Android или Windows Phone 8

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Android или Windows Phone 8

Мнениеот Judas » 02 Дек 2013, 20:01

Имам намерение в близките седмици да си взема смартфон, но не съм убеден коя операционна система ще ми приляга. Вие с какви впечатления сте? Поразпитах доста и единственият сериозен аргумент в полза на андроид сякаш са повечето приложения. Уиндоусът е доста по-лек за работа и по-лесен за употреба от индианците като мен :lol:
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Re: Android или Windows Phone 8

Мнениеот Libra » 02 Дек 2013, 20:07

Аз съм с Андроид и съм си бая индианец, но се оправям. Всичките ми телефони са били самсунг, сега съм със Samsung Galaxy S2+ :lol: и съм доволна. Но нямам база за сравнение и не съм капацитет като цяло.
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот slighter » 02 Дек 2013, 20:43

всичките са за индианци (все пак операционните системи се правят от американски компании...) напълно събразено си е с това дебелия нег.. (пардон, афро-американец), докато си яде мазния бургер да може да си провери фейсбука (с един пръст). Зависи вече на дезайн и техн. характеристики кой телефон ще ти хареса повече. Като user interface са доста различни (въпреки, че са еднакво лесни за употреба). Ако не ги разцъкаш трудно може да се ориентираш, кой тип интерфейс би ти допаднал повече.
Като тест може да пробваш следния тип прости задачи:
- навигация между менютата, и различни отворени приложения
- намиране, отваряне, затваряне на конкретно приложение
- промяна на настройка: (аларма, wallpaper, език, сила на звука и др.)
- специфично жестове за операционната система и т.н.

По принцип горните неща трябва да са достатъчно интуитивни, за да може незапознат потребител да ги направи в рамките на минута.
Лично на мен като user interface най ми допада iOS-a, макар че и андроида не е лош като му свикнеш, a и бият Apple по разнообразие и техн. характереситика на предлаганите телефони с дооста голяма разлика. Windows-a беше голямо дърво с първата версия, ама сега 8.1 го позакърпиха малко и е по-добре. Ако сте фен повече на кубизма като стил в изкуството - това е телефонът за вас :)
Батерия, прегряване и т.н. си е почти изцяло да хардуера на устройството.

А, и само да добавя: андроида, като open source, предлага и много повече варианти за промяна на външния вид, множество теми и т.н. (все едно сравнявате Internet Explorer и Firefox - firefox-a може да изглежда по хиляда различни начина, докато IE-то си е все дървено като IE :mrgreen: )
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Judas » 02 Дек 2013, 21:33

Поразпитах и прочетох доста и май хората с уиндоус се аргументират доста по-добре защо го харесват. Вижте какво мнение срещнах в нета. Някой да го потвърди?

