Ново правителство / 42ро оНС

Модератор: Lord

Какво ще стане след тия избори?

Нова политическа криза (ерго нови избори)
11
48%
ГЕРБ + Атака ще са на власт
3
13%
БСП + ДПС ще са на власт
3
13%
Някаква нова тройна коалиция
1
4%
Широка коалиция между 4те партии (вж. Швейцария)
0
Няма гласували
Правителство на малцинството (ГЕРБ? или БСП?)
0
Няма гласували
Гражданска война, военно положение, мандат на ООН за страната?
0
Няма гласували
Извънземни кацат и ни поробват, така решават кризата
5
22%
Друго, роден от мен сценарий!
0
Няма гласували

Общо гласове : 23

Re: Ново правителство / 42ро оНС

Мнениеот ники » 18 Юни 2013, 15:52

Плазмодий написа:И сега болшинството недоволни от управлението се чувстват мразещи, озлобени онеправдани, протестите не предизвикват, а разтоварват и канализират това напрежение. Мини за един час през протеста, постой, виж как се държат и изглеждат хората и после пак разсъждавай с хладна преценка :salute:

Нямам нищо против хората на протеста. Вчера дори минах, макар и да не съм се застоявал. И днес вероятно ще се разходя, и без друго имам път. Оставам с много добро впечатление за хората и за културния начин, по който се провежда всичко. Просто за мен това не е способът. Не се опитвам да го натрапвам на никого, не го и изтъквам непрекъснато. Споменавам го от дъжд на вятър в теми като тази :)

slighter написа:Ако нямаше протести сега щяхме да сме по-зле и от ония с 50-те трилиона зимбабвийски долара...
Ники написа:Единствено изразяването на недоволство не носи нищо

Е как нищо... свалят се правителства, отменят се назначения, отпускат се субсидии, променят се цени, закони, разпоредби и прочее и прочее...
Дори и нищо да не постигне един протест, пак се чува гласът на хората (дори и от 100 души да е протест, тяхното мнение пак има значение и трябва да се чуе). Това си е съвсем нормална практика във всички демократични държави.
Хората не ги кефеше предишното правитество, затова протестираха и правитеството подаде оставка, сега и това правителство не ги кефи, затова пак протестират... ако свалят това правителство много е вероятно и следващото правителство да не ги кефи и пак да има протести, ама предпочитам тоя сценарии да се повтаря 1 милион пъти отколкото да ги оставим ония мафиоти на спокойствие да си въртят задкулисните сделки...

Да бе, така е, факт. Думите ми са извадени от контекста. Там е работата, че наистина гледаме, кое ни кефи. От друга страна има и решения, които според мен не могат да се взимат под натиск от протести или от референдуми - например добива на шистов газ или АЕЦ Белене. И тук проблемът е, когато 100, 1000 или 10 000 души наложат своето мнение. Но това наистина е нещо съвсем друго и различно спрямо настоящите протести.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 21 Юни 2013, 13:09

Ще ме прощавате, амаааааа тези простести приличат на събиране на хипарите. Не ме разбирайте погрешно, изключително уважавам и подкрепям този вид бунт, в никакъв случай не твърдя, че следва да се стига до крайности, но... съдя по хората около себе си и по това, което виждам.

Цяла седмица се прибирам пеша оттук и оттам, всички насядали говорят си, ПИЯТ, пушат, забавляват се. Седянка на шосето. Няма лошо, ама.. ето и днес за ПОРЕДЕН път чувам приказки от типа:
- Арееее на протест, много е яко!

Ама чакайте малко! Ние да протестираме ли сме се събрали или на лафче с приятели, белкем засечем някой и друг познат, та да разширим кръга.. На седянка след работа на по сладка приказка и оригинални плакати..

Ми.. не ме лови тая идея. После.. защо не им дреме на онея "горе", че протестираме.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот slighter » 21 Юни 2013, 14:37

:lol: :lol:
е то action-a е пред партийните централи, на Орлов мост хората си почиват да съберат сили :P
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 21 Юни 2013, 14:46

FloWersOfEviL написа:Ще ме прощавате, амаааааа тези простести приличат на събиране на хипарите. Не ме разбирайте погрешно, изключително уважавам и подкрепям този вид бунт, в никакъв случай не твърдя, че следва да се стига до крайности, но... съдя по хората около себе си и по това, което виждам.

