Фитнес, хранителни режими, добавки, мотивация, съвети

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Фитнес, хранителни режими, добавки, мотивация, съвети

Мнениеот Търговецът на кристал » 30 Мар 2014, 15:10

Лорд Носферату написа:Че и искат 75 кинта на месец

Waitwut? Колко? :shock:
Сега ме накара да погледна какви са цените тук (не съм проверявала лично, но пражани са ми се оплаквали, че е много скъпо да ходиш на фитнес, а и единственият фитнес, за който се сещам, е един наистина ултра лъскав). Към миналата година средната цена на месечната карта е била 900 крони, което е 72 лв. Диапазонът, който са посочили, е 600-1125 крони, т.е. 48-90 лв. Баш за тоя супер лъскавия, за който се сещам, май е отгоре. Но все пак... 75 лева месечна карта в София? :roll:

Егати, а пражани се оплакват, че им било скъпо - хем заплатите им са 3 пъти по-високи, а така като гледам, май цените наистина са близки (не само на храната и градския транспорт, който дори е и по-евтин).

Луди хора. Едно време в Резист-а, където ходех в СтЗ, тренировката беше 2 лв. Ако си вземеш карта, май беше 20 лв. месечно за неограничен достъп (към средата на 2010 година).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Judas » 30 Мар 2014, 15:35

Аз сега ходя в Студентски в една зала за 20 лева. Тези лъскавите са за хора с повечко пари, които искат да тренират на спокойствие. В по-евтините зали е пълен леш, редували сме се петима души за една лежанка.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 30 Мар 2014, 17:23

Аааа, аз пък да се похваля, че днес ходих да побягам малко. Като казвам "малко", наистина имам предвид малко - 1 км (+/- 50 м.) според Гугъл Мапс. Но като се има предвид, че това е първото ми подобно занимание от 2 години и половина насам, се радвам, че не умрях. :cheers: Освен това не ме снимаха от новините, няма регистрирани трусове, приливни вълни във Вълтава (че точно покрай реката бягах), няма новоразкрити минерални извори... Мда, малките победи в живота... :mrgreen: Използвам момента да се похваля, щото я времето ще се скапе, я мен ще ме домързи, я ще се тръшна болна, та не очаквам особено постоянство. :connie_duckywalk: И спрях изцяло вафлите, бисквитите (то това беше лесно), всичко за пиене, в което има захар/подсладител, а шоколада съм го намалила наполовина, което вече си е постижение.

Иначе, Джудас, успокои ме - аз знам, че един приятел ходеше в един супер модерен и скъп фитнес някъде на Цариградско, ама Боби като снесе и тая информация, реших, че това вече са едва ли не стандартните цени. Понеже знам и че и веригата Атлетик не бяха никак евтини - сега проверих и явно са запазили цените си отпреди 3-4 години и вече 40лв. звучат по-адекватно (особено пък на фона на тия 75).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Judas » 30 Мар 2014, 18:17

По крайните квартали и Студентски цените трябва да са ОК :mrgreen: Освен този, на който ходя аз (20 лева), има и Фитнес 33 - Неограничен достъп: 1 месец : 28.99 лв. | 2 месеца : 55 лв.

Неограничен достъп за жени за 1 месец: 19.99 лв.

Членски карти:

Посещения/бр. Цена/лв.
4 посещения 10 лв
8 посещения 18 лв
12 посещения 23 лв
16 посещения 26 лв
Аватар
Judas

Мнениеот ники » 31 Мар 2014, 14:32

Не харесвам претъпкани фитнеси. Ако не ми е спокойно, просто не е готино. Аз не отивам толкова да блъскам, колкото да се отпусна малко психически. Не ми харесва да бързам с уредите и да чакам. Ходя си в кварталния, който е в едно мазе - 18 лв. за 8 посещения като на месец правя около 12.

Бих давал и малко повече пари, но не много.

Търговецът на кристал написа:Аааа, аз пък да се похваля, че днес ходих да побягам малко. Като казвам "малко", наистина имам предвид малко - 1 км (+/- 50 м.) според Гугъл Мапс. Но като се има предвид, че това е първото ми подобно занимание от 2 години и половина насам, се радвам, че не умрях. :cheers:

Хей, браво :) Желанието е най-важно. Да го повториш, не иска толкова време и усилия.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Judas » 31 Мар 2014, 22:23

Аз затова го спирам, ще ходя на открито да си тренирам. До нас има футболно игрище, а до него - лостове и успоредки. Тъкмо ще си спестя малко пари, а и ще съм на въздух.
Аватар
Judas

Мнениеот Лорд Носферату » 01 Апр 2014, 08:36

Търговецът на кристал написа:
Лорд Носферату написа:Че и искат 75 кинта на месец

Waitwut? Колко? :shock:

Толко, толко. Това било даже с намаление някакво. Разбирам, че на такова място няма да взимат 2 лв на тренировка, ама имайки предвид, че в залата има диско топка, това е просто нахално. Бетер Planet Fitness, което е the butt of all fitness jokes. Там ако изпъшкаш от напрежение, ще те изгонят, а иначе накрая раздават пица и понички.

