WoT - World of Tanks

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

WoT - World of Tanks

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 13:10

Мисля, че е крайно време да се създаде такава тема. Поне трима във форума играем тая игра, доколкото знам :Д
Споделете мнението си за играта. Наясно ли сте, че пуснаха World of Warplanes, World of Battleships ? Нещо за тях?
С какви танкове играете?
Кой е любимият ви танк?
До кой tier сте към момента с най-напредналата си нация?
Любими карти?
Сравнете танковете на различните нации.
Съвети за по-добро представяне?
Кашета и удобни места за кибичене на артилерия?
Най-добри постижения?
Медали?
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Re: WoT - World of Tanks

Мнениеот Kristo » 30 Юли 2013, 14:01

От моя опит за артилерията - така че да няма препятствия пред нея по посока на противника. Най-добре е в някакъв храст, и така че пред него поне на 1/2 от картата да няма сгради. На градските карти това е проблем - затова търсете ъгли, или където е по-високо мястото, или да има големи празни пространства. И си знайте функциите - дали ще седите до базата да я пазите, или ще идете по-напред и играйте в екип с лек танк, който да ви разкрива противниците.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 14:18

Аз си цъкам основно рандъм батъл и поради тази причина рядко попадам на хора с мозък в главта в моя отбор. Тежки танкове редовно ми кибичат някъде назад в картата и чакат някой да дойде, докато леките и средните се бият сами срещу техните тежки, средни и леки танкове... Често се случва един от фланковете да бъде изоставен изцяло, което също дразни много.
Да си артилерия в градска и полу-градска карта е най-скапаното нещо, което може да ти се падне от рандъм батъл... Много дразни и все още се мъча да намирам кашета, от които да имам добро покритие, но рядко ми се получава. Виж, пустинните карти са ми любими и там имам най-голям успех. Това с леките танкове, което предлагаш, изцяло зависи от настроението на другите произволни играчи, така че не може да се разчита на това. Ще направя скрийншотове днес и ще ви покажа къде най-много ми върви като артилерия.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Kristo » 30 Юли 2013, 14:30

На мен най-ми върви като лек/среден танк. И има нещо важно - според картата се определя и стратегията. Тежките танкове понякога е по-добре да стоят в защита, особено ако няма място да маневрират. По принцип на такива карти се ползва тактика - бързите машини да нападат, а бавните да пазят. Звучи резонно ако картата е супер-напълнена със сгради, дървета и т.н. да не тръгнеш да обикаляш, ако нямаш скорост да "минаваш между изстрелите".

Артилерията в градска среда е малко трудно да се ползва. Колкото до разрушителите - те са по-приятни точно в градска среда. Всичко зависи от това, каква машина си избрал и каква е картата. Това води до различни тактики вече. Тежките танкове биха тръгнали в атака в по-открита карта, в която артилерията би ги целила по-лесно и не им трябвада стоят на 1 място.

Инак аз на определени карти оставам назад да пазя определен път до базата, малко играчи го правят и това ми дава предимство изненада, а ако съм с лек танк - съм и по-бърз.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Vill » 30 Юли 2013, 14:45

*Поглежда заинтригувано* и отваря замунда.
Ще се теглии ^^
P.S: Ah, Nintendo memories <3
Претендирането, че живеем не ни прави живи ...
Аватар
Vill
В началото бе словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 14:48

Едно не лошо място, с уговорката, че ако искате да покриете и левия фланк при моста, трябва да мръднете 5-10 метра назад, защото сградата отляво пречи.
Прикачени файлове
edno ne losho mqsto, s ugovorkata, che za leviq flank trqbva da se razmurdash malko nazad zaradi sgradata.jpg
(179.76 KiB) Все още не е свалено
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Kristo » 30 Юли 2013, 14:59

Vill написа:*Поглежда заинтригувано* и отваря замунда.
Ще се теглии ^^
P.S: Ah, Nintendo memories <3

По-добре дръпни торента от официалния сайт, по-малък е и се тегли по-бързо... :mrgreen:

Инак аз от месеци търсех нещо с кораби, като идващата игра World of Battleships... дано да е добра, още от сега се готвя да разбивам с фрегата... няма да има подводница...

Инак за снимката - тази карта не я знам, аз съм още в началото и не съм стигал до битки с тежки танкове... Най-често ме пуска на карти като Провинция, Мини или Прохоровка (играта ми е на български бтв) :mrgreen:

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Vill » 30 Юли 2013, 15:08

Изображение ! :twisted:
Претендирането, че живеем не ни прави живи ...
Аватар
Vill
В началото бе словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 30 Юли 2013, 15:11

Уоу, дат уоз ъ съпрайз :lol:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот phoebe » 30 Юли 2013, 15:12

какво прави жегата с хората, а?

Абе я кажете, това WoT има ли го за андроид? И какво отнема като време? Може да разцъкам нещо среднозарибяващо, но само на таблет :))
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Мнениеот slighter » 30 Юли 2013, 15:48

уж правят мобилни версии, ама не знам дали е излязла....
то на таблет... не знам да може нормално да се играе нещо с по-сложно управление от angry birds или fruit ninja :mrgreen:

хм... иначе на мен ми е малко странно защо са се спрели основно на периода - I-IIСВ, нещо в разгара на студената война щеше да е с доста по-интересни машини :/ и артилерията ще е по-развита и всичко... то и корабите и самолетите като ги направят така.. тия от 20-те години на миналия век особено ще са много анемични...
Освен това, силата на играта е в отборния gameplay... там става интересно...
а, аз предпочитам single player... къде ще ги търся тия 4-5 човека още са кланове, гилдии и прочее... твърде социализиращо ми идва :mrgreen: :lol:
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Judas » 30 Юли 2013, 16:16

Това нещо като Imperiaonline ли е? Защото, ако е, по-добре да не я започвам :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 17:24

Не знам какво е Imperiaonline, но ето ти един линк с геймплей, да видиш за какво иде реч:

http://www.youtube.com/watch?v=Wvf71_UAoDU
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Judas » 30 Юли 2013, 17:38

Я обясни основните неща, които трябва да знаем :lol: С равностойни съперници ли те пуска, или може и такива с по-голям левъл :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 18:06

Във всеки отбор има еднакъв брой танкове от различни левъли, като разликата между най-малък и най-голям е най-много три нива, като това се случва най-често когато от 4-то ниво нагоре, а когато си в нивата преди 4 разликата не се усеща толкова.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Следваща

Назад към Хоби и Забавления