don't miss any of android shit.
the fragmentation
the horrid ui, confusing toggle controls
bad updates,
phones don't get updated all the time, leaves you hanging
delays
buggy
slow & laggy
terrible apps
virus & malware
antivirus
unstable hardware and software
so much bricks
half bake ecosystem
not every Google services worldwide and takes long to reach , 2-3 years.
phones don't last
cant delete bloat ware carrier apps easily, only hide them or hack to delete.
phone breaks jailbreak
carrier problems
software problems Google don't fix
lack of software polish
lack of software consistency
terrible browser
don't like JAVA apps poor coded apps
don't like Java Davlik, makes system slow
clogs up memory all the time, need to clear memory all the time when phones go low
terrible enterprise
lack of proper sercurity to kill malware
lack of inbuilt software security
hack able phones
GPS GOOGLE NSA SPY maps and search
Google data
hate slow Google play
Google play music lacklustre in many countries except US
Google play movies meh
Google game enter doesn't compare to Xbox live, need Google + shit
Google+ worst social
inconsistent Google services such as Google chat, Gmail, Google now
don't like Google now its terrible and gimmicky
poor software widgets
hate Google
hate Google search
hate everything around Google
crap chrome
chrome os don't sync across android lack of software consistency
GOOGLE DOCS don't compare to powerful office
Google TV shit compared to Xbox 360/Xbox one
Google game console rumour will never be Xbox/PlayStation/Nintendo
Google apps don't compare to Microsoft services
Google drive don't compare to SkyDrive which is more superior#
hate the android look
hate the android brand
hate the phones running android
hate the "every month new android phones with better specs"
most games don't work on every android
some apps don't work on every android
pathetic angry birds lag on low end 256mb ram even iPhone 3g can run angry birds.
and the slow wait for twitter and Facebook app on low ends, which is stupid iPhones 3g/3gs/4 and old windows phone 7 can run faster and load faster
old cripple software look like the old windows strategy
Google is now the old Microsoft.
android stuff always on beta
no try before you buy apps and games only amazon which is stupid
their inconsistent hardware running android is so bad, it just makes android look like uter shit when you have a cheap phone.
does not always respond
freezes on you, like Symbian
its look like the windows mobile old days
terrible software/os
multitask is horrid, hogs your battery
terrible battery life because of terrible software
wasted specs wasted on poor software optimization
like quad core, octa core (marketing) don't work well always on android, have to crash, freeze and lag on high end
1080p hd screens fucked up on android because its poor app icons which are not optimized for 1080p and games and apps don't take any advantage of those hardware which means Google is not doing enough to push developers to make it work on high top android smartphones.
windows phones still get update if their is not update path for the biggest change os, for e.g 7.8 (WP8 lite on wp7 phones all of them), you don't get that with androids.
always updated windows phone 8, better updates than androids, androids is all fix bugs
Google is lazy with android, not working hard enough
fed up and enough with android bullshit
done for the past 3 years on the platform, I was looking forward to it then I got fed up with all the lost hype and bullshit promise support for devices and updates.
android malware apps keep flooding the Google play store, lack of submission security apps, Google take long to patch updates for other smartphones and not doing enough to push carriers and oems to older phones.
sick and tired of turdroid
so I don't miss any android. thank you
LIKE MY COMMENT OR HATE IT, but that's what I've experienced and I am never going back to android. happy with windows phone never looking back. I don't care if windows phones don't have some hard-core user features of android, not everybody cares about that, its not a pc, its a phone. it just does the job done without hassle, it does some things that android cant do.
Happy with something different and fresh = Windows Phone (Nokia). Thanks BETA NEWS, no thanks to android, don't miss it, never will miss it. goodbye Google. hello to the new Microsoft, Nokia. I like my products connected like apple and Microsoft now does. with each other not disjoined like Google products that the old Microsoft used to do. I'm looking forward to getting my future haswell surface tablet pro, for work and that's matters to me and I am looking forward to their future new products from Microsoft surface, Xbox one, I pre-ordered. Love my Xbox 360, it works well with my windows phone and windows 8, especially Xbox music, videos and SkyDrive and plus the Smartglass. To me and to some, its not about hard-core features all the time. its about the quality features, the quality, the quality fluid experience and the quality ecosystem you don't get with Google androids and Google services. so its all about the ecosystem and the services and the great experience. I am not just saying that to impress, I am speaking out my opinion, before (android fans) bash. thank you.
Аватар
Judas

Мнениеот Mondscreen » 02 Дек 2013, 23:09

Ами аз съм с Андроид и съм доволен. Отделно от това, не мисля, че е случайно, че Андроид държи най-голям дял от пазара на смартфони. Използвам го най-вече за всички видове социални мрежи, спортни сайтове, и приложения, които ми помагат в ежедневието - след колко време ще ми дойде автобусът, изчисляване на калориен баланс, информационни портали и т.н. Не играя игри на него. Прецени си за какво ти трябва и какво ще ти свърши работа. Отделно не се сещам за друг телефон с Windows освен Nokia, така че реши и каква марка и модел искаш да си вземеш.
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Judas » 03 Дек 2013, 00:05

