Какво научихте днес?

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Какво научихте днес?

Мнениеот Libra » 16 Дек 2012, 22:31

Няма ли такава тема вече? :D

Иначе да си кажа какво научих, но не днес, а миналата седмица - никога, ама НИКОГА не перете вълнени дрехи на обикновена програма в пералнята. Любимият ми пухкав, вълнен пуловер, който ми беше 1 номер по-голям, в момента ми е почти тамън. :lol: Трябваше да послушам майка ми, която ме предупреждаваше.... :compress:

:arrow: слушайте майките си :)
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 16 Дек 2012, 22:33

Това го научих преди някакво време вече, но понеже днес съм научила единствено скучни правистки работи, ще ви споделя него вместо тях:
Много ефикасен начин да се справиш със загорени съдове е като ги накиснеш в оцет. Works miracles.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Kristo » 16 Дек 2012, 22:36

Горните 3 ги знаех и преди, макар никога не съм ги ползвал... просто не ми се е случвало...

А инак аз да ви дам 1 акъл - като се къпете оставете си чистите дрехи на радиатора/печката/парното - и като излезете и се обличате, ще са ви екстра-топли. Важи ако сте зиморничави или е адски студено...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 16 Дек 2012, 22:38

Вълнени дрехи не се перат на никаква програма в пералнята ;) Също както и червени дрехи се слагат в купа с тъмното пране, защото червеното пуска страшно много и прави цветната пералня розова (не само бялата). :)
А Силви, за загорено използвай обезмаслител на Мелио (супер силен е) - накисваш за 10 минутки и после всичко е наред. И не мирише гадно :)

Днес научих, че трябва да съм малко по-дебелокожа, а не да си хабя нервите за всичко :)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Kristo » 16 Дек 2012, 22:41

Също така ако перете сини чорапи и червена тениска, ще станете играч на Барселона!
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот MidwinterSun » 16 Дек 2012, 22:54

Crippled Alice написа:Вълнени дрехи не се перат на никаква програма в пералнята ;)

Това хич не е така, но важи за пералните от по-висок клас, разбира се. Старото Мийле как переше вълна само ако знаеш!
А за цветните дрехи си има кърпички за обиране на цветовете - с такива + Вениш съм си спасявала окепазени дрехи. (hint: киснеш дрехата във вениш:вода 1:1 за няколко часа и после я переш с една или две такива кърпички, да изсмучат излишния цвят.)
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот Crippled Alice » 16 Дек 2012, 22:56

а! какви са тия кърпички! аз не съм оцветявала дрехи, но пък е полезно да има такива човек :lol:
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот dismisstorka » 16 Дек 2012, 22:58

Малко офф, ама... съвет за изпиране на прастари петна от кръв, вече минали пералня? Заради един обрив на гърба съм си оплескала сума ти блузи и изобщо не съм разбрала, a не щат да изчезнат тия петна с вениш и това си е :bounce:
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 16 Дек 2012, 23:00

ариел пере всичко... сега го има на промоция в карфура ;) странно, че вениш не ги чисти. или в краен случай - химическо.
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот dismisstorka » 16 Дек 2012, 23:04

На Ариел на промоция съм сега и аз :)
А на Мидуинтър много благодаря за трикчето при оцветени дрехи :)
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 16 Дек 2012, 23:04

Миии, влизаш в ДМ-а например и питаш служителите за кърпички за обиране на цветовете при пране, те би трябвало да могат да те упътят. Много са полезни.

А за старите петна - не Вениш, ами Апта си намерете -> http://starcomputers-bg.com/product_inf ... cts_id=684
Изображение
Това е гел-паста, която се нанася специално върху петното, оставя се да действа известно време и след това дрехата се изпира по обичайния начин.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот Crippled Alice » 16 Дек 2012, 23:13

Направете тема за домакините във форума :lol:
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Мнениеот Kristo » 16 Дек 2012, 23:15

Още една провалена тема с добър замисъл :(

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Armin^^ » 23 Дек 2012, 01:48

Никога не се зарибявайте/не ходете с момче/момиче, което е от разбито семейство. Шансовете човекът отсреща да не е наред с главата нарастват значително. Просто идва момент, в който всичко изплува изведнъж и е хубаво в тоя момент вие да сте далече.

Те нямат вина за непълноценната среда, в която са израснали, но тя си оставя сериозен отпечатък.
Изображение
Аватар
Armin^^
Аз - ок, ти - Слабеев.

Благодарил (а): 45 пъти.

Мнениеот Kristo » 23 Дек 2012, 01:57

Е има ги всякакви - най-шантавото момиче, с което съм се забърквал си беше баш от традиционното семейство - баща и майка, женени от години. Да, аз това го възприемам за нормално, защото съм от такова, но пък много хора не са. Винаги си им има някакви останали емоционални белези, но не всички са изперкали. Повечето ми отношения са именно с нормалните деца от една уж "ненормална" семейна среда. Преди години беше рядкост да срещнеш дете на разведени например, сега е доста честосрещано и си мисля, че един ден, тази ситуация ще е "нормалната".

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Хоби и Забавления