Принцеси с ....

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Принцеси с ....

Мнениеот The_Soldier » 01 Фев 2011, 20:08

Права си, но не е лесно да се намери " прясно/домашно смляна " :?

"И задължително с масло, тоя маргарин е такава отрова..." - аз винаги си ги правя с маргарин, като вкус е супер, но не знам дали е отрова... :roll:
My body is a cage that keeps me from dancing with the one I love, but my mind holds the key...
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Благодарил (а): 160 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 01 Фев 2011, 20:20

The_Soldier написа:Права си, но не е лесно да се намери " прясно/домашно смляна " :?

"И задължително с масло, тоя маргарин е такава отрова..." - аз винаги си ги правя с маргарин, като вкус е супер, но не знам дали е отрова... :roll:
В доста супермаркети и месарници могат да смелят месото, което ти си си избрал, така че не е толкова трудно. :D Все пак е далеч по-здравословно, а и вкусно. Иначе аз мога месеци наред да не се сетя за месо, ама при по-хищните хора сигурно е трудничко.
А за маргарина не съм казала, че не е вкусен. Просто е доста вреден.
Иначе предимството му пред маслото е, че се маже по-лесно и май затова доста хора го предпочитат.
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот The_Soldier » 01 Фев 2011, 20:24

"Иначе предимството му пред маслото е, че се маже по-лесно и май затова доста хора го предпочитат." - мързеливостта води това т.е. :P Мързеливостта води още и до други "съкращавания".. Както и принцесите например, вкусни са, всичко ок, но доста често се избират като вариант за следващо ядене, заради леснотата си :P
My body is a cage that keeps me from dancing with the one I love, but my mind holds the key...
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Мнениеот menina.do.mar » 01 Фев 2011, 20:35

The_Soldier написа:мързеливостта води това т.е. :P Мързеливостта води още и до други "съкращавания".. Както и принцесите например, вкусни са, всичко ок, но доста често се избират като вариант за следващо ядене, заради леснотата си :P
Е, мързелът е движеща сила при нас, студентите. Мен дори принцеси ме мързи да правя понякога. То си е мазане, рязане, печене... :lol:

А, пропуснах да кажа - към принцесите с кашкавал много вървят и чушките (или "пиперки", както им казваме във Варна), особено зелените.
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Мнениеот The_Soldier » 01 Фев 2011, 20:39

:shock: Сори, но чушките водят класацията ми, на нещата, които не харесвам (за ядене става дума :lol: )
"То си е мазане, рязане, печене.." - то да беше само това.. Аз винаго преди да хапна, се сещам, че трябва да измия чиниите, и губя апетит на момента :lol:
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Мнениеот Scion of balance » 01 Фев 2011, 20:43

И все пак горепосоченият пример ме подсети ,че мързелът е причината за откритието на редица неща като например - пеницилин :lol:
Изображение
Аватар
Scion of balance
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 163 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 01 Фев 2011, 20:51

The_Soldier написа::shock: Сори, но чушките водят класацията ми, на нещата, които не харесвам (за ядене става дума :lol: )
"То си е мазане, рязане, печене.." - то да беше само това.. Аз винаго преди да хапна, се сещам, че трябва да измия чиниите, и губя апетит на момента :lol:
Въпрос на вкус. Аз на почти всичко, което ям, добавям чушки и/или кашкавал.
Колкото до досадното миене на съдове, една приятелка му е намерила цаката - пластмасови чинии, чаши и прибори.
След употреба - в боклука. Не е много естетически издържано, ама... :lol:
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Мнениеот The_Soldier » 01 Фев 2011, 20:58

А после кой ще изхвърли боклука? :lol: Колкото до кашкавала - дам, трябва да се добави към всичко, дори към кашкавал пане примерно :lol:

По темата: пробвайте следното - взимате един кренвирш, режете го надлъж (но не да се получат 2 парчета, просто да е "сплеснато"), потавяте кашкавал по средата, и при него си правите принцеси с кренвирш и кашкавал.. Същите съставки, различни ястия = невероятна комбинация! Опционално: лютеницата върви страхотно с тази комбинация, и портокаловия сок :)
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Мнениеот FloWersOfEviL » 02 Фев 2011, 21:22

menina.do.mar написа:А за маргарина не съм казала, че не е вкусен. Просто е доста вреден.
Мхм, мхм. Аз даже като знам, че е вреден и не ми е и вкусен вече. И не мога проумея рекламите за маргарин, които го препоръчват за децата, за да растат, че бил пълен с витамини.. wtf?!!? :shock:

П.П. Солджър, мусколяга, щъ замола да цитираш като хората, защото ми трябваха поне 4-5 поста да заграя защо аджеба слагаш кавчики и след това си коментираш мнението :lol: :lol: :lol:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот The_Soldier » 02 Фев 2011, 22:25

Хаха :lol: Ем, сори че се е получило така, просто още от времето на КСКто ми, имам спомени, че някои хора се цитираха с по 5-6 предишни поста, и се получаваше много грозно.. някви чаршафи се получавах, просто от тогава ми стана навик, да не цитирам цели постове, и да се стремя да е по-нагледно.. Но щом създава проблеми, ще гледам да съм по-разбираем ;)

П.П. за маргарина.. - то всичко яко или е незаканно, неморално, или те убива, или от него надебеляваш :D ( в кръга на шегата разбира се, има много неща и извън това.. :) )

Едит:
FloWersOfEviL написа: П.П. Солджър, мусколяга
ще се радвам, ако не се обръщаш така към мен.. :D
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Мнениеот FloWersOfEviL » 02 Фев 2011, 22:41

The_Soldier написа:то всичко яко или е незаканно, неморално, или те убива, или от него надебеляваш :D
Мда, тук май си прав : )

П.П. Относно цитирането - можеш да си цитираш и без да стават чаршафи, прото триеш ненужното или слагаш три точки, ако е много дълго. И си става достатъчно нагледно и се вижда кого цитираш, пък сега трябва да се връщам назад и да чета отново кой какво е писал и кое точно си "окавичил" :lol:

П.П.2
The_Soldier написа:Едит:
FloWersOfEviL написа: П.П. Солджър, мусколяга
ще се радвам, ако не се обръщаш така към мен.. :D

Така да е. Ама сам си го предизвика с последните 12 хиляди снимки, които пусна :lol:
Но.. пойнт тейкън!

П.П.3 Спирам със спама.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот The_Soldier » 02 Фев 2011, 22:49

FloWersOfEviL написа:Така да е. Ама сам си го предизвика с последните 12 хиляди снимки, които пусна :lol:
Но.. пойнт тейкън!

Всъщност 2 от 10 снимки, които съм пускал са без горнище.. даже се позачудих дали да не ги трия, май не се харесаха много много..
П.П. изкарах материалите, чакат ме принцеси за правене :cat:
Аватар
The_Soldier
Never Give Up

Мнениеот menina.do.mar » 03 Фев 2011, 01:02

FloWersOfEviL написа:Мхм, мхм. Аз даже като знам, че е вреден и не ми е и вкусен вече. И не мога проумея рекламите за маргарин, които го препоръчват за децата, за да растат, че бил пълен с витамини.. wtf?!!? :shock:
О, тия реклами са ми любимите. Нека всички деца папкат пълния с витамини маргарин, полезните снаксове, да консумират на корем сокчета и близалки с оцветител от смлени насекоми (по-известен върху етикетите като Е120) и със сигурност ще пращят от здраве.
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Мнениеот MidwinterSun » 03 Фев 2011, 01:24

Абееее, смлените насекоми не са страшни. А и то само се извлича един червен пигмент от коремчето на един бръмбар. Не е страшно. По-страшно е като ти сложат сгъстител Е407, който присъства почти навсякъде и е реално канцерогенен.

Да, в кренвиршите също. Внимавайте с какво си правите принцесите :lol:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 03 Фев 2011, 01:27

MidwinterSun написа:Не е страшно.
Но е достатъчно гнусно, че да не съм си купувала храна или напитка, в която присъства Е120 вече трета година. :lol:

То с тия боклуци... Накрая голи принцеси, само с чубрица отгоре.
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

ПредишнаСледваща

Назад към Кулинарен раздел