Мани спокойствие, с такова оборудване каквото и да тренираш, ще е ограничено. Аз ходя в едно мазе в Младост с карта за 28 лв за 14 посещения. Стойките за клек са само две, но много рядко се случва да се редуваме - обикновено през деня е достатъчно свободно. И атмосферата е чудесна - юнашка и дружелюбна. Е, имаше един идиот, ама той се разкара. :) Представям си ако вляза в Пулс с магнезий как учтиво ще ме помолят да напусна. :drunken:
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 01 Апр 2014, 19:33

Pulse имаха оферта за 360лв. за година с разсрочено плащане за студенти само на СУ, защото сме им под носа, само че когато питах нямаха повече бройки от въпросната оферта. (Пак трудно ще се навия, защото са си много пари, но разделено във времето е ОК).
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Лорд Носферату » 17 Апр 2014, 21:54

Гледах едни снимки и се сетих за тая тема. Значи, ей-тая люлка за шампиони в САЩ (http://ironsport.com/wp-content/uploads ... ide-01.jpg) с всичко необходимо, плюс Prowler-и отвън, че и с треньори, които са се доказали в спорта си на национално и световно ниво, струва 45 долара на месец. Тоя ми ти пулс (http://www.pulsefit.bg/wp-content/uploa ... 24x455.jpg) със завески, бутафорни завъртулки, плазми в рамки и нагъчкани уреди, кой от кой по-глупав, струва 75 лв. Нещо не е наред в тая картинка, ама не съм аз.
А между другото, понеже ми е любопитно, някой да знае зала в София, където да има Prowler? (това: http://www.dieselcrew.com/wp-content/up ... endler.jpg)
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот Scarface » 17 Апр 2014, 23:42

Тея Пулс ми късат нервите, нЕма да им стъпя.
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Judas » 18 Апр 2014, 17:02

нема да им стъпиме повече
Аватар
Judas

Мнениеот LazarAngelov » 07 Юли 2016, 08:57

Аз лично не ходя във фитнес зала.Ходя на лостове/street fitness/.Там ми е по-комфортно.Повечко работи можеш да правиш и развиваш наведнъж.Колкото до хранителни режими,да спазвам си,горе-долу.Защо горе-долу? Защото понякога ми се дояжда нещо по-така и става cheat day :lol: Такова е.Добавки,лично съм вземал, но не са някои за маса,колкото са fat burner.Мотивацията ми е от Bruce Lee/Frank Medrano/Йордан Йовчев и някои руски приятели,както и български приятели.Съветите,които мога да дам,е да не се започва с трудното.Пример: "Искам да направя handstand за 1 седмица,но досега не съм тренирал,как да го направя?" .Искам да кажа, че няма как да се получи успех при липса на основна сила в дадено упражнение.Когато не си тренирал,трябва да започнеш от най-основното и да не спираш да го упражняваш,докато не видиш че има резултат.Когато видиш,че има резултат, минаваш на следващото упражнение.Вярно, отначало направо ти идва да се откажеш, не защото ти е трудно, а защото ти писва да правиш едно и също упражнение и ти омръзва.От там идва и мързелът,която е една голяма част от преодоляването на трудностите.Като цяло -> веднъж решил ли си да започнеш, не спирай и не се отказвай!
LazarAngelov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот IvetaBorisova » 13 Юли 2016, 09:58

Аз лично преди време тренирах във фитнес, но вече нямам възможност да го посещавам и започнах да тренирам в къщи. Мхого ме впачатлиха и мотивираха тренировките на Jillian Michael и по специално body revolution. Изключително натоварваща (поне за мен) тренировка. Относно хранителните режими не бих могла да се похваля, че съм им фенка. Не се тъпча с всякакви боклуци гледам да се ограничавам малко. От хранителните добавки съм взимала l carnitin и fat burner.
Аватар
IvetaBorisova
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Предишна

Назад към Хоби и Забавления