Умеете ли да готвите?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Умеете ли да готвите?

Мнениеот Polina_Nikolova » 02 Сеп 2010, 08:44

Много мило :D И полезно за теб...
По темата- нямам търпение да си взема фурничка с котлонче, миналата година готвих на чужди котлончета, но тази- обявявам готварска независимост :) Ще си правя бързи вкусотийки и никога вече няма да ям боклуците на столовете или на бързото хранене :evil:
Аватар
Polina_Nikolova
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Angel_N » 02 Сеп 2010, 09:07

Похвално!
Искам да заявя, че с моята приятелка си готвим всякакви неща през цялото време :)
Нищо почти не сме повтаряли в менюто: на нова година направихме страхотна баница с късмети (бяхме си само двамата и тя написа 10 късмета, после аз и накрая ровичкахме в хубавата баница), брауни (имам и снимков материал) и печени картофи с копър и чесън на фурна; кюфтета по рецепта на баба ми; панирано пиле с корнфлейкс; МУСАКАХАХАХА (беше егаси вкусната мусака, заклевам се); пица и др.
Много е забавно като го правиш с любимия ти човек и даже едно от нещата, които много обичам да правя с нея, е да готвя, понеже дълго време преди да се запознаем исках да се науча да готвя разни неща. Така че мога да готвя гореспоменатите неща, плюс още няколко, които са доста лесни - спагети болонезе, пържени яйца, картофена салата...
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Мирелла » 30 Сеп 2010, 10:31

Наложи ми се да се науча :) ( хаха,на тази крехка възраст... е,хайде...аз отивам да бачкам ( в ресторант ) :lol: )
Аватар
Мирелла
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Dark Harvest » 30 Сеп 2010, 10:33

Мога бъркани яйца и да задуша говежди език-става перфектен заместител на саламите.
Изображение

Хармонизирай се със ситуацията и изкорени източника на агресията с едно движение-основен принцип на Иайдо.
Единственото нещо, което желая е ръка на приятел с меч накрая.
Аватар
Dark Harvest
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот Rodd1ck » 13 Дек 2010, 14:47

Откакто имам условия готвя доста често и често се получават нещата. :)
Тъкмо консумирах от картофената си яхнийка - сравнително бърза и лесна, евтина и вкусна.
Rodd1ck
Да живей словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 13 Дек 2010, 19:55

Според свидетелски показания правя най-вкусната лазаня и най-вкусните сладки с алкохол.
Иначе умея да готвя спагети и въобще всякакъв вид паста, супи (не от тези на Маги!), начукани пържолки с марината, мекици, бухтички, палачинки, палачинкова солена торта, пълнени чушки, всякакви запечени ястия с картофи и т.н.

Само че ме мързи, готварската муза ме навестява едва няколко пъти месечно. :lol:
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Предишна

Назад към Кулинарен раздел