Тема за пиците...

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Тема за пиците...

Мнениеот Mondscreen » 16 Юни 2013, 14:33

gioiella написа:мръвка, която не е живяла във вода.

Това сигурно прави избора доста по-лесен. Аз си избирам пица по 20-30 минути. :mrgreen:
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот gioiella » 16 Юни 2013, 14:38

Понякога не е :lol: Ако продуктите, които искам ги няма без пиле, се налага да моля да ми го махнат.
И понякога забравят и чопля там като някое врабче. Не, че нещо ще ми стане, но вкуса не ми е приятен. Все едно някой, който не обича риба, да я яде. Особено пилето...

Яла съм домашна "бъркана" пица между другото.Странно е на вкус и май не ми допада.
Аватар
gioiella
Драскач

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 16 Юни 2013, 14:44

gioiella написа:Яла съм домашна "бъркана" пица между другото.

Какво пък е това? Изображение
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Търговецът на кристал » 16 Юни 2013, 14:46

Оооооо... моят опит с бъркана пица беше... абе, мани! Т.е. тестото беше бъркано (някаква уж проста и мързелива рецепта от Бг-Мамма), всичко го направих, както трябва и... после стъргах тесто от фурната, щото се оказа, че са ми дали някакво брашно с мая вътре, аз сложих и сода, както беше по рецепта, без да видя, и... Ама то и кой ме би да се опитвам да правя пица у дома тогава. Поне беше много забавно.
Другият вариант на бъркана пица е да смесиш плънката с тестото, вместо да я наредиш отгоре. Става нещо като вариация на солен кекс.

Иначе аз наскоро открих и една пица тук, дето си струва да я добавя към пиците във Флоренция и Букурещ на предната страница: сметана, моцарела, спанак и яйце. Ох, ох, ох, страхотна е! Добре, че пицарията ми е малко встрани от редовните маршрути, че иначе съм загубена.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 16 Юни 2013, 14:53

Търговецът на кристал написа:Другият вариант на бъркана пица е да смесиш плънката с тестото, вместо да я наредиш отгоре.

И аз си представих нещо такова, защото ако е само да си забъркаш и замесиш тестото вкъщи, то майка ми прави само бъркана пица и много си я харесвам. :lol:
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот gioiella » 16 Юни 2013, 16:11

Тестото има някакъв друг вкус. Може би не сте яли, но моята баба ми правеше, като бях малка шупла.Почти същия вкус, но като го ядеш на пица някак не е вкусно :lol: Не знам точно как се прави, но бившата ми кандидат-свекърва ме гощаваше непрекъснато с такова и аз къде да ходя...ядях.
Бътка се тесто и се изсипва в тавата(не помня дали не слагале готварска хартия отдолу, че после да не залепва). После или слага веднага "плънката", или чака леко да се втвърди и я изсипва. Защото иначе ще потънат навътре, а и докато се опече тестото отгоре може да загорят. Де да знам...аз не мога да пека :lol: Та такова нещо само по русенско съм яла, който питах тук в София за бъркана пица и ме гледат умно.
Аватар
gioiella
Драскач

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Юни 2013, 17:57

Не, не, Мондскрийн, тестото за бъркана пица е друго - не се меси, прави се супер мързеливо, прилича малко на кексово тесто и не се оставя да втасва. БГ-мамите се кълнат в него, на мен пък ми е един от най-големите фалове в кулинарията дотук. Просто не знаех какво визира Джойела под "бъркана" пица, понеже и двете са възможни.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MartinD » 18 Юли 2013, 15:29

Здравейте,
Казвам се Мартин и към момента работя върху дипломната си работа.

Ще съм Ви много благодарен, ако отделите 10/15 минути, за да попълните този въпросник: http://goo.gl/M5IHF
-- Има и една награда! --
-- Продукта, който е използван във въпросника е примерен, но е и донякъде свързан с тази тема (:
Най-важни са характеристиките, които ще може да оцените --
Целта на проучването е да се потърсят начини, чрез които подобни храни могат да бъдат променени и направени по-вкусни, здравословни, достъпни и удобни.

- Наградата: Един от вас, отговорил на ВСИЧКИ въпроси, ще СПЕЧЕЛИ ваучер на стойност 55 лв.(£25) за Amazon.co.uk и Javari.co.uk (на втория уебсайт доставката до България е безплатна) Ваучера ще бъде изпратен на електронната поща.
- Въпросника е малко по-труден за попълване, но дава възможност за събиране на много по-полезна информация.
- Благодаря ви предварително за положеното усилие (знам, че попълването на въпросници не е от най-любимите ви занимания (:
- Линк към въпросника: http://goo.gl/M5IHF

Вашият принос ще помогне много. Благодаря Ви!
Мартин

(ако нарушвам правилата на форума с този пост, моля администраторите да споделят къде във форума би било по-уместно да сложа това съобщение или, дали трябва да го променя или да го премахна)
MartinD
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 18 Юли 2013, 18:00

Попълних го, ама..... много ме побърка...
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот MartinD » 18 Юли 2013, 21:20

Благодаря ти за отделеното време! :))
Формата наистина е доста по-досаден/неприятен, но попълнен както трябва върши по-добра работа
MartinD
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Snow-White » 26 Сеп 2013, 11:15

Попълнено и от мен. Макар че това с най-важната и най-маловажната характеристика беше доста изнервящо - можеше просто да ги подредим всичките в низходящ или възходящ ред. :D
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Scarface » 27 Сеп 2013, 09:37

И аз ти я попълних, успех!
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Предишна

Назад към Кулинарен раздел