Какво НЕ обичате да ядете?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Какво НЕ обичате да ядете?

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 20:05

Като гледам къде си пуснах миналата тема и къде е преместена после, за по-сигурно тази ще е в раздел спам, та да не мога да сгреша ;)

Заглавие: Китайци ядат бебешко месо!

KeineSonne написа:Разбира се, шокиращо е. Няма да отворя линка, защото ям ябълка и не искам да си развалям удоволствието (по същата причина не бих отворила линк с лук, защото се отвращавам от него).
Проблемът е морален не защото канибализмът ни ужасява - има паяци канибали, но не ги обсъждаме - а заради древната зарастнала в съзнанието ни представа, че човеците са най-висшите създания и като такива не могат да се държат като животни. е, аз ги наричам "човешки животни"...
Така че това, което си помислям аз на прима виста, когато се натъкна на подобна "новина", не е "китайски изроди/извратеняци/огън да ги гори, животни", а по-скоро " :scratch: теа пък, вместо да измислят как да кръстосат бамбук със секвоя, та един стрък да стига за цяло село, си губят времето с простотии".

FMI написа:Станахме двама !!! За първи път попадам на друг човек, който да не обича лук !!! Не разбирам каква е тази мания във всяко ядене да ръгат лук до безобразие... Всъщност мога да го преживея, ако е пасиран, но не е просто ми се повдига на биологично ниво и не мога да се насиля да изям това нещо, независимо колко е вкусно, а е адски трудно да си играеш да отделиш лука...

От пълнените чушки също ми се повдига, но там вече и да отстраня чушката вкуса не мога да понеса, много ме е яд когато някой развали хубавите сърми така, вместо да ги завие в лозов лист, а дори и в кисело зеле по-добре от чушки, но в лозовия лист е истината... А в същото време нямам проблем с лютеницата, която е основно чушки...

Та всичко е до приготвяне ;)

Само шкембе чорба не могат да ме накарат да ям, ако ще да е приготвена от най-добрия специалист.

И понеже не мога да се сетя за друга гадория, освен желето, но пък наскоро ядох торта на един рожден ден, която за мое учудване не беше с гадно желе, но това може би е един път в живота... Та явно всичко друго ям, поне от нашата кухня, виж хлебарка не си представям как ям и също толкова много не мога дори да си го представя, както и човешкото... Но в някои региони единствения протеин идва именно от сочните хлебарки или някоя тлъста космата и отровна тарантула... А е доказано че човек яде, това което се е научил да яде... И ако бяхме родени в един различен свят, сега можеше да се питаме, как е възможно някой да не яде човешко... Всичко е относително е казал един велик учен ;)
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Re: Какво НЕ обичате да ядете?

Мнениеот Търговецът на кристал » 17 Ное 2010, 20:56

*Темата е за кулинарния раздел.

НЕ ям морски дарове. Даже се е случвало да послъгвам, че съм алергична, ако много почнат да ме канят и прочее. Иначе наистина рискувам да повърна. Изключение са рибите, които не миришат на риба, а също и хайверът. Стриди, скариди, калмари, раци, миди, октоподи и т.н.т. - НЕ.
Не ям и шкембе и други карантии, а също и тлъсти и миризливи меса и заешко.

В общи линии, останалото не ми е проблем - не обичам синьо сирене, ако не е в сос; също и супа от спанак, но мога да ги ям. Не обичам и орехи.

С лук, чесън, магданоз и зелении нямам никакви проблеми. Даже мога да кажа, че ги обичам, само подбирам времето от деня, в което да хапвам по-... ароматните от тях. :)
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 21:45

Аз пък когато имах алергия само морските или по-скоро сладководните "дарове" не ми правеха проблеми никога... И попринцип много неща изглеждат гадно, докато някой не ги сготви както трябва ;) Например се сещам че си мислех че не бих ял охлюви, а те се оказаха доста вкусни...

Един път бях ял малки октоподчета и бяха страхотни, друг път бяха гадни и жилави и в отвратително кисела марината... Много неща са до готвача ;)

А от рибите се сещам само за акулите, те грам не миришат на риба, а на вкус са като най-добрите риби! Аз съм опитвал само веднъж и се надявам да не стане като с октоподчетата втория път... И силно ти препоръчвам филе от акула, а и се оказа че не е никак скъпо в момента...

Бях най-силно алергичен към грах, моркови и шоколад ако си спомням правилно, както и към всякакви власинести неща, като почнеш от ягодите и стигнеш до прасковите, но ако са обелени нямаше проблем :) Едва ли има по-голяма гавра от това дете да е алергично от толкова вкусни и полезни неща, но факт... Сега вече нямам никакви алергии... Коментара на лекарите никога няма да го забравя: Или ще се оправи или ще умре... Май стана по-скоро воторото, макар че някой ден неизбежно ще ме застигне и първото :mrgreen:

Гледам обаче "Страх" например... Това шоу защо не се казва "Гнъс"... не мога да се насиля да изям която и да е от гнусотиите там, независимо колко пари ми дават и независимо че имам много здрав стомах, просто не мога да си сложа нещо такова в устата и да не повърна, а освен това адски ще ми се догади още от миризмата, може би в това е ключа... гледам някой си запушват носа и пият на екс... но живо насекомо... абе отвратително е... ако не беше това, щях да участвам ;)

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот fak » 17 Ное 2010, 21:51

Търговецът на кристал написа:НЕ ям морски дарове.

+всякакво месо
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 21:56

fak написа:
Търговецът на кристал написа:НЕ ям морски дарове.

+всякакво месо
С какво го заместваш?

Аз мисля да опитам с гъби или яйца, но ми се струва че няма да е много адекватен заместител, нито едното, нито другото...

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот Търговецът на кристал » 17 Ное 2010, 22:05

Ама аз съвсем не съм алергична към морски дарове - просто казвам така, когато почнат много да ме тормозят да опитвам това и онова. И съвсем не зависи как са приготвени - просто при вида им ми се гади. Същото е и с карантиите. Да не говоря и как смърдят.

ФМИ, нелош източник на протеин са бобовите растения (хвалят много и соята, обаче ГМО-вариантът е канцерогенен). Аз обаче не мисля, че са адекватни заместители на месото в този аспект. Въпрос на личен избор, разбира се - те и учените още не са стигнали до единомислие по тоя повод.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Etiainen » 17 Ное 2010, 22:08

Хич не обичам каша от коприва :(
+ някви риби и морски дарове като цяло също.
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот allshallperish » 17 Ное 2010, 22:27

Не обичам никакви зелени варени неща, включително печени - било спанак, коприва на тенджера, в тиган, в тава... Никакви.
Мразя всякакви видове риба и морски дарове, просто от миризмата ми изтръпва мозъка.
Не ям никакви карантии, отвращават ме. Напоследък не обичам пилешка супа, особено ако кокошката/петелът е "домашен" тип, мирише много неприятно и ми навява мисълта за пилешки глави и крака.
Не ям и как му се викаше - пиле фрикасе? Пиле в бял сос... Отврат.
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 22:31

Не обичам и съответно не ям :

Сирене, кашкавал, сланина, карантии, шкембе чорба, рибена чорба.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот svetlio.varna » 17 Ное 2010, 22:33

Не обичам да ям пердах :mrgreen:
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 17 Ное 2010, 22:42

А, и се сетих за нещо друго, от което директно повръщам - корнфлейкс (не овесени ядки, а точно корнфлейкс) в прясно мляко. Дори само като го пиша, ми се повдига.
И пак като знам кои неща не ям, съм много по-непридирчива в това отношение в сравнение с много от познатите ми.

Най-добрата ми приятелка пък не яде банани и пъпеш. Много й се чудех - тя пък ми се чудеше как може да не ям мозък, например. :mrgreen:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 22:47

Те карантиите ако миришат още на входа, бобовите създават много проблеми на изхода, още много преди да им стане време да го ползват наистина...

Все пак боб, соя и т.н. абе ям ги, като няма друго... Най-много харесвам леща, но някак не ги свързвам с месото, защото аз питах за доближаване по-скоро като вкус, иначе наистина е по-важно като състав, а то в месото друго важно освен протеин май няма, но може и да греша... Нямаше ли и някакъв витамин...

Обаче ето че изчислих че ми трябват поне по 300 грама месо на ден, а това са просто 40 грама протеин, следователно ако взема това количество от другаде, трябва ли още нещо да се добави? Например 20 яйца на ден мисля че ми осигуряват точно същите неща, но не трябва да ям повече от 3 жълтъка, т.е. другите да ги изхвърлям и да ям само белтъците... А жълтъка е толкова по-вкусен... И не мога да разхищавам така, така че нито бобовите, нито яйцата са приемлив заместител, само за гъбите не ми е ясно как точно стоят нещата, но те пък са сезонен продукт... а и опасен също така...

П.П. Не ям никакви супи, предпочитам яхнии, но по-принцип не ям готвено, защото рядко някой умее да готви наистина хубаво, като баба, а тя е далече и става все по-стара... :~( Трябва да се науча като нея, докато е жива... Защото ми се отдава, но имам много малко практика...

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот fak » 17 Ное 2010, 22:50

Търговецът на кристал написа:пъпеш...

също... :bounce:
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот kori » 17 Ное 2010, 22:52

аз не съм срещнал (добре приготвена) храна, на която да не съм дал шанс и която в евентуалния случай, в който не ми се повдига после от нея, да не ям.

в този ред на мисли искам да изкажа следните няколко призива към всички вас, социално-ангажирани млади хора:
НЕ НА ДИСКРИМИНАЦИЯТА НА ХРАНАТА!
както и:
НЕ НА СЕГРЕГАЦИЯТА ПО ЦВЕТОВЕ НА ХРАНАТА!
а също така и:
ДАЙТЕ ШАНС НА ХРАНАТА С ЦВЯТ НА ПЕПЕЛ ОТ ПОВРЪЩАНО - ТОВА, ЧЕ Е РАЗЛИЧНА, НЕ Я ПРАВИ ПО-ЛОША!
(този горе не знам на какъв картон и с какви букви ще го напишете) но не на последно място и:
РАВНИ ПРАВА ЗА ВСЯКА ХРАНА!
и после да ги напишете на табели и смело да ги развеете пред партийния дом например, ето така:
:JC_stupid: :JC_stupid: :JC_stupid: :JC_stupid: :JC_stupid: :JC_stupid:
Аватар
kori
miles davis - so what

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 17 Ное 2010, 22:53

Мразя яйца, особено белтъка. Също така ябълки, пъпеш и диня; тиквички и патладжан; всякакъв вид риба и морски дарове; карантия, свински уши, опашчици и подобни продукти, влизащи в състава на пачата.
Много неща не ям, приятелите ми постоянно ме подиграват, като почна да отделям половината порция...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Кулинарен раздел