Г*з път да види

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Г*з път да види

Мнениеот Търговецът на кристал » 28 Май 2014, 21:44

М, няма да я бъде, всичко ни е планирано от организаторите. Утре имаме 1 час обиколка с екскурзовод (и подозирам, че ще минем по същите места, по които обикаляхме с бившия преди 3 години покрай рождения ми ден - и до замъка ходихме, той хотелът ни беше в подножието му, ама вътре в самия замък не влязохме), а вдругиден ще ходим или до някаква фабрика за шоколад в Австрия, или във военен музей тук наоколо. Нямам идея. Останалото време... мда. Ама така е, по работа сме дошли. Че един приятел беше в Прага в командировка миналата седмица - като го видях колко "работа" свърши (предвид времето, което изкарахме заедно), да му завидя за работата, честно казано. И колежките му - и те така (дружно ги разхождах насам-натам, те поне случиха на жееестоко време, не като Ники и Милена).

Впрочем, като споменах Ники и Милена - миналата седмица тия хубостници ги водих във въпросната градина. Имаше толкова много туристи, че пауните (и двата) се бяха качили на дърветата и пищяха пронизително. Явно хич не им беше кеф заради навалицата. Досега не бях чувала паун да... хм, даже не знам как се казва процесът на издаване на звук от паун, ама звучи баш като пищене. Чак ми стана кофти за тях.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 17 Юли 2014, 11:21

А така, опряхме и до тая тема.
Сега любезно ще помоля всички, чиито четирибуквия са се разхождали до Гърция за море, да дават препоръки. Ще е средата на септември и приемам мнения за всичко - къде да се иде, как да се пътува, услугите на чия туристическа агенция да се ползват... Приемам идеи и за интересни работи, които могат да се правят, и места, които да се видят, но предупреждавам, че съм се насочила към мързелива почивка с много висене на плаж.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 18 Юли 2014, 21:26

Досега се въздържах, защото информацията ми е от миналата година, не е пълна, а се отнася и до друг сезон - края на април - началото на май.
Все пак, подходяща е от гледна точка на основното изискване: "... мързелива почивка с много висене на плаж."

Неа Врасна (помня го като Нова Враца :D )
- бяхме компания от десетита души и пътувахме с коли;
- настаниха ни в къщи до самото море;
- моята беше на приземния етаж, спалня с две легла откъм задната страна, кухня и веранда откъм морето
- 7,5 евро на човек за вечер;
- беше нещо подобно:
Nea-Vrasna-Greece-1951979.jpg
Nea-Vrasna-Greece-1951979.jpg (27.66 KiB) Прегледано 510 пъти

(от ляво надясно: морето, плажа, платното на улицата, къщи, кафенета, ресторанти)
- водата е много чиста, а плажът е почти безкраен - ходихме покрай морето чак до отсреща :D ;
- почти всички се къпеха всеки ден;
- цените в заведенията и близкия супермаркет не бяха стряскащи, а на повечето места имаше меню на български.

Фирмата беше българска и има представитл там, но не си спомням, как се казваше.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот ники » 19 Юли 2014, 12:56

MidwinterSun написа:А така, опряхме и до тая тема.
Сега любезно ще помоля всички, чиито четирибуквия са се разхождали до Гърция за море, да дават препоръки. Ще е средата на септември и приемам мнения за всичко - къде да се иде, как да се пътува, услугите на чия туристическа агенция да се ползват... Приемам идеи и за интересни работи, които могат да се правят, и места, които да се видят, но предупреждавам, че съм се насочила към мързелива почивка с много висене на плаж.

Преди 2 години бяхме в началото на септември на Халкидики, Неос Мармарас. Имаше някакви хора, но не супер много и беше страшно спокойно. Плащахме око 30 евро на двойна стая на вечер, а стаята ни беше мега добра. Не става много за парти, тъй като няма много хора, но, ако искаш да си починеш на спокойствие, това е мястото.

Пътувахме с кола без никакви проблеми. Ако тръгнете сутринта, с известно мотане, ще стигнете след обяд. Плажът е много готин и морето е супер чисто. 10 пъти по-добро от българското.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Scarface » 02 Дек 2014, 09:46

Да взема малко да я вдигна тая тема и да се похваля леко - взех си билетчета за Луфтханзичката и ще си занеса г*за до Лисабон за няколко дни от петък 8)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот punch » 02 Дек 2014, 20:56

Добре, как може темата за пътешествия да има толкова малоумно заглавие? На кого му хрумна подобна простотия?
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
Аватар
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 02 Дек 2014, 22:54

Екстра си е! :mrgreen:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот punch » 04 Дек 2014, 11:21

Ако е за форум където пишат предимно селяндури, си е екстра, но не и за форум в който уж трябва да пишат интелигентните студенти.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
Аватар
punch
Да живей словото

Мнениеот fluffy cloud » 04 Дек 2014, 11:40

Няма да съм толкова остра като punch, ама се присъединявам към мнението, че заглавието е нелепо.
По темата, искрено се надявам догодина из Европа да не плъзне епидемия от ебола, та да мога да планирам някое друго пътешествие из континента. За тази година съм повече от доволна с пътуванията си до Хърватия и по-специално частта с Плитвичките езера, и това до Лазурния бряг.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 10 Дек 2014, 22:28

Можете да видите как се разви мисленето на име на темата в рамките на първите няколко поста. Който има драма със заглавието й -> арменския поп или администраторите. Оп, грешка, то един от тях всъщност предложи името, което аз подхвърлих като закачка.
Не виждам защо скачате като ужилени. Все едно не сте чували израза и все едно не е на място.

Сега се сещам, че така и не разказах за пътуването, което си спретнахме до Букурещ през юни. Пфуууу, нищо. То не сме и обикаляли кой знае колко по забележителности, като изключим Триумфалната им арка, заради която бихме сумати път, пък тя се оказа опакована и в процес на ремонт/реставрация. И търсихме Художествената им галерия, която, разбира се, не работи в понеделник, ама така е, като решихме, че ни се разглежда едва ли не в последния момент. А, да - имаше и някакъв италиански фест, на който се бях наточила, но той се оказа в другия край на града. Аз, съответно, се отказах от идеята, но се оказа, че докато не съм била наоколо, Васко разпитал подробно как се стига дотам (да, стара съм, чийзи съм и подобни неща ми правят впечатление :sun:s ), та се завлякохме, само за да установим, че сме отишли последния ден, когато 90% от нещата вече бяха прибрани и нямаше и никакви планирани прояви. Така като чета, да се чуди човек какво сме правили, та си изкарахме толкова готино. :lol:
Прочутият им ресторант Caru cu bere НЕ СТАВА. Категорично. Не си давайте парите - ядох някакви уникално гадни пилешки хапки, които плуваха в мазнина и имаха за гарнитура резенче домат и 4 резенчета чушка, които също плуваха в гадното олио. Да ме убиете, нямам спомен какво друго и къде другаде ядохме (освен гадните хапки помня само една пица в мола, когато се загубихме и вече бяхме прилично гладни, скапани от умора и леко нервни като резултат от предните две). Впрочем, Пепси-то им е разкошно. Честно ви казвам, вероятно е от водата, нямам идея, но няма нищо общо с това, дето се продава в България. Добре, че тукашното е гадно, та нямах драма със спирането на газираните малко по-късно.
В стария град (който иначе е много приятно място) е пълно с нощни клубове и маааалко ми трябваше да предложа да ги тестваме, но се ограничихме само с един готин бар, който се казваше Bicicleta и чийто интериор е почти изцяло направен от части от колелета (правят много прилични коктейли изцяло по ваш вкус - разпитват ви какви вкусове обичате по принцип и на базата на чутото, спретват нещо на момента (снимка 1).
Какво друго... Хостелът ни беше много як, имаше 2 брутално готини котки, които си живееха в него. Не му помня името обаче, Васко се занимаваше с резервациите. Уви, преместили са моя любим хостел и не можах да му открия настоящите координати. Този обаче също беше чудесен (въпреки, а може би и заради забавните надписи-предупреждения на английски навсякъде из него (например: "Wash your dishes... or else!"/снимка 2).
A, да. Имайте предвид, че ако разчитате на карта, ще се ориентирате доста трудно. По-големите им улици нямат табели, а по-малките, които имат, ги няма на повечето карти. :connie_mini_goof:
Пък концертът на Били Айдъл беше един от музикалните хайлайти на годината. Факт. :sun:s Въпреки пича с Йегермайстера.
Иначе поредното пътуване до Италия пропадна в последния момент, но ще поправим нещата идното лято, надявам се.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот punch » 12 Дек 2014, 17:41

За да не повдигаме повече темата за името на треда, ще обобщим - селянията май няма да можем да я променим. Форумен ТрипАдвайзър например, е по-подходящо и по-интелигентно име.

Някой път ще седна и ще напиша много редове за моите пътешествия из Европа, както и за двете ми бригади в Щатите. Сега пък ще напиша за най-новото ми пътешествие - Черна гора в началото на октомври. Кумбор е много живописно градче с разнообразна архитектура, като цяло създава впечатление че си в Европа а не на Балканите. В Приевор (май така се казваше, едно селище до Будва) хапнахме доста здраво - плескавица, тяхните кебапчета, ориз, зеленчуци, картофи. И салата цезар. Много са им интересни сувенирите, проявяват доста креативност в това отношение, както и вътрешния дизайн на хотелите, заведенията и тем подобни. Има и различни арт галерии където също можеш да се отбиеш, да се насладиш на съвременното изкуство - картини, статуи и други. Трябва да споменем и за природата, красивите гледки от високо, от планината. В близост до селището Кавач можеш да се насладиш на такива гледки. Как ще ги стигнем Черна гора... На много по-високо ниво са в сферата на туризма. На връщане се отбихме в Ниш, Сърбия. Ненапрегнатата атмосфера в града е нещо което прави първоначално впечатление. Беше събота и не можехме да си намерим заведение - всички бяха заети, хората в този град са по кафенетата. Като цяло ми хареса града.

Следващата ми цел извън Европа е Рио. Много искам да отида, особено по време на карнавала.
Аватар
punch
Да живей словото

Мнениеот fluffy cloud » 13 Дек 2014, 11:44

Споделям приятните впечатления от Черна гора. Аз бях май месец на едно балканско пътешествие и в Черна гора отидохме в Котор. Много приятно местенце, а в самата държава много ми харесва преобладаващия планински релеф. Същевременно климатът е мек и се съвместяват чукари отвсякъде с палми за фон. Доста приятна комбинация. Ето и малко снимки за илюстрация.
Прикачени файлове
MG3.jpg
MG3.jpg (101.39 KiB) Прегледано 334 пъти
MG2.jpg
MG2.jpg (161.84 KiB) Прегледано 334 пъти
MG.jpg
MG.jpg (95.58 KiB) Прегледано 334 пъти
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 21 Юни 2015, 10:24

Изображение
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 21 Юли 2015, 16:19

Миналата година тази темичка ми свърши чудесна работа да ме ориентира къде в Гърция да се насоча за море... Е, тази година в Гърция поради обективни причини няма да се ходи (за съжаление, а много ми се искаше). Та, препоръчайте ми, моля, местенце на северното черноморие. Тихо, спокойно, чалга-фрий, някое селце/малко градче/къмпинг/бунгала/нещо от сорта. Търся си тиха и кротка почивка на място, което не е претъпкано и презастроено. Досега съм ходила все на юг и нямам никаква представа какво има на север и къде го има.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Юли 2015, 21:56

Силве, не съм ходила лично, но много ми препоръчаха Обзор. Той е някъде по средата, но от описанието звучеше като да отговаря на изискванията ти. Попрочети тук-там, за да видиш дали ще ти пасне. Аз съм го набелязала за догодина.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления