста от цялата тема, а и си обещах да не се включвам повече, нооооооооооо.

Но все пак реши да го направиш, така че всичко преди "но"-то изгуби смисъл.
Въпросите ми са реторични и всъщност евентуалните ви отговори въобще не ме интересуват

Ми добре. Тогава и ние няма да ти отговорим по същество на въпросите.
, просто имам чувството, че някои хора си говорят (пишат) ей така, наизуст,

Странно как квалифицираш де що има противоречащо ти мнение като говорене "наизуст", както и всяка набожност задължително като "лицемерна". Лепваш определения, без да знаеш нищо конкретно за хората, но иначе си много против говоренето наизуст. На мен лицемерната набожност също не ми е приятна и тук не си сама, напълно те подкрепям.
, ама какво пък, хората обичат избирателно да чуват и виждат неща, които им изнасят и харесват.

За което можем съвсем спокойно да упрекнем и тебе самата, и всички, които защитават еднополовите така наречени "бракове". Видиш ли, всичко е индоктринация, въпросът е човек да приеме правилната такава! :geek:
Както и да е, щом някой опре до това да се аргументира с религиозни текстове, това би трябвало да означава нещо...

Да де, погледни горе.

Сега вероятно си мислиш, че съм те взел на подбив. Хайде, със здраве и дерзай :salute:
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Мнениеот Търговецът на кристал » 09 Май 2013, 00:03

Добре де, Боби, ако не на Ерката, отговори ми на мене, че наистина ми е любопитно: "По вашата логика хетеросексуалните хора, които не могат да имат деца, против природата ли са? И какво изобщо значи "против природата"?"
И още нещо, което съм питала и по-рано - всеки път, когато правите секс, го правите с идеята да създадете дете ли? Щото ако не е така, тогава цялата тая теория за природата ви издиша значително.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот ники » 09 Май 2013, 06:58

Това не е ли обсъждано вече 1000 пъти... Като стане дума за деца и веднага почват въпросите, дали се прави секс само за деца и дали двойките, които не могат да има деца, също са като гейовете. Всеки път! А нещата просто не са така.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към България