Относно системата на Норбеков ...

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Относно системата на Норбеков ...

Мнениеот dataghost » 26 Фев 2010, 18:35

Все по-често и по-често срещам името Мирзакхарим Норбеков като свързано със "вълшебни" методи за самолечение на различни болести. Доста прочута е и книгата за самолечение на очни проблеми - късогледство, дългогледство, астегматизъм и т.н.

Наистина немалък брой хора съм чул, че са имали успех с книгата - "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението". Чувал съм, че води и семинари на подобни теми - методи за самолечение.

Затова реших да питам и тук - какво мислите за Норбеков и книгите му?
Blue is the colour, football is the game
We're all together, and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
'cause Chelsea, Chelsea is our name
Аватар
dataghost
Да живей словото

Благодарил (а): 23 пъти.

Re: Относно системата на Норбеков ...

Мнениеот Vaskes » 26 Фев 2010, 23:24

Прочетох първата страница от някаква негова книга, издразни ме крайно много, реших, че дори да си оправя зрението, щетите върху нервната ми система вследствие прочитането на цялата книга ще са доста по-големи от едното късогледство и го зарязах. :lol:
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Norwegian Wood » 26 Фев 2010, 23:32

Системата е следната:
1. Мислиш позитивно
2. Всяка сутрин ставаш рано и гледаш слънцето как изгрява - без очила, - докато не те заболят очите.
3. Правиш упражнения. Слагаш си краката зад ушите и други подобни.
4. Не, стига си се нервил! Трябва да си ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЩАСТЛИВ И ИЗПЪЛНЕН С БЛАГОДАРНОСТ ОТ ТОВА, КОЛКО ПРЕКРАСНО НЕЩО Е ЖИВОТЪТ
5. Сега си сложи краката зад ушите, погледай слънцето..
6. Би трябвало да си свалил някой и друг диоптър. Ако не, проблемът е изцяло в теб. Мери Смит от щата Айдахо, която беше на нашия семинар, е написала в книгата, че съм и помогнал.
Ти просто си четириок урод. Кефи ли те да ти викам четириок урод?
Не те кефи.
Купи си и другата ми книга и ще разбереш как да се отървеш от очилата.

ед: а, да - трябва да си ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЩАСТЛИВ 24/7, не само докато правиш упражненията
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Vaskes » 26 Фев 2010, 23:36

Аз ако съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЩАСТЛИВ няма да ми дреме, че съм късоглед. :roll:
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот britdamage » 26 Фев 2010, 23:41

Всъщност, достатъчно е да видиш снимка на Норбеков, за да доброволно да се откажеш от зрението си...
Водата също би могла да се измие.
Аватар
britdamage
Пишеща машина

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Nattevandrer » 27 Фев 2010, 00:53

Учителката ми по немски много го рекламираше това.. - така и не го прочетох.
"Actually, in my opinion, a man didn`t have to be insane to be sensitive. There were people who could be wounded by trifles and whom a single hard word could kill."
Аватар
Nattevandrer
натюрморт

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот alter ego » 28 Фев 2010, 00:59

шарлатанин... :wink:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот mina » 28 Фев 2010, 01:40

Аз прочетох "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата". Ако имате прекалено голямо самочувствие и се взимате насериозно - не я четете. Аз по-скоро я четох за забавление и искрено се смях на някои шеги, понеже отразяват в действителност мисленето и психиката на хората. От всичките 336 страници само 1 страница е същината на това, което трябва да се направи, за да се избави човек от очилата. Аз носих очила предимо за четене и работа с компютър, но факт е, че откак прочетох книгата на Норбеков, вече не ги нося. Нямам обяснение как се получи това. Съмнявам се обаче тази книга да помогне на хора с по-голям диоптър... Кой знае, може и да може... :wink:
Аватар
mina
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 28 Фев 2010, 10:02

И аз като някой от преждеписалите, прочетох една страница от някаква негова книга. Никак не съм впечатлена, макар няколко души да ми я хвалиха много тогава.
Убедена съм, че ако носиш очила с диоптър до около 1 диоптър (в която и да е посока), има вероятност да се излекуваш с подобни/алтернативни/прочее методи - ако, разбира се, няма съпътстващи очни заболявания. Но нагоре - тц. Ако реша да си "оправям" очите, ще играе лазерът, а не книгите на Норбеков, колкото и да ми ги хвалят.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот аз съм » 13 Юни 2010, 15:15

А, няма по-велик от него:) Не знам дали е шарлатанин, както твърдят някои, но определено има доста общи неща с древноиндийски и древнокитайски учения. Звучи логично хората да могат да използват повече от 10те процента мозъчен потенциал, които, според учените, сега се използват. Има нещо, което, обаче и от гледна точка на науката е вярно - по-вероятно е да постигнеш успех, ако вярваш във възможностите си, отколкото, ако не вярваш в тях. Аз си махнах диоптрите благодарение на тези упражнения - бяха под един диоптър на всяко око. За другите неща не знам. Един колега разправяше, че свалил 6 диоптъра. Не знам, колко дълготраен е резултатът, но по теорията на Норбеков трябва да сиподдържаш цялото тяло здраво със съответни упражнения постоянно, за да не се върнат заболяванията. Има някаква логика... Например, ако си направиш експеримент (не по тази теория) и спортуваш няколко месеца, ще видиш, че не се разболяваш от сезонния грип. Изпитано - макар, че целта ми беше отслабване, но имунитетът също укрепва. Освен това стресът влияе зле на имунитета. Така, че, ако успееш да се държиш повече в добро настроение, пак е по-добре за здравето, отколкото, ако си постоянно в лошо. Ако отидеш на курс по тази система, така или иначе ще ти кажат, абе занимавай се със здравето си, за друго не мисли... Така че дори другите неща да не са верни, няма как да провериш. Но, ако решиш да се занимаваш, все пак пробвай с книгата - 25 пъти по-евтино е, разполагаш с времето си вечер и ако се усетиш минат/а, поне не си много минат/а.
аз съм
В началото бе словото

Мнениеот FloWersOfEviL » 13 Юни 2010, 15:35

Не съм го чела, но самовнушението е сила.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Kristo » 13 Юни 2010, 20:05

То и нацизма е почнал с книга, бтв...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот kuk » 04 Дек 2015, 16:28

То и теорията на Айнщайн ще ви се стори скучна в една страница. Не може вековни знания и практики да са в джобен формат, колкото и авторът да се е старал да ги представи като за глупаци. Но ако човек наистина е израснал до нивото да търси нови резерви в себе си, то той ще подходи сериозно и ще намери всичко което му трябва. Аз намерих, даже повече отколкото търсих.Защото Норбеков отваря много врати.Но и само това не стига. Припомням - организмът свиква с всичко, ако го повтаряш 40 дни. Изисква се упоритост, постоянство и търпение. А иначе ...ако ви трябва четиво за метрото, можете да си блеете по рекламите във влакчето. За толкова време - толкова информация.
kuk
В началото бе словото

Назад към Хоби и Забавления