Велики пости

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Велики пости

Мнениеот Crippled Alice » 02 Апр 2011, 12:31

Ааа. веднъж постих тая година. Не останах очарована и не смятам да си пречиствам така нито духа, нито тялото занапред. Въобще, защо да се спирам да ям нещо, което ми се яде? Между другото сори че не се включвам адекватно в дискусията ви ама ме мързеше да чета и исках да си изкажа моето положение ;/
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Re: Велики пости

Мнениеот Libra » 18 Фев 2013, 13:28

Аз спазвам целогодишния календар на постите. Ето го:

posti-2013-1.jpg
(140.4 KiB) Все още не е свалено

Не съм достигнала до такова ниво на зрялост и мъдрост, че осъзнато да спазвам постите като пречистване на духа. Правя го от уважение към организма си (както е споменато по-горе), за телесно прочистване.

Религията е много лична тема, всеки преживява своята вяра вътре в себе си. Наистина може и да се лишаваш от храна, но ако не прочистиш и мислите и делата си, това не е никакъв пост. Освен от храна, по време на пост човек трябва да се ограничи и от алкохол, телесни наслади, лоши мисли и постъпки, трябва да бъде по-снизходителен и търпелив.

Реших да започна да постя по календара, защото имам желание да изкарам и дългите пости, а според мен е важно организмът да се подготви от по-рано, защото това е и психически стрес. Мисля, че е полезно и затова го правя.
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Предишна

Назад към Кулинарен раздел