Мъже в поли или шотландския килт в днешно време

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Мъже в поли или шотландския килт в днешно време

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 19:44

Какво мислите за шотландските мъжки поли - килт ( http://scottishwebfolk.files.wordpress. ... 2/kilt.jpg )?На мен доста ми харесват.Досега не съм имал възможност да пробвам, но съм обличал японско кимоно ( http://www.immortalgeisha.com/kitsuke/m ... imono1.jpg ), което е без панталони и е като халат и определено има разлика.Мъжете , които са носили прекалено тесни дънки в продължение на цял ден най-добре ще ме разберат защо.

Макар и вразрез на общественото мнение и установените порядки панталоните анатомически са по-подходящи за жени, отколкото за мъже.Въпреки това , макар и 21 век все още в обществото има доста предубеждения.Днес се разхождах с един приятел по улиците и видяхме групика (може би чужденци) в килтове.Моя човек ги оплю доста яко, че били смешни, странни и т.н.Стигнахме до темата и за сексуалната ориентация и аз безуспешно се опитах да го убедя, че тя няма нищо общо с носенето на килт (не става дума за кросдресинг или травестити , разбира се :lol: ).

В Шотландия поличките се приемат като символ на груба мъжка сила - в стил Мел Гибсън в Смело сърце.В САЩ пък килтовете напоследък са и модерни мъжки дрехи.Особено голяма популярност добива т.н. Утиликилт ( http://hometown.aol.com/brvhearts/utilikilt.jpg ) - или модерен вариант на шотландския.Ето и едно весело филмче за него в youtube- http://www.youtube.com/watch?v=oFpzXmsP0cc .А това е и сайта на изобретателя, надяващ се скоро да извърши революция в мъжката мода.
http://www.utilikilts.com/

Та как смятате - дали е възможна такава революция, отива ли им на мъжете такова облекло (имайте предвид, че кройката се различава от женската пола заради анатомичните разлики между мъжа и жената в областта на кръста), как мислите биха реагирали българите на това и въобще изкажете си мнението. :wink:
Аз лично съм "за" , като искам да поясня за по-консервативните , че харесвам само и единствено жени :P и в моята гледна точка няма намесени други мотиви. 8)
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Благодарил (а): 3 пъти.

Re: Мъже в поли или шотландския килт в днешно време

Мнениеот Дъждът върху лицето » 03 Сеп 2008, 19:56

Хахаха, днеска и аз ги видях на Витошка... Принципно нямам нищо против, но го възприемам по-скоро като носия, за разни шотландски представления и подобни. Не вярвам, че тук мъжете ще почнат да носят полички.
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Мила » 03 Сеп 2008, 19:57

Мен пък ме кефят. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Едно време с една съученичка си говорехме, как няма да идем на WGT, щото ще се появи някой тип с пола и ще се сбием за него... не че някой щеше да ни пусне на WGT, ама лаф да става.
Стига да не е някой чичко с бирено коремче де :)
you have to keep
breaking your heart
until it opens
Аватар
Мила
Неебателна.

Благодарил (а): 823 пъти.

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 20:22

Дъждът върху лицето написа:Хахаха, днеска и аз ги видях на Витошка... Принципно нямам нищо против, но го възприемам по-скоро като носия, за разни шотландски представления и подобни. Не вярвам, че тук мъжете ще почнат да носят полички.

Е, традиционните са си носия - то е ясно. :lol: Ама тия модерните са ок за мен. :thumbright: И май си права - тук в БГ хората са прекалено консервативни за такива неща, макар, че само един мъж може да разбере напълно колко неудобни могат да бъдат панталоните.Де да знам де, ако станат известни в чужбина и тук ще има хора да копират. :lol:

Мила написа:Мен пък ме кефят. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Едно време с една съученичка си говорехме, как няма да идем на WGT, щото ще се появи някой тип с пола и ще се сбием за него... не че някой щеше да ни пусне на WGT, ама лаф да става.
Стига да не е някой чичко с бирено коремче де :)

А какво е WGT???Иначе май е вярно, че има жени дет' си падат по "килтовани"
(леле как звучи :lol: ) мъже...
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Мнениеот Мила » 03 Сеп 2008, 20:31

Wave Gotik Treffen

Ми има, ама аз си падам все по някви странни типове. Така че изобщо не съм критерий.
you have to keep
breaking your heart
until it opens
Аватар
Мила
Неебателна.

