WoT - World of Tanks

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: WoT - World of Tanks

Мнениеот Judas » 30 Юли 2013, 19:46

мммм. Тая игра не е моята игра :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот slighter » 30 Юли 2013, 21:05

като гледам и Хитлер как се ядосва направо ви съчувствам
:lol: :lol: :lol:

Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Monita » 30 Юли 2013, 21:58

Angel_N написа:Не знам какво е Imperiaonline, но ето ти един линк с геймплей, да видиш за какво иде реч:

http://www.youtube.com/watch?v=Wvf71_UAoDU

Империя онлайн е смъртта на социалния ти живот и краят ти на всяка нормална връзка с момиче. Или с други думи тъпа игра, която изисква в определено време да си чекваш нещата или защо гаджето ми става в три през нощта да отбива атаки :lol: . Примерно.

П.П. Не знам защо насочвам коментара си към мъжете, при положение, че майка ми е маниачка на тази тема. Но Империята и Травиана или квото беше са забранените игри. Сериозно, вредни са - не ги почвайте! А и не знам още какво им е толкоз якото.
боли; като
да се откъснеш,
преродиш, пребориш
за себе си
Аватар
Monita
Inis Mona

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот Angel_N » 30 Юли 2013, 22:31

Monita написа:
Angel_N написа:Не знам какво е Imperiaonline, но ето ти един линк с геймплей, да видиш за какво иде реч:

Империя онлайн е смъртта на социалния ти живот и краят ти на всяка нормална връзка с момиче. Или с други думи тъпа игра, която изисква в определено време да си чекваш нещата или защо гаджето ми става в три през нощта да отбива атаки :lol: . Примерно.

П.П. Не знам защо насочвам коментара си към мъжете, при положение, че майка ми е маниачка на тази тема. Но Империята и Травиана или квото беше са забранените игри. Сериозно, вредни са - не ги почвайте! А и не знам още какво им е толкоз якото.

Мани ти, аз преди години цъках Vampire Wars и доста бях зле...
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Kristo » 30 Юли 2013, 22:37

Това е нищо, аз от 2год играя Football Manager 2008 и съм я докарал до сезон 2070/71 - демек 62 сезона...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Judas » 30 Юли 2013, 22:53

Monita написа:

Една от най-големите паники в живота ми беше, когато забравих да си платя нета и 30 минути преди да ме ударят изгубих връзка. Какъв спринт беше до офиса, не е истина :lol: Ама от 4 години "съм чист" :mrgreen: Та затова го попитах какво е това животно.
Аватар
Judas

Мнениеот slighter » 30 Юли 2013, 23:55

офф много ми лазят по нервите тия онлайн игрички... тръгнеш да строиш/ъпгрейдваш нещо и... остават: 5ч 36 мин. 18сек...
"ain't nobody got time for this shit"
тва трябва да си с търпението на тибетски монах и свободното време на новородено, за да може да ги играеш тия глупости... никога не са могли ме зарибят... колкото и пъти да съм пробвал
(всъщност заради святкащите им рекламни банери... винаги съм ги смятал за спам и не мислех, че някой ги играе камоли да се е зарибил по тях)
(да не говорим, че сигурността на сайтовете им е на токова колосално ниво, че ако тръгнете по улицата да си крещите е-mail-a и паролата сигурно в пъти по-малко хора ще ги разберат отколкото, ако се регистрирате в такъв сайт)
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот FightForFreedom » 31 Юли 2013, 10:12