А с какъв телефон си? Проблеми с лагване, забиване, вируси?
Аватар
Judas

Мнениеот Mondscreen » 03 Дек 2013, 00:54

С Nexus 4, за проблеми не мога да коментирам, защото е на 2 месеца и щеше да е скандално, ако имам. Брат ми изкара 3 години с HTC Desire и остана доволен. Сега и двамата сме с Nexus.
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот slighter » 03 Дек 2013, 01:17

с 80% дял на мобилния пазар и над 1 милиард активирани устройства дали имат много проблеми с лагване и вируси как мислите :lol: :mrgreen:
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Judas » 03 Дек 2013, 01:28

Нормално е да има по-голям дял, при положение че е разработена няколко години преди уиндоус.
Аватар
Judas

Мнениеот clinical_dead » 03 Дек 2013, 10:42

Аз не бих се заробила с windows на телефона си. Напълно доататъчно ми е, че го имам на компютъра си. Аз съм с sony ericsson xperia x8. Ползвам я от 3 години. Спряха ми ъпрейтите на 2.1 , но и в момента е добра машинка. Естествено е с друга операционна система, защото идеята е да си купя нов телефон, като спрат ъпдейтите ( което стана преди 2 години и мало). Ето ти предимството на отворения код!
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Judas » 03 Дек 2013, 11:40

Добре бе, гадняри, няма да си взема нокиа :mrgreen:
Аватар
Judas

Мнениеот MidwinterSun » 03 Дек 2013, 11:53

Добре де, ти... толкова много ли ѝ се кефиш на тая нокиа? Щото ако да... ми заеби операционната система. Тя не е чак толкова съществен фактор по отношение на средностатистическия потребител. Приложения ще си намираш така или иначе, ще ползваш телефона за това, което ти трябва, така или иначе. И проблеми ще имаш така или иначе. Гледай важните неща - батерия, енергиен разход, процесор, памет, здравина на конструкцията, материали, от които е изработен телефонът. Защото Нокиа от може би 2 години вече не са произвеждали телефон от здрави и качествени материали - все са някакви евтинджос пластмаси, които за две години ще заминат по дяволите. Теглиха майната на Е-серията си, а те бяха едни от най-добрите им и успешни модели. Пазят си скъпите материали за Вертю-то, за когото почти никого не го е еня.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 03 Дек 2013, 12:52

Нoкиа така и не успяха да се наложат на пазара със смартфони, въпреки че държаха най-големият дял на пазара за мобилни телефони. От миналата година телефонният бизнес на Нокиа премина в ръцете на Майкрософт и вече зад марката Нокиа седят именно те. Мой приятел си взе наскоро Нокиа Лумиа 925 и е изключително доволен за момента - като че ли с този модел Майкрософт уцелиха посоката, в която да се развиват устройствата им. Така че Нокиа тепърва ще дърпа напред.

От друга страна, Андроид си е Андроид и Самсунг си е Самсунг и неслучайно в момента са първенци. Аз съм със Самсунг, среден клас и въпреки че имам оплаквания, съм страхотно доволна и следващият ми телефон най-вероятно пак ще е Самсунг. Все пак зад Андроид стои Гугъл и това значи освен добри разработчици и добра комуникация с останалите услуги и приложения на Гугъл - Хром, Ютуб, Гугъл Мапс, Пикаса... Освен това, в Гугъл Плей Стор-а ще откриеш милион приложения със свободен достъп.

Каквото и да избереш, няма да сбъркаш. :)

А айфончи не искаш ли? :mrgreen:
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот Judas » 03 Дек 2013, 13:09

Аз доколкото разбрах последните Лумии са с доста хубави материали и за здрави най-малкото. Аз лично не съм срещнал човек, който да се оплаква от по-новите модели, да не говорим за 920, 925 и т.н.
Аватар
Judas

Мнениеот phoebe » 03 Дек 2013, 13:23

Android е изборът. Вземи си един Нексус 4, има ги втора ръка за по около 500, че и по-малко. Ще получиш много добър телефон, който работи бързо и може да разчиташ на него. Всички нови ъпдейти веднага ги получаваш.
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Хоби и Забавления