Развръзката с Македония

Модератор: Lord

Развръзката с Македония

Мнениеот IvanDonev » 18 Фев 2014, 11:49

Понеже винаги ми е била интересна тази тема за Македония, все си мисля какви са възможните варианти за бъдещето на тази държава.Сигурен съм, че тук има хора, които имат далеч по-далновиден поглед върху темата, но все пак като абсолютен любител ще си позволя да посоча няколко варианта, които според мен са възможни, а след това ще се радвам да се включите и вие и с вашите варианти и да обсъдим кой вариант до колко е възможен да се случи.

1.Македония е разделена между Албания и Сърбия

Албанското малцинство, вече не е малцинство и Албания отцепва западната част на Македония, про-сръбската управляваща власт моли Сърбия за помощ, която се отзовава като спасител, но и в същото време присъединява Източна Македония.

2.Македония е разделена между Албания и България

Това може да се случи само ако про-сръбската партия ВМРО-ДПМНЕ падне от власт и на нейно място да дойде някоя нормална партия, която да постигне разбирателство с България относно историята, да се променят учебниците, цялото население да осъзнае българския си произход.Албания и България разделят Македония.

3.Македония съществува като държава и влиза в ЕС и НАТО

Македония нарочно изчаква Сърбия да влезе преди нея в ЕС.След това влиза и самата Македония, като Сърбия запазва влиянието си и бизнеса на Македония.България е изправена пред сериозен проблем, защото сее Македония и Сърбия изливат порции антибългаризъм, имат претенции към македонско малцинство в Пирин.
With friends like these... who needs enemies?
IvanDonev
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Назад към България