Любими места за отдих около София

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Любими места за отдих около София

Мнениеот camel » 16 Юли 2013, 17:18

Би било чудесно да споделим опит относно любимите места, където обичаме да отмаряме в и около София, понеже на мен напоследък ме е ударило да търся тихи и спокойни кътчета около големия град, където да прекарам няколко часа на спокойствие.

Определено на първо място при мен се нарежда Боянския водопад (горният ръб), но посетен през делничен ден, когато напълно необезпокояван прочетох последната книга на Сафон. Бих казал - идеално място за релакс. :D

И понеже съм го ударил на водопади напоследък - водопад Бовска скакля (на 1 час с влак и още 2 часа пеша отново през делничен ден). Това е било и любимото място за отдих на Иван Вазов. :D

Да добавя и каменните маси около "Камбаните", но там напоследък е пренаселено през уикенда и даже ми става леко неприятно.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Re: Любими места за отдих около София

Мнениеот amd » 16 Юли 2013, 20:08

Около София се разхождам само на Витоша....Мразя хората и всяка среща с човекоподобно в планината продължила повече от 10 секунди ми е неприятна (дори и да не ги виждам, а само да ги чувам се изнервям). Ходя само в делнични дни и доста често изчаквам залеза и светването на София в планината и тогава се прибирам.

Любимите ми места са малко по-високо...и не са толкова популярни (имайки и предвид, че най-близкото шосе е на час-два път пеша, което обикновено е достатъчно, за да откаже повечето чехладжии).

Комините са едни отвесни скали, от които има доста добра гледка във всички посоки...Доста често има катерачи, но те са свестни и възпитани типове - няма да седнат да ядат домати и да крещят като онождащи се камили.../както и да е.../. Та...местенцето е приятно и много рядко има хора. Въпреки, че "лицето" му е 20-30 метров отвес, от задната страна има съвсем лека пътечка, която извежда на удобни за сядане и почивка камъни с изглед към София. Следват няколко снимки от въпросното място:
Скалите горе в ляво...от там е гледката :D
Изображение
Поглед от Комина към планината
Изображение
А тази е Комина към София (нещо не намирам читава дневна панорама от там, но...вижда се голяма част от София).
Изображение
Аватар
amd
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот amd » 16 Юли 2013, 20:12

/не ми даде да си изпратя цялото мнение...та го разделих на 2 части/

Другото ми любимо място е 2ката върхове Камен дел и Ушите...Сравнително ниски върхове, близки един до друг (на около 20 минути) и с много хубава панорама. Като ходя се качвам и на 2та...има перфектни камъни за лежане и на 2та :bounce: . Връх Камен дел е върхът видим от всяка част на София - съответно отгоре се вижда цяла София. Снимки имам много, но не ми се ще да напълвам темата с тях, затова само няколко:
Гледка от вр. Ушите към вр. Камен дел и София под него (повечето хора отиват при кола с името на върха, който е в дясно на снимката...аз препоръчвам да минете на лявата част на върха- има по-удобни места за седене)...Отклонението за върха е при кол 122 :wink: ....не газете през тревата, че смущавате змийчетата, които си почиват отдолу :lol:
Изображение
Вече на вр. Камен дел... така мога да си стоя с часове.
Изображение
Панорама от вр. Камен дел - голям кеф...любимото място :D (ако ходите нощно време задължително дълъг панталон, яке и шапка покриваща ушите - голям ветрилник е обикновено, а температурата пада и до към 10 градуса лятото...)
Изображение

Тези 2 места се на около час-час и половина от читав автомобилен път...2-3 литра бензин за 1 ден в планината- но го предпочитам пред дупките в студентски град. С градски транспорт е доста спорна работата и не мога да дам акъл...пътя до Комините е минимум 3 часа от Драгалевци, а до Камен дел още повече.
Аватар
amd
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот ники » 16 Юли 2013, 21:08

Един рибарник до село Герман. Направо чудесно място:

Изображение
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Mephisto » 22 Юли 2013, 09:23

Около Щъркелово гнездо
.:{~Блог~}:.
Аватар
Mephisto
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 22 Юли 2013, 09:28

Ники, влакът за Пловдив минава точно оттам, всеки път го гледам (особено, когато някой кара от ония ски или както им се вика). Изглежда яко, ама постоянно да ти минават влакове.. деа знам.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Kristo » 22 Юли 2013, 23:20

и аз съм минавал от там с влак... Струваше ми се, че снимат каскади за филм, затова зяпах... а друг път не съм виждал и реших, че вече не снимат филм... тъй де, разбрахте ме...

Инак в София приятно място за отдих е градинката пред ФЖМК, стига да не пече.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 23 Юли 2013, 21:52

Хм, не съм сигурен, че влакът минава наблизо. За водни ски абсурд, то няма една лодка там.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот FloWersOfEviL » 23 Юли 2013, 22:36

Хм, да не би да бъркам мястото.. ама много прилича..
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Kristo » 23 Юли 2013, 22:52

Има едно такова, точно на Жп Линията София-Бургас, още преди да се излезе от софийска област, в посока Карлово/Казанлък. Може би на 30-60мин от София в тази посока. Предполагам може да не е същото.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 23 Юли 2013, 22:57

В центъра на този линк се пада :lol:

https://maps.google.com/maps?q=%D0%93%D ... a&t=m&z=15
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот lunatic_moon » 25 Юли 2013, 14:57

Едно от любимите ми места е Железница, където има много приятна пътека покрай рекичка и естествени минерални изворчета, в които човек може да се поплиска в летните жеги. А ако се продължи нагоре по пътя, се стига до малко и спокойно езерце, отразяващо облаците и околните хълмчета.

Сравнително близо до София (към 70 км) е и село Банкя (до Трън) и Ябланишкото ждрело. Там леко екстремна, но изключително живопсна пътека лъкатуши между поляни, скали и около рекички, а за финал красив водопад радва задъханите от изкачването посетители. Възможно е да се тръгне от Трън през ждрелото на река Ерма и пеша да се стигне до село Банкя.

Друг любим маршрут: Княжево - Златните мостове - Кладница. От Кладница има транспорт до София.
Аватар
lunatic_moon
Вазов

Благодарил (а): 274 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 24 Май 2017, 19:31

На мен много ми харесва Драгоманското блато. Като цяло е доста красиво там и няма струпване на хора. Особено ако отидете след работния ден, както ние направихме. Единствено засякохме един татко със сина си, които май се опитваха да ловят риба. Е, хубаво е да сте се намазали срещу комари, но иначе е супер.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Хоби и Забавления