Тема за пиците...

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Тема за пиците...

Мнениеот Kristo » 19 Юни 2010, 00:02

Хрумна ми, че днеска ядох от пиците на един колега и после половината пица на една колежка...

Една от тях беше с нещо като... скумрия от консерва, ако се сещате, дето бяха с кисели краставички...

Та по същество, мисля, че всеки обича пица, защо да няма и такава тема? Ще пусна малко снимки, а от вас - акъл и рецепти, какви обичате, какви тактики имате при правене и прочее...

Аз лично обичам с шунка, гъби и маслини. Просто задължителни съставки. Но без чушляци и шляещи се доматки или краставички... А и с честнов сос отгоре е върха!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Re: Тема за пиците...

Мнениеот invisible » 19 Юни 2010, 00:09

ааа голям съм фен на това :bounce:
аз ги обичам без нищо отгоре и с царевица мноого царевица :drunken:
най ми е любима ториното в мр пица шунка, грах, ЦАРЕВИЦА, пушено сирене, кашкавал :mm:s
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот dexteriti » 19 Юни 2010, 00:13

Помните ли преди по-препеченката пицичка, тая кръглата дето я продаваха от бутките, като от кенеф...беше много Фкусна, ама нейде, замести я 'ПАРЧЕТО'...
Та наскоро не съм ял хубава пица, всичките са с много брашно отдолу, което не ми допада, като вдигна парчто и клюмва, пада цялото, не са добре изпечени и много са ми преОвкусени плюс рядко срещано добре приготвена пица с риба. Много минуси станаха..а къде е добрата стара ПИЦА ХЪТ ;(
dexteriti
Форумен Чикатило

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Юни 2010, 00:13

Мммм, пица с моцарела, босилек и доматки. :) И пица с топено сирене, шунка, маслини и печени червени чушки (позната още като "Флорентина" в XL пиците). Това са ми любимите. Също и с шунка, гъби и кашкавал.
Обаче в никакъв случай сосове отгоре - тц! Не ща да ям кетчуп, а пица, все пак. Другото си е кощунство направо.

Ето и от мене една снимчица (това чудо тежеше 3 килограма, хапнахме я по повод успешното освобождаване на почти цялата ни група от един свръхгаден изпит):
http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?pid=3618050&id=673013837
Дано линкът се отваря, че отказва да се качи като изображение.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Pisobella » 19 Юни 2010, 00:17

има си квадратни, кръгли - всякви пици има :) то зависи от къде си купуваш ... В Мусагеница имаше едни кръгли пици на пазарчето - много вкуснички. Не знам още ли ги правят такива... И на пазара в Слатина има кръгли пици много вкусни :drunken:
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Kristo » 19 Юни 2010, 00:20

На манджа стрийт в студ. град има и кръгли пици, каквито ядях във 3-4 клас... има и триъгилните (които са реално секторни - защото сектор е отрязък от окръжност, образуван от 2 радиуса и дъга, но какво ви занимавам)

А какво ви е мнението за пица с.... рибешко месо? Или свинско, примерно смляно?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 19 Юни 2010, 00:24

Аз си спомням, че на Графа, малко преди площад Гарибалди, имаше една пекарна (абе технически още я има, но се е преориентирала)... ноооо, ах, леле, какви пицички съм яла там :drunken: Те си бяха точно кръгли, с прилично много неща, много вкусно тесто и супер сочни...

Иначе от пиците в заведенията обичам... всички :lol: и с всичко... като особено много се радвам, когато има пушено сиренье (:
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Юни 2010, 00:28

Ау, Иринчи като каза за пиците по пицариите - амчи аз пропуснах най-най-любимата си! "Хавай" (с ананас и шунка)! Винаги си поръчвам именно нея, мммм... Но обикновено са големи, а е доста по-трудно да намериш с кой да си я разделиш - повечето хора като че ли се плашат от тая комбинация.

Кристо, аз пица с риба не бих хапнала, защото просто не обичам риба. Но учителката ми по италиански примерно казваше, че за нея една пица не е пица, ако няма аншоа. Вкусове всякакви. :)
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот AppleJuice » 19 Юни 2010, 01:54

По принцип обичам пица и обичам нестандартните вкусове, но просто ненавиждам т.нар. Хавай с ананас... :X МОже би защото не обичам много ананас... :P
Иначе любими са ми добрата стара Капричоза (шунка, домат, кашкавал), Калцоне (почти навсякъде е разлина, Куатро формаджи (със сирена, но е тежичка и само малка) и Морси дарове... ОБОЖАВАМ я просто!!! :)))

За домашна пица...има много рецепти. Лично аз си я обичам с домашно приготвено тесто, защото купеното не ми вдъхва доверие и не ми е вкусно. За отгоре - фантазия да имате и естествено малко продукти. :)))
Don't - tell me what I wanna hear
Afraid of never knowing fear
Experience anything you need
I'll keep fighting jealousy
'til it's fucking gone
Аватар
AppleJuice
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Deschain » 19 Юни 2010, 20:28

Обичам аз Маргарита и Калцоне, преди много ядох и Милано, ама не помня с какво беше тя. Важното е да няма царевица, грах или домати...а ако има гъби е голям бонус.
Напоследък пиците отстъпват на дюнерите при мен, но все пак понякога хапвам.
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 277 пъти.

Мнениеот ники » 19 Юни 2010, 21:08

Ох, пица с риба тон направо ми е сигурно любимото ядене :)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Etiainen » 19 Юни 2010, 21:55

Най-обичам пици със сметана и гъби. Особено със сметана :drunken: :drunken:
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот Велински » 20 Юни 2010, 12:47

Маринара- с риба тон, доматки, босилек и мидички... и тази с многото сирена също!
Аватар
Велински
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 20 Юни 2010, 18:47

Pisobella написа:има си квадратни, кръгли - всякви пици има :) то зависи от къде си купуваш ... В Мусагеница имаше едни кръгли пици на пазарчето - много вкуснички. Не знам още ли ги правят такива... И на пазара в Слатина има кръгли пици много вкусни :drunken:

Хахаха да не се окаже, че сме съкварталци!!!
Иначе обожавам пици с повечко сиренце, другите съставки нямат голямо значение, изключая грах и царевица.
А най не обичам тути фрути и тициано феро :pale:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот wtf » 20 Юни 2010, 20:48

+1 за Хавай и всякакви солено/сладко комбинации.. :drunken: Иначе обичам хубава Маргарита. НИКАКВА царевица, хрупкав блат и да е ароматна, не да са сложили кетчуп и кренвирши. А в изключително редките случаи, когато съм си правила вкъщи, винаги слагам лук-задължително, доматен сос и много кашкавал. Тесто от магазна. :compress:
I speak sarcasm as a second language.
Аватар
wtf
Драскач

Благодарил (а): 2 пъти.

Следваща

Назад към Кулинарен раздел