Помощ и съвети всякакви

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Помощ и съвети всякакви

Мнениеот Kristo » 22 Окт 2014, 23:17

jenesais написа:Тъй, пак съм аз :lol: Искам да си взема раница, че в последно време лаптоп + закони + други книги ми откъсват ръцете с дамската чанта и други торби. Ообаче в магазините за обикновени дамски чанти все има твърде миниатюрни ранички, макар и доста красиви. Пък типична спортна раница не ми се носи. Някакви идеи къде мога да намеря хем що-годе широчка раница (става дума за мини лаптоп, който ползвам за лекции, не за типичен), хем да е достатъчно стилна? :mrgreen:

Магазини за хардуер, компове, лаптопи. По техномаркети и технополиси май няма, доколкото си спомням. Аз имам от няколко години такава и става да я напълниш с лаптоп и некви книги, стига да не са ти твърде тежички. Магазинът се намираше някъде в една пресечка на Солунска между Витошка и Графа... Ангел Кънчев ли беше или ... абе до паркчето май...

Също така можеш просто да потърсиш в магазин за чанти. До нас има един такъв, в който има всичко от бъбречета до куфари тип "убих човека, трябва да го пренеса до наше село"...и така... Не може да няма и в твоя квартал...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 22 Окт 2014, 23:40

clinical_dead написа:Има вили за по 200-300 кинта на вечер, които ще си имат камина и дърва колкото искаш.. места около 25 ще се намерят. Сумата не е много, като я разделиш на броя хора. Търси "вили за гости" или нещо подобно.

По принцип не питам за себе си, а за една позната, която иска да прави рожден ден на подобно място. Не знам колко дълбоко е стигнала в ровенето, но предвид, че се беше спряла на някакъв вариант чак към Ихтиман, предполагам, че е търсила достатъчно сериозно. Тоя вариант обаче пропадна неочаквано и сега се търси някъде да се закачи. Пиша тук по-скоро с идеята, ако някой знае местенце, което е ползвал или за което е чувал, нещо, което не би припнало в един сърч в гугъл, да бъде тъй любезен да го сподели. В смисъл да е някакво конкретно предложение за място, а не линк към сайт с обяви.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 13 Ное 2014, 01:36

Някой...нещо, който/което да може да помогне на един клет гражданин да си намери жилище? Па и ако е проверен и надежден, цена няма да има.

ПС: Един от по-тъжните дабъл постове, които съм правил.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 13 Ное 2014, 09:11

Трябва да си малко по-конкретен. Какви са изискванията към жилището?
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 30 Ное 2014, 11:17

Имам нужда от помощ за следното: имам уред за хляб Phillips HD 9020, но кошницата за продуктите се счупи. Самата хлебопекарна си работи, трябва само да подменя кошницата. Но в България, пък и не само тук, не се продават отделно, защото не е изгодно. Някаква идея за сайт, където мога да намеря и поръчам такава кошница? И да могат да я доставят до България?
Аватар
fluffy cloud

Мнениеот FloWersOfEviL » 30 Ное 2014, 12:36

Предполагам, че си се сетила, ама.. ebay? Там продават месо от еднорог и щастлив въздух в пликче, по дяволите, все ше има каквото търсиш!
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 30 Ное 2014, 18:18

Мхм, ама не открих каквото ми трябва. За щастие брат ми се е справил със задачата, така че проблемът е решен.
Аватар
fluffy cloud

Мнениеот Judas » 15 Дек 2014, 18:19

Подочух, че може да се подаде някаква молба за дипломна работа дори да имаш успех под 5? Някой знае ли нещо по въпроса? Аз вече съм писал на когото е нужно, но като знам колко бързо отговаря...
Много се ос**х на миналата зимна сесия и ми падна успехът. Сега съм с 4.9икусур :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Scarface » 16 Дек 2014, 10:28

Моля?! За първи път чувам, че има проблем, ако ти е под 5.00 :shock:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Judas » 16 Дек 2014, 17:08

Ами няма чак такъв проблем, но трябва да се пише молба... А в тази молба трябва да има мотиви и тем подобни идиотщини, след което ЕВЕНТУАЛНО ще те одобрят. А хич не ми се учат 32 теми за държавен :lol:
Аватар
Judas

Мнениеот вечен студент » 16 Дек 2014, 20:37

Уф, бе, деца! Туй що го турихте в раздел Хоби и Забавления, а не в Административни въпроси? За да трябва след време пак някой да обяснява?

ТАКА: Всяка катедра сама решава за успеха. Някои катедри настояват за 5.00, други дават и с 4.50! Молби ВИНАГИ се подават, защото те постъпват за обсъждане на Катедрен съвет, където се определят и рецензентите. Да рецензираш дипломни работи (особено на бакалаври) е чрезвичайно досадно занимание, затова обикновенно юркат докторантите... както и да е... идеята ми беше, че молба ВИНАГИ трябва да има, но аз, поне досега, не съм присъствал на катедрен съвет, на който такава молба е била отхвърлена (а съм рецензирал около 25 работи на бакалаври и магистри). Ама, ти тия работи защо не си ги обсъждаш с научния ръководител?! То така се прави - харесваш си някого, отиваш и му казваш: "Добър ден, проф./доц/ еди-кой-си, имам такава-и-такава идея за бакалавърска/магистърска/ теза. Дали ще имате възможност да ми станете научен ръководител?" и т.н. После всички въпроси си ги обсъждаш с него. Абе, на вас защо не ви ги обясняват тези неща... Ако има нещо друго, питай!
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Judas » 17 Дек 2014, 17:43

Работата е там, че никой не ни ги обяснява...

Преди около 2 месеца ни беше изпратена анотация на общата поща, но там просто се отбеляза, че за да пишеш дипломна работа, успехът ти трябва да е над 5.00... Не се спомена, че дори с по-нисък среден успех за първите 6 семестъра (4.83 в моя случай) пак може да се подаде молба за дипломна работа.

Научих, че е възможно да подам молба за дипломна едва преди 3-4 дни, когато се събрахме с преподавателите, както е традиционно за всички завършващи. Съответно все още нямах научен ръководител и реално нямаше как да се организирам за катедрения съвет, който беше днес :mrgreen: Вече задвижих нещата, говорих с потенциален научен ръководител и се надявам, че за януарския съвет всичко ще е ОК.

Иначе потенциалната тема за дипломна работа съм си я заплюл още от първи курс :mrgreen: Остава да измъдря и проблема, върху който да се наблегне.
Аватар
Judas

Мнениеот desislava.mar » 18 Дек 2014, 18:42

Въпрос към момичетата:

Знаете ли дали в нови мол София ринг има хубави магазини за рокли. Четох, че има нови магазини открити, но не съм ходила защото ми е малко далеч. Ако наистина има по-различни магазини ще отида, но ще се радвам ако някой е ходил да сподели мнение.

Благодаря
desislava.mar
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 18 Дек 2014, 20:31

Нищо различно.няма.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 18 Дек 2014, 20:51

Трябва ми добър офталмолог, каито да има свободен час някъде до края на годината. Спешно поръчвам очила и ми трябват нови данни :D
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления