ЧЕТВЪРТО КЛАСИРАНЕ

Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Модератор: Pisobella

Re: ЧЕТВЪРТО КЛАСИРАНЕ

Мнениеот shayne » 02 Сеп 2008, 11:06

Далеч съм от мисълта, че знанията, които трябва да имаш, за да издържиш успешно матурата, след това ще са от фундаментално значение за бъдещата ти професионална реализация. Аз съм математик и знам, че това няма да ми помогне да си реша задачите. Матурата обаче проверява до каква степен си усвоил нормите на родния си език и собствена литература. Тези неща може да мислиш, че няма да ти помогнат, но те са важни за един грамотен и интелигентен човек, без значение от областта, в която ще се реализира за вбъдеще.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот felino » 02 Сеп 2008, 13:51

shayne написа:Далеч съм от мисълта, че знанията, които трябва да имаш, за да издържиш успешно матурата, след това ще са от фундаментално значение за бъдещата ти професионална реализация. Аз съм математик и знам, че това няма да ми помогне да си реша задачите. Матурата обаче проверява до каква степен си усвоил нормите на родния си език и собствена литература. Тези неща може да мислиш, че няма да ти помогнат, но те са важни за един грамотен и интелигентен човек, без значение от областта, в която ще се реализира за вбъдеще.

Абсолютно вярно!!
felino
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Dream_GIRL » 03 Сеп 2008, 14:50

Здравейте`искам да попитам мога ли да участвам в допълнителното класиране веэ да съм кандидатствала на редовните`а само с оценката от друг ВУЗ? :roll: :?: :?: :shock:
"Точната дата на раждане не е известна, но със сигурност е ясно, че Раковски е роден на 2 април"
Dream_GIRL
В началото бе словото

Мнениеот Lanfaer » 03 Сеп 2008, 16:39

Имате ли някаква информация за специалността " Неформално образование" ?
Благодаря предварително :)
Аватар
Lanfaer
Драскач

Мнениеот SeLby » 03 Сеп 2008, 16:44

май никой няма инфо за тази специалност :D
бтв..някой случайно дали може да ми каже..колко е мин. бал за мъжете в специалност Педагогика,редовно на 3-то класиране ? :roll:
Изображение
Аватар
SeLby
All In

Мнениеот kristy » 03 Сеп 2008, 18:09

Dream_GIRL написа:Здравейте`искам да попитам мога ли да участвам в допълнителното класиране веэ да съм кандидатствала на редовните`а само с оценката от друг ВУЗ? :roll: :?: :?: :shock:

можеш с оценка от друг вуз , ето какво пише на допълнителен прием:
Допълнителният прием важи за некласирани и незаписани в други специалности след окончателното класиране кандидати на Университета и за кандидати, положили съответните изпити в други висши училища.
.:.Никой за нищо, себе си за всичко.:.
Аватар
kristy
В началото бе словото

Мнениеот kristy » 03 Сеп 2008, 18:39

SeLby написа:май никой няма инфо за тази специалност :D
бтв..някой случайно дали може да ми каже..колко е мин. бал за мъжете в специалност Педагогика,редовно на 3-то класиране ? :roll:

не знам точно, но някъде 18-19 сигурно
.:.Никой за нищо, себе си за всичко.:.
Аватар
kristy
В началото бе словото

Мнениеот felino » 03 Сеп 2008, 19:10

Можеш да прочетеш тук за неформално образование:

http://socrates.hrdc.bg/Resources_docs/ ... SEU_bg.pdf
http://www.karieri.bg/show/?storyid=463137
felino
В началото бе словото

Мнениеот Dream_GIRL » 03 Сеп 2008, 23:47

kristy написа:
Dream_GIRL написа:Здравейте`искам да попитам мога ли да участвам в допълнителното класиране веэ да съм кандидатствала на редовните`а само с оценката от друг ВУЗ? :roll: :?: :?: :shock:

можеш с оценка от друг вуз , ето какво пише на допълнителен прием:
Допълнителният прием важи за некласирани и незаписани в други специалности след окончателното класиране кандидати на Университета и за кандидати, положили съответните изпити в други висши училища.

Мерси много!И аз го видях,ама не бях сигурна!Значи утре ще отида спокойнно да си взема оценката от УНСС и после в СУ.Не исках да се разкарвам излишно,но пък от 2 дни звъня в учебен отдел на СУ за инфо и никой не вдигаше телефона.
"Точната дата на раждане не е известна, но със сигурност е ясно, че Раковски е роден на 2 април"
Dream_GIRL
В началото бе словото

Мнениеот kubetski » 04 Сеп 2008, 19:47

Здравейте!
Имам на матурата по БЕЛ 5.38, и на матурата по Английски език 5.43. Интересува ме сега мога ли да бъда приет въобще в някоя специалност само с тези оценки?
Моля за спешен отговор, защото утре е последния срок, да не се разкарвам напразно защото не съм от София. Благодаря предварително.
kubetski
В началото бе словото

Мнениеот Maeve » 04 Сеп 2008, 20:05

Не, трябва да си положил кандидатстудентски изпит по предмет, в случая по БЕЛ и/или АЕ.
...
Аватар
Maeve
ethereal

Благодарил (а): 1215 пъти.

Мнениеот Prudence » 04 Сеп 2008, 20:06

kubetski написа:Здравейте!
Имам на матурата по БЕЛ 5.38, и на матурата по Английски език 5.43. Интересува ме сега мога ли да бъда приет въобще в някоя специалност само с тези оценки?
Моля за спешен отговор, защото утре е последния срок, да не се разкарвам напразно защото не съм от София. Благодаря предварително.

Да! Можеш, сигурна съм! Поне специална предагогика или начална! Аз влязох така в социална, но там вече няма места!
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

ДОПЪлНИТЕлЕН ПрИЕм

Мнениеот KANDI » 04 Сеп 2008, 20:39

Някой знае ли къде и кога ще се проверяват резултатите от допълнителния прием
В момента все още стои старата информация от предишните 3 класирания и като задавам там новия ми входящ номер , се изписва,че е некоректен, а пък на стария номер си стои старата информация
И още нещо - обявените свободни места по специалности дали се делят на мъже и жени или са на общо основание
Някой знае ли колко човека са подали молби за допълнителния прием?
Защо имам чувството,че малко хора се вълнуват този път !
Не сте толкова активни както преди
KANDI
В началото бе словото

Re: ДОПЪлНИТЕлЕН ПрИЕм

Мнениеот Prudence » 04 Сеп 2008, 20:58

Някъде четох, че резултати ще има на 10...
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Re: ДОПЪлНИТЕлЕН ПрИЕм

Мнениеот Ksto » 04 Сеп 2008, 23:02

А защо заглавието ти е едно такова криво :roll:
Аватар
Ksto
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 5 пъти.

ПредишнаСледваща