Г*з път да види

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Г*з път да види

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Май 2014, 22:40

Willkommen, bienvenue, welcome в темата ни за пътеписи.
Вяра много правилно се досети, че нямаме такава, а предвид наличието на партия ГПДВ (г*з път да види), която - както виждам - има и други последователи във форума, подобна тема няма да бъде излишна.

Та така. Заповядайте, споделяйте всякакви впечатления от дестинации у нас и в чужбина, задавайте и въпроси, та евентуално при налично знание за конкретна дестинация, да можем да ви помогнем и в планирането на пътуване.

Снимките са добре дошли, става и като линк към Фейсбуук албум, стига да е публичен.
Последна промяна Търговецът на кристал на 19 Май 2014, 23:12, променена общо 1 път
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Re: Отидох, видях, споделих

Мнениеот Faith_no_more » 19 Май 2014, 22:43

Йей! :cheers:

Аз утре може да се включа с разказ за пролетното ни пътешествие до Рим. Тъкмо може на някой да му е от полза :P
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Re: Отидох, видях, споделих

Мнениеот MidwinterSun » 19 Май 2014, 23:02

Мен ако питаш, тая тема трябваше да се казва баш г*з път да види.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Re: Г*з път да види

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Май 2014, 23:12

Тая вечер изпълнявам желания. :mrgreen:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Май 2014, 23:23

Успех, ама действайте бързо, че не знам докога ще е валидна промоцията. Рим също ми е в набелязаните градове, но си знам, че предвид онова, което ме интересува, ще ми трябват между 2 и 3 седмици, ще почакам още малко.

Така като гледам, се очертава доста народ да разказваме за Италия. Ама аз няма да се връщам към минали пътувания - ще пиша само за предстоящите, но първият по-сериозен текст май пак ще е за Флоренция/Римини/Сан Марино. Ако дотогава не ме стегне шапката, разбира се.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 19 Май 2014, 23:27

E, Ели.. аз си преместих поста, че не знам и аз защо тука го изтипосах, нищо, ето линк - viewtopic.php?f=161&t=21829&p=1026443#p1026443

Иначе, хайде дано, седя и тръпна в момента нямам идея какво се случва от другата страна на Фейсбука, хахаха
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 20 Май 2014, 05:52

И в крайна сметка? :lol:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Мнениеот FloWersOfEviL » 20 Май 2014, 07:35

Не знам, чакам и аз да разбера, има ли мейл, няма ли.. :lol:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот ники » 20 Май 2014, 08:23

Харесвам я тая тема :) Тази година за мен бива откъм пътувания. Преди две седмици се върнахме от Прага и Виена и вече направихме "далаверата" на уизеър за Малта :lol:

Иначе, Търговец, градината, която ни препоръча в Прага, беше най-якото нещо в целия град, честно :cheers:
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 20 Май 2014, 09:15

Йей, наистина много се радвам (също и че сте я намерили). То пак си има туристи там, де - не е съъъъвсем непознато място, но поне не са толкова много. А тя си е разкошна, особено и времето ако е хубаво (тогава и пауните гарантирано щъкат насам-натам, не знам вие дали сте ги видели)... Пък ако знаеш от вчера колко е приятно - топличко, слънчево и мирише на неизбежно лято. Даже си мислех за вас - колко по-яко щяхте да си изкарате, ако бяхте уцелили такива дни. Ама... шанс.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Faith_no_more » 20 Май 2014, 10:02

Ники, как ходихте до Виена и Прага? Искам разказ и за там :lol:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Мнениеот ники » 20 Май 2014, 11:36

6 човека (три двойки) ходихме с един джип - седем местен. Убихме се от път. На отиване тръгнахме от София много рано по маршрут Белград-Будапеща-Братислава-Прага. В Сърбия ударихме най-гигантския заек, който съм виждал през живота си и покрай него изгубихме два часа и половина поне. Иначе бяхме трима шофьори и се редувахме та нямаше проблеми. Спирахме си често и вечерта пристигнахме в хотела доста късно. Прага беше много студено :lol: Иначе е много приятен град. По музеи не сме влизали много и по забележителности не сме се спирали толкова. Минавахме през тях и толкова :) Много странна кухня имат чехите, но кръчмите им са добри. Пълно е с туристи. Магистралата до Прага обаче е 10 пъти по-гадна от наш'те дори. Хубаво изкарахме.

Иначе градината, за която споменах ни я препоръча Търговеца. Ние се видяхме с нея един ден там. Наистина много приятна, видяхме ги и пауните. Имаше един албинос, егаси. Ние имахме и други приятели там, та и с тях се разкарвахме малко. Към един бар ни водиха едната вечер, дето не беше лош.

Виена бяхме само един ден и пак с колата пътувахме от Прага. Обикаляхме си следобеда там на Шьонбрюн градините, които бяха приятни и после се въртяхме из центъра цяла вечер. Бяхме обаче много скапани и аз се бях разболял. Виена обаче е супер як град и пак ще идем. Само че е по-скъпо от навсякъде другаде, където съм бил. Заслужава си обаче.

Имаме много снимки, ама на телефона имам само една, дето не е нищо особено. Това сме двамата с Милена до река Валтава. Както казах, нищо особено няма на снимката. По-късно може да кача по-хубави.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 28 Май 2014, 00:17

Ще кажа само едно нещо за Прага: чудесен град, но там НЕ се намира най-големият замък на вселената. Там просто няма замък. Никакъв. Нула.
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 28 Май 2014, 17:44

Хаха, зависи какво разбираш под замък, всъщност. Нали ви казах - ако очаквате нещо от сорта Нойшванквототамбешевгермания - няма такова, факт. Ама то и дворецът в София си се води "дворец", пък не е кой знае колко по-внушително (да не кажа никак). Иначе комплексът Пражски храд е готин - струва си да се види поне заради катедралата Св. Вит и (тук вече се намесва мой личен интерес) картинната галерия. Ако си представяте замъка на Дисни - няма такъв, факт. :)
Аз в момента съм в Братислава и вероятно ще имам материал за темата след няколко дни. Ама ще е малко, че съм по работа и културната програма е между другото. :(
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Pisobella » 28 Май 2014, 19:48

Виж замъчето дали работи, аз не можах да го видя вътре :) И на кулата, дето е в края на моста, може да се качиш - гледката към целия град е много хубава :)
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Следваща

Назад към Хоби и Забавления