Можете да играете WoT без да се притеснявате за сигурността си. Още повече, че никой не иска от вас да споделяте паролата към e-mail адреса си. Вярно е, че като се регистрирате, виждате e-mail: ... password: ... но това НЕ значи да впишете паролата за пощата си, ами да си изберете парола за влизане в играта или форума към играта. Освен това Wargaming имат интерес от висока сигурност на акаунтите, тъй като можете да плащате пари, за да придобивате разни бонусчета, а ако се страхувате, че ще ви откраднат акаунта, едва ли ще дадете лев.
Плюсове на WoT: отделните битки са кратки и можете да я играете 10 мин и да спрете, без да получите усещане за оставяне на нещо по средата. Друг плюс е възможността да играете с до двама приятеля в "звод", което коренно променя преживяването, защото можете да си разпределяте задачи. Ако нямате приятели, които да играят WoT, можете да се присъедините към клан и ще получите куп нови възможности.
Минуси на WoT: най-големият недостатък е непрекъснатата промяна на играта. Всеки месец излиза нов пач, който може примерно да осакати любимия ви танк или дори да го премахне от играта. Може да направи невъзможен стилът ви на игра и да трябва да се приспособявате към новите условия. Ту се намаля ефективността на бронята, ту се увеличава. Тъкмо сте научили слабите точки на противниците и изведнъж се появяват десет нови танка, които не знаете къде да стреляте.
Друг недостатък на WoT e, че в random battle отборите рядко са равностойни. Т.е. когато се създава игра и се определя кой в кой отбор ще бъде, системата не отчита кой колко добре играе, макар че има подробни статистики кой колко е ефективен. Ако имате поне хиляда битки зад себе си, то win rate ви показва колко сте добри. Ако имате 47% нито помагате, нито пречите на отбора си. Ако е над 50% сте сравнително добър, ако е под 45% сте сравнително неуспешен. Ако имате малко битки, трябва да гледате по-комплексно на представянето си, за да разберете дали струвате. Примерно в края на битката можете да видите колко поражение сте нанесли. Ако играете с танк, правилото е, че трябва да сте навредили на врага повече, отколкото той на вас. Ако сте нанесли 1000 точки поражение, а вие имате 800 точки живот, значи сте свършили горе-долу прилична работа. Ако сте нанесли 2000 поражение, сте играли добре, а ако сте нанесли 500 поражение, трябва да търсите къде сте сбъркали.
Най-чести грешки при игра на WoT:
1) непознаване на слабите места на танковете - може да стреляте по някого 10 пъти и да не му направите нищо, защото не знаете къде е уязвим. Вижте http://www.wotdb.info/ цъкате на танка и долу понякога има бутон vulnerability. Не на всички танкове има, защото не всички имат здрава броня. Вас ви интересуват слабите точки само на коравите танкове. Когато имате проблем с някой противник, влезте в този сайт и се информирайте къде да го стреляте. Ако играете много, опитът ще ви покаже, че слабите точки са повече, отколкото са отбелязани, но трябва да имате предвид, че ако врагът е добър играч, той ще знае къде се опитвате да стреляте и ще се защитава адекватно.
2) непознаване/неразбиране на картата. Погледнете си minimap-а и помислете малко преди да действате. Ако сте тежък танк, вероятно имате много жизнени точки и нанасяте много поражение с един изтрел. Ако е така, вие имате нужда от солидно прикритие, за да можете да се показвате за малко, да стреляте веднъж и да се скривате, тъй като раздавате много бой и носите на много бой, та ако вие стрелнете веднъж и противникът ви стрелне веднъж, вие сте доволни. Ако сте среден танк, работата ви е да държите ключови позиции, тъй като сте достатъчно бързи, за да ги стигнете навреме (преди врагът да ги е овладял) и достатъчно силни, за да се биете. Ако сте лек танк ниско ниво, т.е. нов играч, можете да правите всичко, но само защото всичките ви врагове са леки танкове. Ако обаче сте 4+ ниво лек танк, работата ви вече е да разузнавате и да тормозите врага. Евентуално да създадете опасност за вражеската артилерия, да разкриете криещи се в засада врагове или да завладявате флага на врага, принуждавайки го да праща танкове в базата си за нищо. Ако сте танков унищожител, задачата ви е да чакалите, а ако сте артилерия, стреляйте по най-силните им танкове.
3) неизползване на собствената броня, при наличие на такава. Ако танкът ви е добре брониран отпред и отстрани, научете се да показвате дебелата си броня под наклон, така че врагът да трябва да ви стреля под ъгъл и шансът му да рикушира да е голям.
4) отбраняване на маловажна позиция. Позиция, която не ви дава никакви предимства, не си струва. Позиция, която си струва да се брани е такава, в която 5 ваши танка спокойно ще победят 5 вражески. Примерно някое стеснение, където, ако някой враг се покаже, вие ще го разстреляте веднага.
5) да браните позиция, където вече има няколко силни приятелски танка, които не се нуждаят от вашата помощ. В същото време някъде другаде сте нужни, а ви няма. Ако сте тежък танк и видите, че целият ви отбор е все тежки танкове, или че средните отиват с тежките, то вие трябва да се опитате да изпълнявате ролята на онези, които ги няма или не си вършат работата, макар и танкът ви да е предназначен за друго.
Бъдете съвършени, както е съвършен и небесният ваш Отец (Мат. 5:48).
Аватар
FightForFreedom
Christian

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Vill » 31 Юли 2013, 18:26

Инсталирана е, играх я, но ми е някак странна :D Може би не съм свикнала с такива игри
Претендирането, че живеем не ни прави живи ...
Аватар
Vill
В началото бе словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Judas » 31 Юли 2013, 23:29

`Ристу поне ми припомни да си изтегля отново Football manager. Тука вече може да разкриете повече тънкости, че превърнах ЦСКА в Левски 2 с тези издънки в ЕКТ :mrgreen:
Аватар
Judas

Мнениеот Kristo » 31 Юли 2013, 23:57

Judas написа:`Ристу поне ми припомни да си изтегля отново Football manager. Тука вече може да разкриете повече тънкости, че превърнах ЦСКА в Левски 2 с тези издънки в ЕКТ :mrgreen:

Играй тактика 4-1-3-2, като опорния ти халф е застопорен, а тримата са със стрелки напред, средния е в централния кръг. Нападателите си сменят местата, освен ако единия не е AM/FW - тогава му дай свободна роля. Направи ги да aтакуват постоянно и подбери играчи с добри crossing и dribling за крила, и някой креативен за център.

Ако останеш с 10 души, при изгонен защитник - смени най-изморения играч със защитник, върни нападател да е крило. Ако не ти е изгонен защитник, върни нападател на мястото на изгонения. И в двата случая играеш 4-4-1...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот fak » 01 Авг 2013, 22:45

i дойде ффф и закучи темата със своя 5-километричен пост, който никой няма да прочете.

а аз трябва да си намеря отнякъде новата парола, че аз си смених старата за злато, и сега не мога да вляза :(
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Angel_N » 01 Авг 2013, 22:59

Сменила си си старата парола за злато?? Обясни, моля те.
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот fak » 01 Авг 2013, 23:14

имаха промоция и йордан ме убеждаваше да си сменя старата парола с нова, за да ми дадат злато. Аз му викам, че ще си я забравя и после няма да мога да играя. Той предложи да добавя една цифра и аз съм глупава и го послушах и сега не мога да си вляза в акаунта да играя, щото не си знам паролата.

Промоцията е била временна, Анди.
но сигурно ще пуснат пак ;)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Kristo » 01 Авг 2013, 23:17

Не можеш да си спомниш коя цифра е? Няма много опции де...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления