Любимо месо?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Любими меса?

Агнешко
6
8%
Телешко
9
13%
Свинско
16
22%
Пилешко
23
32%
Заешко
3
4%
Пуешко
2
3%
Дивечово (глигани, елени, пъдпадъци...)
1
1%
Риба и водни животни (скариди, миди, раци, октоподи)
7
10%
Някакви екзотични таквизи (камили, морски свинчета, таралежи)
0
Няма гласували
Друго
3
4%
Не ям месо, тук съм да го споделя!
2
3%

Общо гласове : 72

Любимо месо?

Мнениеот Kristo » 07 Май 2013, 16:30

Да, защо, ще има анкета, споко!?

:albino: :cat:

Та нека си дойдем на думата - вегетарианците моля да не бъркат вота и да не дават мнение - теми "за/против месоядството е имало много" - не е тук момента да спорим...

Това е тема за месоядците да обменим акъл, мнения и рецепти относно общия ни вкус - месото!

Ще се постарая да дам няколко насоки на разсъжденията:
- традиционните меса: агнешко, пилешко, свинско, телешко, риба...
- не толкова популярни - заешко, пуешко, пъдпъдъче...
- дивеч? - не че цялото форомци ходят на лов, но все пак...
- морски деликатеси - раци, миди, октоподи, скариди...
- екзотични меса, които сте опитвали - камилско, антилопско, кучешко, котешко (да, има ги таквизи)
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Re: Любимо месо?

Мнениеот zritel » 07 Май 2013, 19:11

аз съм традиционалист. отчасти. и понякога...
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот invisible » 07 Май 2013, 20:52

телешко ако е добре приготвено :cyclopsani:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 07 Май 2013, 22:19

Ядох рапани на лятната практика миналото лято - ням, ням, ням! :compress:

(а не смятах, че стават за ядене до този момент)

Разрових се и открих, че по всяко време може да се ловят, а и не се изискват особени умения, а са доста вкусни.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Bragi » 07 Май 2013, 22:26

Пържено! Що няма такава опция в анкетата?!
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот ninchetooo » 08 Май 2013, 19:01

Винаги телешкото ми е било любимо, но след покачването на цените (от доста години вече) много рядко го има в нас.
Иначе харесвам и свинското и пилешкото, рибешкото също. Агнешко ям за разлика от повечето хора, които познавам. Единствено заешко не обичам, защото ми е мъчно за заека, иначе съм яла и заешко веднъж като малка, защото не ми бяха, казали, че е на заек, а ми го казаха пред свършен факт.
:reindeer: Що се отнася до дивечово месо и другите екзотични меса никога не съм яла, а и нямам намерение.
С изключение на рибата от морските деликатеси нямам много впечатления, но салатата "Морски дар" определено ми харесва така че да кажем, че нямам нищо и против тях, освен, че и те като телешкото са много скъпи.
Аватар
ninchetooo
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 64 пъти.

Мнениеот Ер Малка » 09 Май 2013, 12:31

Пилешко.
(Въпреки че три години бях вегетарианка от най-ужасния тип: "Иууу, в момента ядеш трупа на мъртво животно. Размазан върху филия. Превръщаш тялото си в гробище."And so on xD )
Иначе зайче съм си гледала вкъщи и не си представям да ям заешко.
А по екзотичните неща, що се отнася до храна, не съм. Последно се опитваха да ме накарат да ручам жабета, буквално.
"-Опитай жабата.
-Не ща.
-Опитай жабата.
-Не.
-Опитай, де.
-Казах!
-Айде,мъничко.
-Няма да ям жаби, бе!
-Ама ти няма да ядеш, само ще си опиташ. Представи си, че не е жаба, а някакво месо.
-Абсолютно няма да ям жаба! Пък и не ям месо.
-Ама това не е месо, това е жаба!"

И така. Веднъж мама беше панирала охлюви и диалогът беше подобен. Брат ми си хапна и каза "мм, вкусно" и аз реших да го светна, че това са охлюви и... нататък не е за разказване :mrgreen:

Ох, пак се отплеснах.

Пилешко.
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Мнениеот phoebe » 09 Май 2013, 12:43

Любимо месо... Сочното!

Инак съм фен на майсторските пилешки пържоли, които за съжаление не съм ял тук. Най-най-добрите бяха в един зоопарк на магистралата между Кайро и Александрия, прележали в марината известно време, след това направени на дървени въглища. Такъв микс от аромати и вкусове не съм кусал от тогава.

Падам си много и по вареното телешко, ако е с бобец или нещо подобно, важното е да става "на ресни" и да се топи.

Всеки ден си правя някакви пържолки на тиган иначе. Става много добре с една подправка "за барбекю", която представлява микс от мерудии. Рецептата е "мъжка" - тоест супер лесна. Хващате намиращото се под ръка месо, изчуквате го (препоръчвам да го правите в плик, да не се разплискват парчета наоколо), след което оваляте в подправката. В предварително нагорещен тиган хвърляте за 4-5 минути от едната страна и 4-5 минути от другата. Така се образува приятна коричка, която задържа соковете вътре. Не боцкайте с вилица, да не изтече!

Другата рецепта, която е за навън, е още по-лесна - месото се оваля в сол/каквото има, след това към него се добавя лук на големи резени, всичко това се опакова в станиол и се хвърля в жаравата. След 10 минути имате прекрасна "селска" пържола. Добавяте салата и една ледена бира по желание. Може и две ;)
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 09 Май 2013, 12:51

Всичко ям освен заешко. Не мога да се накарам, не знам защо.
Иначе свинското май ми е най-любимо. Дай ми пържолки и ребърца и ми гледай сеира :shaking2:

Риба и деликатеси също ям доста - морско дете съм все пак. И по тая причина отричам речната риба - мирише ми на блато. Животът си давам за паламуд, еееееееееей :)

По-екзотични меса май не съм опитвала много. Дивечово еленско съм яла, ама толкова отдавна, че не помня харесваше ли ми или не:) Веднъж опитах конска пастърма - месо като месо. На патешкото съм фен.

Като искам да се освиня доволно, си купувам свински гърдички, мариновам си ги(няма да кажа как, тайна е), слагам ги в плик за печене и ги бутам във фурната с малко гъби и картофи. Става фантазия просто. :mrgreen:

Като цяло съм си хищниче и без месо не сядам да ям :mrgreen:
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 09 Май 2013, 13:15

Морските истории не ги понасям. Още като ги помириша бърча нос.
Пилешкото е съвсем приемливо. Пуешкото обаче е по-хубаво.
Свинско и телешко се подразбират. Последния път, когато ядох агнешко, нещо не ме впечатли.
Заешко ми е любопитно да опитам - някой ден.

Иначе ям генерално малко месо. Една мижава пържолка я ям на два пъти, защото ми става тежко само от половинката.

О, и "Превръщаш тялото си в гробище." не го бях чувала. Много оригинално. :mrgreen:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот jenesais » 09 Май 2013, 13:22

Аз без месо не мога :mrgreen:

Пилешко, главно. Там съм се специализирала в готвенето вече, понеже ми е главна част от менюто всеки ден :lol:
Телешко, стига някой да го направи добре (аз самата трудно успявам да го приготвя достатъчно сочно). Свинско не съм яла от много време, но пък принципно обичам.
И риба ям, макар и рядко - главно на морето. Вкъщи се сещам веднъж на две-три седмици да си направя тилапия на скара (бяла риба е, много вкусна).
she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 09 Май 2013, 13:29

jenesais написа:Телешко, стига някой да го направи добре (аз самата трудно успявам да го приготвя достатъчно сочно).

А, виж как ме подсети.
Тайната на телешкото е да се готви с кост. Винаги с кост. Ако го сготвиш без костта, ще стане жилаво и сухо, ако ще да е в телешко варено. Ако нямаш кост, под ръка ти трябва бульон, предварително направен от кост. Абе... you get the idea.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот fak » 09 Май 2013, 13:49

яла съм всякакво месо, което расте на кокал на територията на България, само без човешко.
и станах вегетарианка.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Scarface » 09 Май 2013, 16:24

Пилешко. Пуешко за втори избор ;)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Acapella » 09 Май 2013, 20:32

С годините все по-малко месо започвам да ям. Иначе - пилешко, телешкото става, ако е сготвено като хората.

Пробвала съм почти всичко - заешко, патешко, пуешко, дивеч и повечето не ги различавам. Няма месо, дето да съм запомнила като адски вкусно.

Риба ... не може да се каже, че обичам, но ям, при това съм склонна да опитвам всичко. Последно се опитах с октопод, трябваха ми няколко дни психическа подготовка, за да забравя как изглеждаше в сурово състояние, но ... става за ядене. Жаби съм яла още като малка, мисля, че ги харесвах тогава.

Но като цяло съм потенциален вегетарианец.
    "Понякога чувам как костите ми се напрягат
    под тежестта на всички животи, които не живея."

Българска филология, ІІІ курс
Аватар
Acapella
stranger.

Благодарил (а): 36 пъти.

Следваща

Назад към Кулинарен раздел