Цяла седмица се прибирам пеша оттук и оттам, всички насядали говорят си, ПИЯТ, пушат, забавляват се. Седянка на шосето. Няма лошо, ама.. ето и днес за ПОРЕДЕН път чувам приказки от типа:
- Арееее на протест, много е яко!

Ама чакайте малко! Ние да протестираме ли сме се събрали или на лафче с приятели, белкем засечем някой и друг познат, та да разширим кръга.. На седянка след работа на по сладка приказка и оригинални плакати..

Ми.. не ме лови тая идея. После.. защо не им дреме на онея "горе", че протестираме.

Да, Дид, ти минаваш през Орлов мост, а там е съсредоточена хипарската част, която има идеалистично-нереалистични представи за света(извинявам се, бе).

Аз се вливам около седем часа в потока пред Ларгото и вървя с шествието до Орлов. После се прибирам. Повярвай ми, не виждам хората около мен да пият, пушат и да си приказват. ТЕ ПРОТЕСТИРАТ. Това, че го правят без ексцесии, трябва ли да значи, че не е на сериозно?
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 21 Юни 2013, 14:51

Факт. ^^

С единствената разлика, че аз обикновено оставам до края.
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 21 Юни 2013, 14:56

Първо, не съм казала откъде точно минавам..
Второ не говоря конкретно за никого от вас, а за общите настроения.
Трето:
dismisstorka написа:Това, че го правят без ексцесии, трябва ли да значи, че не е на сериозно?

Разбира се, че не. Опитах се да предотвратя подобен извод още в предишния си пост чрез:
FloWersOfEviL написа:Не ме разбирайте погрешно, изключително уважавам и подкрепям този вид бунт, в никакъв случай не твърдя, че следва да се стига до крайности

Пак казвам, не твърдя, че ВСИЧКИ са така. Но повечето..

Не го приемайте така лично : )
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот fak » 21 Юни 2013, 15:00

FloWersOfEviL написа:Първо, не съм казала откъде точно минавам..

Да разбираме, че през орлов мост не преминаваш?

:brilsmurf:

Идеалният вариант е да си прекарваш приятно, докато протестираш.
Не знам защо хората разбират протестите единствено под формата на мятане на камъни и нецензурни крясъци.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 21 Юни 2013, 15:01

Ъм, ти изброяваш двете крайности, за мен не е нито едното, нито другото : )
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот fak » 21 Юни 2013, 15:09

би ли споделила каква ти е представата за протести, разбира се ако не е твърде интимно твоето гледище.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот FloWersOfEviL » 21 Юни 2013, 15:12

Това, което Дис е описала саундс грейт.

Ама да обикаляш насядалите групички по шосето с бира в ръка и цигара фостата.. ми несериозно е.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Мнениеот Kristo » 21 Юни 2013, 15:14

Ако това ти се струва тъпо, почакай да въведат флаш моба като форма на протест. Тогава ще се изприщиш.
А за "стоящия човек" не ми се мисли направо...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 21 Юни 2013, 17:23

Не виждам как преценяваш каквото и да било при положение, че веднъж не си минала с шествието? И защо да не се пуши и да се почива и да се разговаря с приятели и познати?! Това е средство за консолидиране на тълпата, както и общите скандирания, маршрут и настроения.
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 21 Юни 2013, 18:48

Протестирам срещу удоволствието по време на протести! Какви са тия,бе? Ще ми се смеят,бира ще пият,мирни протести,ала-бала. Лигави работи! Всички трябва да са намръщени,да не превиват крак по цял ден,да си носят наръчник по шопски псувни под ръка и да чупят ПОНЕ едно стъкло на ден!
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот fak » 26 Юни 2013, 11:19

извеждат ги от парламента с кордони
:mrgreen:

атака се опитва да лавира, ама няма да му се получи на волен..
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Kristo » 26 Юни 2013, 14:09

Атака е една от малкото партии в света, която е против малцинствата, така и против мнозинството. Еднакво мрази всички, еднакво мразена от всички. Така ли поддържате наследството на Хитлер, бе мошеници?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към България