Мнениеот fan4battle » 03 Сеп 2008, 20:43

Аз викам да си модернизираме нашите носии. Потури, беневреци, пак е свободно за веене, пък и не е пола. Ама и утиликилтът е як, спор няма. Ще ни еволюират вижданията. :blackeye:
Изображение
Аватар
fan4battle
___

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 20:45

Мила написа:Wave Gotik Treffen

Ми има, ама аз си падам все по някви странни типове. Така че изобщо не съм критерий.

Хм, то май няма точни критерии като става дума за вкусове.Пък и щом "типовете" ти харесват, какво лошо има, че не са конвенционални? :wink:

Какво точно ти харесва в мъжете в килт?
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Мнениеот Мила » 03 Сеп 2008, 20:58

Не само в килт, но и тези по Wacken, WGT, които съм виждала на клипчета, с кожени поли и пр.

Ми какво, първо, че не са като извадени от кутийка. Има нещо различно, интересно, привличащо вниманието в тях. Освен това самия акт на носене на... абе да си го кажем направо - пола, означва, че човекът насреща е 1) достатъчно свободомислещ и 2)достатъчно решителен. Все пак мъж с пола, омг, какъв е тоя гей парад един вид. :mrgreen:

А и килтът, а и останалата част от традиционното кланово облекло е невероятно красиво.
you have to keep
breaking your heart
until it opens
Аватар
Мила
Неебателна.

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 21:16

Еххх да - носенето на странни дрехи.Имам известен опит с това - на два пъти съм излизал с кимоно в БГ - такова като на снимката.Обличал съм се и в ретро стил - като Ал Капоне.Да не говорим за няколкото боядисвания на косата.Напоследък съм се кротнал обаче и не защото съм станал по-улегнал (сигурен съм, че ще съм си такъв и на 60 :lol: ) ами защото ме е обхванала една особена и непрощаваща болест - КиНтОнЕмИя :shock: :lol: .Ама иначе много ми се ще да се сдобия с някое килтче от тия модерните.Камуфлажно например. С някои брутални кубинки и гривните ми с шипове би трябвало да стои доста добре.Макар, че съм сигурен, че в БГ хората няма да харесат стила, дори и да знаят, че е мъжки.

Хаха, какво прочетох днес....В някои сайтове наричат жените носещи килт - кросдресърки.Яко!!! :lol:
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 21:25

fan4battle написа:Аз викам да си модернизираме нашите носии. Потури, беневреци, пак е свободно за веене, пък и не е пола. Ама и утиликилтът е як, спор няма. Ще ни еволюират вижданията. :blackeye:

Яко филмче, а?Определено kicks ass :lol: .Ето още едно яко:
http://www.youtube.com/watch?v=WmNeJfukq-M
и една готина снимчица:
http://i93.photobucket.com/albums/l48/d ... t_kilt.jpg
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Мнениеот Joker » 03 Сеп 2008, 22:36

Като обикновен човек, всеки път, когато видя мъж в килт си задавам обичайния въпрос, който за пръв път чух на Острова: а носят ли нещо под килта? :lol:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Batbayan » 03 Сеп 2008, 22:42

Joker написа:Като обикновен човек, всеки път, когато видя мъж в килт си задавам обичайния въпрос, който за пръв път чух на Острова: а носят ли нещо под килта? :lol:

Ами ако този въпрос го зададе момиче отговора му е:
"Добрите момичета никога не питат такива неща, а лошите разбират сами :P " :lol:
I'm hot
And when I'm not
I'm cold as ice
See me comin'
Step aside
Or pay the price
What I want I take
What I don't I break...
Аватар
Batbayan
S.P.Q.R.

Мнениеот ники » 03 Сеп 2008, 22:46

Дъждът върху лицето написа:Хахаха, днеска и аз ги видях на Витошка... Принципно нямам нищо против, но го възприемам по-скоро като носия, за разни шотландски представления и подобни. Не вярвам, че тук мъжете ще почнат да носят полички.

Хаха, тия май навсякъде са се разкарвали. Аз ги засякох на Стамболийски.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 65 пъти.

Мнениеот Дъждът върху лицето » 03 Сеп 2008, 22:46

Joker написа:Като обикновен човек, всеки път, когато видя мъж в килт си задавам обичайния въпрос, който за пръв път чух на Острова: а носят ли нещо под килта? :lol:

Предполагам да, защото иначе на по- даровитите би им се показвало из под полата :roll:
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот Joker » 03 Сеп 2008, 22:50

За това трябва да носят по-високи чорапки, но доста убива.... :wink: